Južna Srbija

Naučno-tehnološki park Niš

Zgrada Naučno-tehnološkog parka Niš, Manifestacija Muzeji za 10, 2021.

Stalna postavka Naučno-tehnološkog parka Niš

Izložba „Zavodi RR – EI – Koreni naprednih tehnologija“ u Naučno-tehnološkom parku Niš

Naučno-tehnološki park Niš na manifestaciji Muzeji za 10 predstavlja prvu postavku Muzeja industrijske i tehnološke baštine koji se nalazi u sklopu Naučno-tehnološkog parka Niš.

Naučno-tehnološki park Niš, zgrada spolja, Manifestacija Muzeji za 10, 2021.
Zgrada Naučno-tehnološkog parka Niš

Muzej ITB poseduje preko 400 eksponata od kojih su se najznačajniji našli u prvoj postavci.

U Muzeju se nalaze isključivo eksponati proizvedeni u Zavodu RR i Elektronskoj industriji od 1948. godine. Najstariji eksponat predstavlja rentgenska cev, a postavku upotpunjuju brojni proizvodi iz asortimana široke potrošnje: televizori, radio aparati itd.

U sklopu postavke nalaze se i prvi računari proizvedeni u EI Niš.

Frm, Naučno-tehnološki park Niš, Manifestacija Muzeji za 10, 2021.

Izložbu prate panoi sa tekstovima i autentičnim fotografijama iz zlatnog perioda Elektronske industrije. Jedan deo eksponata je funkcionalan i na njima posetioci mogu da vide i dožive video i zvučne efekte perioda u kome su eksponati nastali.

Izložba predstavljena u Muzeju industrijske i tehnološke baštine u NTP-u, rezultat je višegodišnjeg zalaganja i angažovanja članova  Udruženja za negovanje industrijske baštine i promociju naprednih tehnologija (PROMO IBiNT).

Radno vreme tokom Manifestacije:

• subota, 15. maj od 18 do 22 časa

Adresa: