Centralna Srbija

Spomen-park „Kragujevački oktobar“

Stalna postavka

Spomen-park „Kragujevački oktobar“ - Posetiocima je dostupna stalna, multimedijalna postavka o oktobarskoj tragediji, streljanju više hiljada Kragujevčana 21. oktobra 1941. godine. U okviru nje je ciklus slika ’’Kragujevac 1941’’ Petra Lubarde, umetnikov legat Spomen – parku. Takođe se može obići i Memorijalni park, koji se prostire na površini od 352 ha i obuhvata 30 masovnih grobnica u kojima su sahranjeni ubijeni ljudi, a 14 grobnica je umetnički oblikovano spomenicima (10 spomenika).

Stalna postavka, Spomen park Kragujevački oktobar. Manifestacija 2021. godine - Muzeji za 10

Posebni programi - Spomen-park „Kragujevački oktobar“

Izložba ''Staro vojničko groblje u Šumaricama

U prizemlju Muzeja ''21. oktobar'', pored stalne postavke, moći će da se pogleda izložba ''Staro vojničko groblje u Šumaricama'' autora Nenada Karamijalkovića, otvorena 7. maja, o jednom od najstarijih vojnih grobalja u Srbiji, gde su u kontinuitetu sahranjivani i srpski i vojnici protivničkih strana od 1866. do 1944. godine.

Izložba "Staro vojničko groblje", Spomen park Kragujevački oktobar. Manifestacija 2021. godine - Muzeji za 10

(Spomen-park „Kragujevački oktobar“, Desankin venac bb, Kragujevac)

Izložba slika Ljubice Cuce Sokić

15. maj od 19 časova

U depandansu Spomen - parka, galeriji ''Mostovi Balkana'' biće otvorena izložba slika jedne od naših najznačajnijih umetnica, Ljubice Cuce Sokić, iz zbirke Galerije SANU 15. maja u 19 sati.  Izložba će biti otvorena do 16. juna 2021.godine.

(Galerija „Mostovi Balkana“, Dr Zorana Đinđića 7, Kragujevac )

Radno vreme u toku Manifestacije:

• radni dani: 8-18 časova,
  • Tokom Međunarodnog dana muzeja, 15. maja Muzej ''21. oktobar'' će raditi od 9.00 do 16.00 i od 18.00 do 24.00 časa.
  • nedelja: 9 - 16 časova.

Adresa:

• Desankin venac bb, Kragujevac

Sajt: Spomen-park „Kragujevački oktobar“