Централна Србија

Спомен-парк „Крагујевачки октобар“

Стална поставка

Спомен-парк „Крагујевачки октобар“ - Посетиоцима је доступна стална, мултимедијална поставка о октобарској трагедији, стрељању више хиљада Крагујевчана 21. октобра 1941. године. У оквиру ње је циклус слика ’’Крагујевац 1941’’ Петра Лубарде, уметников легат Спомен – парку. Такође се може обићи и Меморијални парк, који се простире на површини од 352 hа и обухвата 30 масовних гробница у којима су сахрањени убијени људи, а 14 гробница је уметнички обликовано споменицима (10 споменика).

Stalna postavka, Spomen park Kragujevački oktobar. Manifestacija 2021. godine - Muzeji za 10

Посебни програми - Спомен-парк „Крагујевачки октобар“

Изложба ''Старо војничко гробље у Шумарицама

У приземљу Музеја ''21. октобар'', поред сталне поставке, моћи ће да се погледа изложба ''Старо војничко гробље у Шумарицама'' аутора Ненада Карамијалковића, отворена 7. маја, о једном од најстаријих војних гробаља у Србији, где су у континуитету сахрањивани и српски и војници противничких страна од 1866. до 1944. године.

Izložba "Staro vojničko groblje", Spomen park Kragujevački oktobar. Manifestacija 2021. godine - Muzeji za 10

(Спомен-парк „Крагујевачки октобар“, Десанкин венац бб, Крагујевац)

Изложба слика Љубице Цуце Сокић

15. мај од 19 часова

У депандансу Спомен - парка, галерији ''Мостови Балкана'' биће отворена изложба слика једне од наших најзначајнијих уметница, Љубице Цуце Сокић, из збирке Галерије САНУ 15. маја у 19 сати.  Изложба ће бити отворена до 16. јуна 2021.године.

(Галерија „Мостови Балкана“, Др Зорана Ђинђића 7, Крагујевац )

Радно време у току Манифестације:

• радни дани: 8-18 часова,
  • Током Међународног дана музеја, 15. маја Музеј ''21. октобар'' ће радити од 9.00 до 16.00 и од 18.00 do 24.00 часа.
  • недеља: 9 - 16 часова.

Адреса:

• Десанкин венац бб, Крагујевац

Сајт: Спомен-парк „Крагујевачки октобар“