Јужна Србија

Завичајни музеј Прибој

Стална поставка Завичајног музеја Прибој

Завичајни музеј Прибој је у фази припреме за израду сталне музејске поставке. У питању је пројект којим је обухваћена презентација културног наслеђа, почев од раног неолита до касног средњег века, у прибојском крају. Пројектом је предвиђена куповина потребне опреме, што чини посебну целину, као и израду поставке што подразумева израду макета и електронску презентацију наслеђа. Сама поставка биће реализоивана у простору куће Стевовића (једном од  4 објекта које поседује музеј) која се налази у центру Старог дела града.

Amfiteatar muzeja, Zavičajni muzej Priboj, Manifestacija "Muzeji za 10", 2021. godine
Амфитеатар Музеја

Објект располаже са 4 просторије у приземном и 4 просторије на спратном делу. У време манифестације „Музеји за 10“ презентоваће се пројект сталне музејске поставке.

У току Манифестације су омогућене посете постојећим музејским изложбама:

Изложба „Трагом јармовачких рудара“

Izložba, Tragom jarmovačkih rudara, Zavičajni muzej Priboj, Manifestacija "Muzeji za 10", 2021. godine
Трагом јармовачких рудара

Изложба „Презентација дела легата Надежде Виторовић“

Изложба „Презентација дела легата Вујице Јевђевића“

Изложба посвећена Манифестацији  -"Дани Данила Лазовића“

Изложба „Земља зове“ ауторке Драге Шушањ

Радно време у току Манифестације:

• од 08 до 22 часа

Адреса: 12. јануар 21 – 25 Прибој