Bačka

Gradski muzej Sombor

Stalna postavka Gradskog muzeja Sombor

Gradski muzej Sombor je regionalni muzej kompleksnog tipa koji prati priču od neolita do početka 20. veka. Broji oko 40.000 predmeta od kojih je deo smešten u više zbirki po odeljenjima:

• arheološko,
  • numizmatičko,
  • etnološko,
  • istorijsko odeljenje sa muzejskom jedinicom u Bezdanu Muzej Batinske bitke,
  • likovno odeljenje sa zavičajnom zbirkom i zbirkom primenjene umetnosti i sa Galerijom savremene umetnosti i zbirkom "Likovna jesen".

Posebni programi - Gradski muzej Sombor

Izložba stripa Miodraga Mikice Ivanovića

Otvaranje: 14.5.2021 u 18.00 časova

Otvaranje izložbe stripa Miodraga Mikice Ivanovića u oviru programa „ Šestog Somborskog internacionalnog festivala stripa i fantastike“ koju organizuju  Klub ljubitelja stripova Sombor i udruženje "Centar PEB" Sombor. Od strane Grada Sombora festival je podržan jer je  repoznat kao "manifestacija od značaja za grad“.

U okviru „Evropske noći muzeja“ posetioci će moći da obiđu stalnu postavku i aktuelnu izložbu stripa  Miodraga Mikice Ivanovića (17.00-22.00 časa).

Radno vreme u toku Manifestacije:

• od 08 do 19 časova,
  • 15.05.2021. od 17 do 22 časa