Beograd

Muzej grada Beograda

Muzej grada Beograda u Resavskoj ulici

Muzej grada Beograda - Zgrada nekadašnje Vojne akademije izgrađena je prema projektu arhitekte Dimitrija T. Leka, u duhu neorenesansne arhitekture. Prvi deo zgrade prema Resavskoj i Birčaninovoj ulici, podignut je 1899, a drugi, ka Nemanjinoj ulici, dograđen je nakon Prvog svetskog rata.

Tokom 2006. i 2007, ugovorom uzmeđu Grada Beograda i Ministarstva odbrane (vlasnika zgrade), Grad preuzima objekat za potrebe smeštaja Muzeja grada Beograda.

U periodu 2014-2015. urađen je Projektni zadatak za izradu tehničke dokumentacije za rekonstrukciju i dogradnju prostora Muzeja grada Beograda u Resavskoj ulici 40b.

Navedeni Projektni zadatak bio je deo Konkursa za izradu idejnog rešenja za rekonstrukciju objekta u Resavskoj 40 b i prenamenu u Muzej grada Beograda. Konkurs je realizovan tokom 2016. godine.

Postojeći enterijer zgrade nekadašnje Vojne akademije koristi se kao izložbeni prostor za potrebe Muzeja grada Beograda i drugih ustanova i pojedinaca .

Muzej grada Beograda
Zgrada Muzeja grada Beograda

Radno vreme tokom Manifestacije:

• ponedeljak: neradni dan;
  • utorak: 10-17 časova;