Banat

Savremena galerija Zrenjanin

Posebni programi Savremene galerije Zrenjanin

"FANTASTIKA, izložba iz zbirke Savremene galerije Zrenjanin"

Savremena galerija Zrenjanin kroz izložbu prezentuje dela iz zbirke Galerije Zrenjanin nastale od sredine 50-tih do kraja 80-tih godina prošlog veka koja prikazuju otklon od stvarnosti odnosno imaginarne, fantastične svetove umetnika.

Savremena galerija Zrenjanin - zgrada galerije
Zgrada Savremene galerije Zrenjanin

Na izložbi će biti predstavljena dela sledećih autora: Ivan Tabaković, Igor Vasiljev, Milan Popović, Siniša Vuković, Svetozar Samurović, Bogoljub Ivković, Nikola Jandrijević, Zoran Petrović, Aleksandar Luković, Lazar Vujaklija, Ksenija Divjak, Stevan Maksimović, Tivadar Vanjek, Rudolf Brkić.

od 12. do 18. maja od 08 do 20 časova

(Savremena galerija Zrenjanin, Trg slobode 7)

Savremena galerija Zrenjanin -izložbeni prostor -
Prostor Savremene galerije Zrenjanin

Evropska noć muzeja u Savremenoj galeriji Zrenjanin

15. maj od 17 do 22 časa

Tokom 17. Evropske noći muzeja publika će biti u prilici da pogleda izložbu „FANTASTIKA, izložba iz zbirke Savremene galerije Zrenjanin“ u izložbenom prostoru Savremene galerije Zrenjanin, kao i putem video-prezentacija postavljenim na društvenim mrežama.

(Savremena galerija Zrenjanin, Trg slobode 7)

Radno vreme u toku Manifestacije:

• od 12. do 18. maja od 08 do 20 časova
  • 15. maja od 08 do 22 časa