Банат

Савремена галерија Зрењанин

Посебни програми Савремене галерије Зрењанин

"ФАНТАСТИКА, изложба из збирке Савремене галерије Зрењанин"

Савремена галерија Зрењанин кроз изложбу презентује дела из збирке Галерије Зрењанин настале од средине 50-тих до краја 80-тих година прошлог века која приказују отклон од стварности односно имагинарне, фантастичне светове уметника.

Savremena galerija Zrenjanin - zgrada galerije
Зграда Савремене галерије Зрењанин

На изложби ће бити представљена дела следећих аутора: Иван Табаковић, Игор Васиљев, Милан Поповић, Синиша Вуковић, Светозар Самуровић, Богољуб Ивковић, Никола Јандријевић, Зоран Петровић, Александар Луковић, Лазар Вујаклија, Ксенија Дивјак, Стеван Максимовић, Тивадар Вањек, Рудолф Бркић.

од 12. до 18. маја од 08 до 20 часова

(Савремена галерија Зрењанин, Трг слободе 7)

Savremena galerija Zrenjanin -izložbeni prostor -
Простор Савремене галерије Зрењанин

Европска ноћ музеја у Савременој галерији Зрењанин

15. мај од 17 до 22 часа

Током 17. Европске ноћи музеја публика ће бити у прилици да погледа изложбу „ФАНТАСТИКА, изложба из збирке Савремене галерије Зрењанин“ у изложбеном простору Савремене галерије Зрењанин, као и путем видео-презентација постављеним на друштвеним мрежама.

(Савремена галерија Зрењанин, Трг слободе 7)

Радно време у току Манифестације:

• од 12. до 18. маја од 08 до 20 часова
  • 15. маја од 08 до 22 часа