Нови Сад

Новосадски дечји културни центар

Новосадски дечји културни центар је новооснована установа културе намењена деци од најмлађег узраста до завршене средње школе. У оквиру културног центра реализују се ликовни програми и изложбе.

Muzeji za 10 - zgrada Novosadskog dečjeg kulturnog centra
Зграда Новосадског дечјег културног центра

Центар поседује комплетно опремљен излагачки простор и нема концепт сталне поставке, већ се дечје тематске изложбе реализују на месечном нивоу.

Излагачки простор Новосадског дечјег културног центра

Посебни програми Новосадског дечјег културног центра

Програм „Стари занати за 21. век“,

15. мај од 17:00 до 21:00 час

Програму „Стари занати за 21. век“ претходиће традиционална изложба дечијих ликовних радова на тему „Старих заната“ која се реализује у сарадњи са Центром за ликовно васпитање деце и омладине Војводине.

Планирано је да се у склопу програма „Музеју за 10“ одржи ликовно- едукативна радионица за децу у атељеу Центра. Инспирисани изложбом и различитим типовима старих заната, деца ће уз присуство и стручно вођење ментора, на модеран и један потпуно нов начин реализовати различите објекте, скулптуре, односно просторне цртеже.

(Новосадски дечји културни центар, Радничка 20, I спрат)

Радно време у току Манифестације:

• 09 до 20 часова

Адреса: