Источна Србија

Завичајни музеј Књажевац

Стална поставка Завичајног музеја Књажевац

Завичајни музеј Књажевац у свом саставу има три објекта са различито конципираним поставкама, које представљају богато и разноврсно културно наслеђе књажевачког краја. Завичајни музеј Књажевац чине:

Централна зграда

Стална поставка Завичајног музеја у Карађорђевој 15 која приказује  хронолошки и тематски постављене  предмете из богатих збирки музеја које илуструју живот у књажевачком крају од праисторије до данашњих дана, са изложбеном галеријом у приземљу зграде.

(Завичајни музеј Књажевац, Карађорђева 15)

Кућа Аце Станојевића

Поставка Музеја града у кући Аце Станојевића у Његошевој 6 која представља живот у граду кроз реконструисан грађански ентеријер с краја 19. и почетка 20. века.

Kuća Ace Stanojevića, Zavičajni muzej Knjaževac
Кућа Аце Станојевића

(Кућа Аце Станојевића, Његошева 6)

Архео - етно парк у Равни

У Архео-етно парку у Равни се налази археолошка поставка, истраживачка станица, лапидаријум римских епиграфских споменика као и примери стамбене народне архитектуре са пратећим привредним објектима. Овај комплекс Музеја на отвореном додатно је обогатио новоформирани Музеј вина са винотеком који је уврштен у понуду Путева вина Србије, као и грнчарска радионица са грнчарским пећима, али конзерваторска лабораторија.

Завичајни музеј Књажевац стара се и о археолошком налазишту Timacum Minus код села Равна.

Arheo-etno park u Ravni,  Zavičajni muzej Knjaževac
Архео - етно парк у Равни

(Архео - етно парк, Равна)

Посебни програми

Музеј за понети – музеј за све – интернет презентација и андроид апликација

Muzej za poneti

Представљање дигиталних садржаја Завичајног музеја Књажевац намењених и особама са инвалидитетом.

Интернет презентацију можете погледати овде.

Музеј за све

Образовна авантура

Obrazovna avantura,  Zavičajni muzej Knjaževac

Појмовник

Pojmovnik, Zavičajni muzej Knjaževac

Појмовник можете погледати овде.

Стари Књажевац

Завичајни музеј Књажевац