Универзитет у Београду – Хемијски факултет – Збирка великана српске хемије

Hemikalije - Tehnička baština u zbirkama univerziteta u Beogradu

Стална поставка Збирке великана српске хемије

Збирка великана српске хемије - Све што сте могли или нисте могли да замислите о хемији из 19. и 20. века, можете наћи у Збирци великана српске хемије. Овај јединствен универзитетски музеј налази се у приземљу Хемијског факултета.

Посебно издвајамо богату збирку хемикалија, чији су називи написани руком првих професора хемије у Србији.

Наслеђе Збирке повезано је са наслеђем Универзитета у Београду, а овде се чува чак и први микроскоп у Србији. Анализе вода са појединих београдских извора можете наћи у Збирци.

Богата библиотека сведочи о настави хемије са почетка двадесетог века, а инструменти и научни радови о положају хемије у Србији у односу на светску науку.

Посебни програми

Тематско виртуелно вођење

Од 09. до 15. новембра

Виртуелно током трајања изложбе на друштвеним мрежама Хемијског факултета

Уз стручно вођење кроз сталну поставку ћете сагледати развој скоро 170 година хемије у Србији. Разноликост хемије доживите кроз богату збирку хемикалија и посуђа разне намене. Можда нисте знали, али у Србији од скоро самих почетака студија хемије има и хемичарки. Једнакост у науци представљамо вагом, па сазнајте како су се мењале ваге и други инструменти током развоја хемије.

Logo hemijskog fakulteta

Радно време у току Манифестације:

• радним данима од 9 до 17 часова,
  • субота од 14 до 20 часова,
  • недеља од 10 до 13 часова.

Адреса:

• Студентски трг 12-16