Zavičajni muzej – Zamak kulture u Vrnjačkoj Banji

Stalna postavka Zavičajnog muzeja - Zamak kulture u Vrnjačkoj Banji

Izložba: „SPOMEN SOBA GENERALA BELIMARKOVIĆA“

Zavičajni muzej - Zamak kulture u Vrnjačkoj Banji predstavlja stalnu postavku kompozitnog tipa koja se sastoji se od:  memorijalne izložbe koja kroz deo sačuvanog dokumentacionog i foto materijala, kao i nameštaja, govori o životu ovog generala i njegovoj vezanosti za Vrnjačku Banju.

Zamak Belimarković
Zamak Belimarković - Zavičajni muzej - Zamak kulture u Vrnjačkoj Banji

Arheološka izložba: „LAĐARIŠTE - PRAISTORIJA VRNJACA“

Arheološka izložba o tragovima naseljavanja vrnjačke teritorije u periodu mlađeg kamenog doba - neolitu.

Istorijska izložba: „VASA POPOVIĆ-RATNI FOTOGRAF I INŽENJER VRNJAČKI“

Istorijska izložba o ratnom fotografu u Prvom svetskom ratu i inženjeru na kaptaži vrnjačkih izvora 1923-1925. kada je otkriven Rimski izvor.

Posebni programi Zavičajnog muzeja - Zamak kulture u Vrnjačkoj Banji

Filmski program za najmlađe: „Moj prijatelj štiglić

12. novembar u 12 časova

Filmski program za najmlađe „Moj prijatelj štiglić“ prirodnjački film

Pregled austrijskog kratkog filmaÖsterreichische Kurzfilmschau

13. novembar u 12 i 18 časova

Selekcija od 8 kratkih austrijskih filmova nagrađenih i nominovanih za Austrijsku filmsku nagradu u kategoriji kratkog filma. Filmove prati štampana brošura. Cela selekcija traje nešto malo više od sata i prikazivaće se u celosti. Saradnja sa Austrijskim kulturnim forumom u Beogradu.

Izložba: „Mati Ana“

od 09. do 15. novembra u 12 časova

Izložba „Mati Ana“, autori Mirjana Glišović viši bibliotekar i Vesna Ćurčić kustos, Muzeja Rudničko takovskog kraja iz Gornjeg Milanovca.

Koncert Mine Mendelson

14. novembar u 12 časova

Koncert violinistkinje Mine Mendelson, gost iz Italije Nazareno Ferruggio

Izložba Zavičajnog muzeja Vrnjačke Banje: „Kultura sećanja, nostalgija, put za Narniju

od 09. do 15. novembra

Gostujuća istorijsko etnološko izložba Zavičajnog muzeja Vrnjačke Banje „Kultura sećanja, nostalgija, put za Narniju“, autor izložbe je Jelena Borović - Dimić.

Izložba Zavičajnog muzeja Vrnjačke Banje: „Zabava i karnevali

od 09. do 15. novembra

Gostujuća istorijsko etnološko izložba Zavičajnog muzeja Vrnjačke Banje „Zabava i karnevali“, autor izložbe je Jelena Borović - Dimić. Izložba se održava u toku Manifestacije Muzeji za 10.

Izložba Zavičajnog muzeja Vrnjačke Banje: „Zdravlje u čaši

od 09. do 15. novembra

Gostujuća izložba Zavičajnog muzeja Vrnjačke Banje „Zdravlje u čaši“ autor izložbe je Jelena Borović - Dimić. Istorijsko etnografska izložba koja koja govori označaju mineralne vode za Vrnjačku Banju, sagledana kroz banjsku čašu.

Radno vreme:

• svakog radnog dana od 07 do 21 čas,
  • subotom i praznikom od 07 do 15 časov.

Adresa:

• 7. jula 7, Vrnjačka Banja