Централна Србија

Завичајни музеј – Замак културе у Врњачкој Бањи

Стална поставка Завичајног музеја - Замак културе у Врњачкој Бањи

Изложба: „СПОМЕН СОБА ГЕНЕРАЛА БЕЛИМАРКОВИЋА“

Завичајни музеј - Замак културе у Врњачкој Бањи представља сталну поставку композитног типа која се састоји се од:  меморијалне изложбе која кроз део сачуваног документационог и фото материјала, као и намештаја, говори о животу овог генерала и његовој везаности за Врњачку Бању.

Zamak Belimarković
Замак Белимарковић - Завичајни музеј - Замак културе у Врњачкој Бањи

Археолошка изложба: „ЛАЂАРИШТЕ - ПРАИСТОРИЈА ВРЊАЦА“

Археолошка изложба о траговима насељавања врњачке територије у периоду млађег каменог доба - неолиту.

Историјска изложба: „ВАСА ПОПОВИЋ-РАТНИ ФОТОГРАФ И ИНЖЕЊЕР ВРЊАЧКИ“

Историјска изложба о ратном фотографу у Првом светском рату и инжењеру на каптажи врњачких извора 1923-1925. када је откривен Римски извор.

Посебни програми Завичајног музеја - Замак културе у Врњачкој Бањи

Филмски програм за најмлађе: „Мој пријатељ штиглић

12. новембар у 12 часова

Филмски програм за најмлађе „Мој пријатељ штиглић“ природњачки филм

Преглед аустријског кратког филмаÖsterreichische Kurzfilmschau

13. новембар у 12 и 18 часова

Селекција од 8 кратких аустријских филмова награђених и номинованих за Аустријску филмску награду у категорији кратког филма. Филмове прати штампана брошура. Цела селекција траје нешто мало више од сата и приказиваће се у целости. Сарадња са Аустријским културним форумом у Београду.

Изложба: „Мати Ана“

од 09. до 15. новембра у 12 часова

Изложба „Мати Ана“, аутори Мирјана Глишовић виши библиотекар и Весна Ћурчић кустос, Музеја Рудничко таковског краја из Горњег Милановца.

Концерт Мине Менделсон

14. новембар у 12 часова

Концерт виолинисткиње Мине Менделсон, гост из Италије Nazareno Ferruggio

Изложба Завичајног музеја Врњачке Бање: „Култура сећања, носталгија, пут за Нарнију

од 09. до 15. новембра

Гостујућа историјско етнолошко изложба Завичајног музеја Врњачке Бање „Култура сећања, носталгија, пут за Нарнију“, аутор изложбе је Јелена Боровић - Димић.

Изложба Завичајног музеја Врњачке Бање: „Забава и карневали

од 09. до 15. новембра

Гостујућа историјско етнолошко изложба Завичајног музеја Врњачке Бање „Забава и карневали“, аутор изложбе је Јелена Боровић - Димић. Изложба се одржава у току Манифестације Музеји за 10.

Изложба Завичајног музеја Врњачке Бање: „Здравље у чаши

од 09. до 15. новембра

Гостујућа изложба Завичајног музеја Врњачке Бање „Здравље у чаши“ аутор изложбе је Јелена Боровић - Димић. Историјско етнографска изложба која која говори означају минералне воде за Врњачку Бању, сагледана кроз бањску чашу.

Радно време:

• сваког радног дана од 07 до 21 час,
  • суботом и празником од 07 до 15 часов.

Адреса:

• 7. јула 7, Врњачка Бања