Istočna Srbija

Zavičajni muzej Homolja u Žagubici

Stalna postavka Zavičajnog muzeja Homolja u Žagubici

Zavičajni muzej Homolja - Stalnu postavku čine arheološki predmeti iz ranovizantijskog perioda, zatim izložba koja predstavlja etnologiju Homolja, kao i skulpture akademskog vajara Svetomira Arsića Basare.

Zavičajni muzej Homolja u Žagubici

Posebni programi

Otvaranje izložbe "Kultura lova – donso u tradiciji Bamana"

13. maj 2021.

13. maja predviđeno je otvaranje izložbe Kultura lova – donso u tradiciji Bamana Muzeja afričke umetnosti iz Beograda na kojoj će biti predstavljeni predmeti koje su sakupili dr Zdravko Pečar i Veda Zagorac u Maliju i drugim zemljama zapadne Afrike. Potom će autorka izložbe Milica Josimov održati predavanje na kome će publici približiti organizaciju, etiku, verovanja i poseban status lovaca u društvu u zemljama zapadne Afrike.

Radionica za decu "Donso – lovac iz savane"

14. maj 2021.

14. maja radionica za decu Donso – lovac iz savane na kojoj će deca saznati tajne starih lovaca o prirodi i životinjama savene i od raznobojnog papira i vunice praviti lovačke kape za sebe i oslikavati na papiru dezen po ugledu na oslikane bogolan tkanine koje su korišćene za izradu odeće lovaca.

Lovačka kapa Bamana, Zavičajni muzej Homolja, Žagubica
Lovačka kapa Bamana

Radno vreme u toku Manifestacije:

• od 07:30 do 15:30 časova
  • subota 15.05.2021. od 17:00 do 21:00 časova