Narodni muzej Čačak

Stalna postavka Narodnog muzeja u Čačku

Narodni muzej Čačak - Konak gospodar Jovana je najstarija građevina u Čačku, podignuta 1835. za smeštaj porodice kneza Jovana Obrenovića. Čačak je centar nahije pa je konak reprezentativno zdanje koga krasi grb, dinastije Obrenovića, jedini sačuvan u Srbiji. Stalna postavka se nalazi u konaku od 1953. godine a poslednju čine tri celine; od praistorije do srednjeg veka, crkve i manastiri čačanskog kraja i ustanci ratovi 1804. do 1941.

Posebni programi

Izložba četiri autora: Jusufa Hadžifeizovića, Vuka Ćuka, Uroša Đurića i Predraga Terzića

U Galeriji Narodnog muzeja do 10. novembra nalazi se izložba četiri autora: Jusufa Hadžifeizovića, Vuka Ćuka, Uroša Đurića i Predraga Terzića. Postavka je u okviru jubilarnog Memorijala Nadežde Petrović.

Međunarodni VII bijenale vizuelnih umetnosti sa tematskim okvirom  -Razgraničenja-

Od 14. 11. 2020. u 18. časova.

Otvaranje je u galeriji Narodnog muzeja.

Radno vreme:

• Od utoraka do petka od 9 do 17 časova,
  • subotom i nedeljom od 9 do 13 časova.

Adresa: Cara Dušana 1

Sajt:Narodni muzej Čačak