Централна Србија

Народни музеј Чачак

Стална поставка Народног музеја у Чачку

Народни музеј Чачак - Конак господар Јована је најстарија грађевина у Чачку, подигнута 1835. за смештај породице кнеза Јована Обреновића. Чачак је центар нахије па је конак репрезентативно здање кога краси грб, династије Обреновића, једини сачуван у Србији. Стална поставка се налази у конаку од 1953. године а последњу чине три целине; од праисторије до средњег века, цркве и манастири чачанског краја и устанци ратови 1804. до 1941.

Посебни програми

Изложба четири аутора: Јусуфа Хаџифеизовића, Вука Ћука, Уроша Ђурића и Предрага Терзића

У Галерији Народног музеја до 10. новембра налази се изложба четири аутора: Јусуфа Хаџифеизовића, Вука Ћука, Уроша Ђурића и Предрага Терзића. Поставка је у оквиру јубиларног Меморијала Надежде Петровић.

Међународни VII бијенале визуелних уметности са тематским оквиром  -Разграничења-

Од 14. 11. 2020. у 18. часова.

Отварање је у галерији Народног музеја.

Радно време:

• Од уторака до петка од 9 до 17 часова,
  • суботом и недељом од 9 до 13 часова.

Адреса: Цара Душана 1

Сајт:Народни музеј Чачак