Savremena galerija Subotica

Savremena galerija Subotica nema prostor za izlaganje fonda u vidu stalne postavke. Fond naše ustanove se prezentuje povremenim tematskim izložbama tokom izlagačke godine. Tokom Manifestacije Muzeji za 10 SGSU imaće dva izložbena programa savremene vizuelne scene:

1. Nikola Džafo: Sve jedno drugo pojede, kustos Jasmina Jovančić Vidaković

2. Adrien Ujhazi: Biophilia: Modified Origin, kustos Tamara Kucor

Savremena galerija Subotica

Posebni programi

Radionica stop motion animacije sa Leom Vidaković

10. novembar od 17 do 20 časova.

Radionica za stop animaciju namenjena je uzrastu od 10 do 14 godina. Stop animacija je tehnika kreativnog izražaja u kojem se fizičkom manipulacijom nepokretnih predmeta udahnjuje život i stvara prividan pokret. Broj učesnika je ograničen na 8. Učešće na radionici je besplatno, a prijaviti se možete ispunjavanjem prijave na sledećem linku.

Radionica "Stop motion" u Savremenoj galeriji Subotice

Izložba: "Space Shuffle"

12. novembar od 18 časova.

Relfeksije na izložbi Space Shuffle subotičke vizuelne umetnice Marijane Buljovčić: premijerno će se prikazati radovi pod nazivom Lightscape i promovisaće se katalog izložbe.

Projekcija filma

13. novembar od 18 časova.

Film se prikazuje kao prateći program izložbe „Sve jedno drugo pojede“ Nikole Džafa. Domaćin večeri biće Petar Mitrić.

Projekcija filma, Savremena galerija Subotica

Autorsko vođenje kroz izložbu Biophilia: Modified Origin

14. novembar od 12 časova.

Autorka izložbe, vizuelna umetnica Adrien Ujhazi, osvetliće najbitnije segmente svog stvaralaštva i BioArta kroz postavku izložbe Biophilia: Modified Origin. Tokom vođenja biće promovisan i katalog izložbe o kome će više reći kustoskinja izložbe, Tamara Kucor. Ovim programom biće obeležen i Dan likovne umetnosti Mađara u Vojvodini.

Izložba u Savremenoj galeriji Subotica

Radno vreme u toku Manifestacije:

• od 10. do 14. novembra od 10 do 16 časova,
  • 11. novembra muzej ne radi.

Adresa:

• Park Ferenca Rajhala 5