Бачка

Савремена галерија Суботица

Савремена галерија Суботица нема простор за излагање фонда у виду сталне поставке. Фонд наше установе се презентује повременим тематским изложбама током излагачке године. Током Манифестације Музеји за 10 СГСУ имаће два изложбена програма савремене визуелне сцене:

1. Никола Џафо: Све једно друго поједе, кустос Јасмина Јованчић Видаковић

2. Адриен Ујхази: Biophilia: Modified Origin, кустос Тамара Куцор

Savremena galerija Subotica

Посебни програми

Радионица stop motion анимације са Леом Видаковић

10. новембар од 17 до 20 часова.

Радионица за стоп анимацију намењена је узрасту од 10 до 14 година. Стоп анимација је техника креативног изражаја у којем се физичком манипулацијом непокретних предмета удахњује живот и ствара привидан покрет. Број учесника је ограничен на 8. Учешће на радионици је бесплатно, а пријавити се можете испуњавањем пријаве на следећем линку.

Radionica "Stop motion" u Savremenoj galeriji Subotice

Изложба: "Space Shuffle"

12. новембар од 18 часова.

Релфексије на изложби Space Shuffle суботичке визуелне уметнице Маријане Буљовчић: премијерно ће се приказати радови под називом Lightscape и промовисаће се каталог изложбе.

Пројекција филма

13. новембар од 18 часова.

Филм се приказује као пратећи програм изложбе „Све једно друго поједе“ Николе Џафа. Домаћин вечери биће Петар Митрић.

Projekcija filma, Savremena galerija Subotica

Ауторско вођење кроз изложбу Biophilia: Modified Origin

14. новембар од 12 часова.

Ауторка изложбе, визуелна уметница Адриен Ујхази, осветлиће најбитније сегменте свог стваралаштва и БиоАрта кроз поставку изложбе Biophilia: Modified Origin. Током вођења биће промовисан и каталог изложбе о коме ће више рећи кустоскиња изложбе, Тамара Куцор. Овим програмом биће обележен и Дан ликовне уметности Мађара у Војводини.

Izložba u Savremenoj galeriji Subotica

Радно време у току Манифестације:

• од 10. до 14. новембра од 10 до 16 часова,
  • 11. новембра музеј не ради.

Адреса:

• Парк Ференца Рајхала 5