Muzej rudničko-takovskog kraja u Gornjem Milanovcu

Stalna postavka Muzeja rudničko-takovskog kraja u Gornjem Milanovcu

Muzej rudničko-takovskog kraja u Gornjem Milanovcu - U Galeriji smešten je Legat braće Nastasijević, znamenite, umetničke porodice iz Gornjeg Milanovca, i stalna postavka "Pokloni i otkupi dinastije Obrenović", koja govori o članovima ovog znamenitog doma, dok se ostali deo prostora koristi za izložbe.

Legat braće Nastasijević

Posebni programi

Predavanje "Ratno vazduhoplovstvo u Drugom svetskom ratu"

09. novembar  od 12 časova.

Svečana sala Gimnazije „Takovski ustanak“, predavanje na temu Ratno vazduhoplovstvo u Drugom svetskom ratu, predavač Milan Kosić.

(Gimnazija "Takovski ustanak", Miloša Velikog 11, Gornji Milanovac)

Izložba: "Naša sugrađanka kraljica Draga – između slave i anateme"

12. novembar od 18 časova.

Najava izložbe u Muzeju rudničko-takovskog kraja u toku Manifestacije "Muzeji za 10 2020. godine""

Galerija muzeja rudničko-takovskog kraja, otvaranje izložbe Naša sugrađanka kraljica Draga – između slave i anateme. Autori izložbene postavke su viši kustos istoričar umetnosti Ana Ranković i viši kustos istoričar Aleksandar Marušić.

(Muzej u Gornjem Milanovcu, Sinđelićeva 7)

Izložba: "Ratno vazduhoplovstvo u Drugom svetskom ratu kroz makete"

13. novembar od 18 časova.

Galerija doma kulture na Rudniku, otvaranje izložbe Ratno vazduhoplovstvo u Drugom svetskom ratu kroz makete. Autori izložbene postavke su Dušan Diković, Milan Kosić, Predrag Diković, Milun Ružić, Aleksandar Vranić, Mijodrag Urošević i Zoran Bošković.

Izložba "Ratno vazduhoplovstvo u Drugom svetskom ratu kroz makete"u muzeju u Gornjem Milanovcu
Ratno vazduhoplovstvo u Drugom svetskom ratu kroz makete

(Dom kulture Rudnik, Trg Kneza Mihaila 1, Gornji Milanovac)

Akcija za Aniku

14. novembar od 11 do 19 časova.

Galerija muzeja rudničko-takovskog kraja. U ambijentu izložbe Naša sugrađanka kraljica Draga – između slave i anateme biće organizovana akcija Za Aniku. Akcija podrazumeva prodaju izdanja i suvenira Muzeja rudničko-takovskog kraja. Sav prihod ide za lečenje dvogodišnje Anike Manić, koja boluje od retke bolesti spinalne muskularne atrofije.

Projekcija filma "Klotilda"

14. novembar od 17 časova.

Galerija Muzeja rudničko-takovskog kraja, projekcija etno filma Klotilda, autora višeg kustosa etnologa Milana Brajovića.

(Muzej rudničko-takovskog kraja u Gornjem Milanovcu, Sinđelićeva 7)

U toku Manifestacije, ulaz je za sve posetioce besplatan.

Radno vreme:

• od 9. do 13. novembra , Muzej rudničko-takovskog kraja biće otvoren za posetioce od 08 do 17 sati,
  • 14. novembra od 11 do 19 časova.

Adresa:

•  Muzej rudničko-takovskog kraja, Sinđelićeva 7, Gornji Milanovac