Централна Србија

Музеј рудничко-таковског краја у Горњем Милановцу

Стална поставка Музеја рудничко-таковског краја у Горњем Милановцу

Музеј рудничко-таковског краја у Горњем Милановцу - У Галерији смештен је Легат браће Настасијевић, знамените, уметничке породице из Горњег Милановца, и стална поставка "Поклони и откупи династије Обреновић", која говори о члановима овог знаменитог дома, док се остали део простора користи за изложбе.

Легат браће Настасијевић

Посебни програми

Предавање "Ратно ваздухопловство у Другом светском рату"

09. новембар  од 12 часова.

Свечана сала Гимназије „Таковски устанак“, предавање на тему Ратно ваздухопловство у Другом светском рату, предавач Милан Косић.

(Гимназија "Таковски устанак", Милоша Великог 11, Горњи Милановац)

Изложба: "Наша суграђанка краљица Драга – између славе и анатеме"

12. новембар од 18 часова.

Najava izložbe u Muzeju rudničko-takovskog kraja u toku Manifestacije "Muzeji za 10 2020. godine""

Галерија музеја рудничко-таковског краја, отварање изложбе Наша суграђанка краљица Драга – између славе и анатеме. Аутори изложбене поставке су виши кустос историчар уметности Ана Ранковић и виши кустос историчар Александар Марушић.

(Музеј у Горњем Милановцу, Синђелићева 7)

Изложба: "Ратно ваздухопловство у Другом светском рату кроз макете"

13. новембар од 18 часова.

Галерија дома културе на Руднику, отварање изложбе Ратно ваздухопловство у Другом светском рату кроз макете. Аутори изложбене поставке су Душан Диковић, Милан Косић, Предраг Диковић, Милун Ружић, Александар Вранић, Мијодраг Урошевић и Зоран Бошковић.

Izložba "Ratno vazduhoplovstvo u Drugom svetskom ratu kroz makete"u muzeju u Gornjem Milanovcu
Ратно ваздухопловство у Другом светском рату кроз макете

(Дом културе Рудник, Трг Кнеза Михаила 1, Горњи Милановац)

Акција за Анику

14. новембар од 11 до 19 часова.

Галерија музеја рудничко-таковског краја. У амбијенту изложбе Наша суграђанка краљица Драга – између славе и анатеме биће организована акција За Анику. Акција подразумева продају издања и сувенира Музеја рудничко-таковског краја. Сав приход иде за лечење двогодишње Анике Манић, која болује од ретке болести спиналне мускуларне атрофије.

Пројекција филма "Клотилда"

14. новембар од 17 часова.

Галерија Mузеја рудничко-таковског краја, пројекција етно филма Клотилда, аутора вишег кустоса етнолога Милана Брајовића.

(Музеј рудничко-таковског краја у Горњем Милановцу, Синђелићева 7)

У току Манифестације, улаз је за све посетиоце бесплатан.

Радно време:

• од 9. до 13. новембра , Музеј рудничко-таковског краја биће отворен за посетиоце од 08 до 17 сати,
  • 14. новембра од 11 до 19 часова.

Адреса:

•  Музеј рудничко-таковског краја, Синђелићева 7, Горњи Милановац