Muzej Horeum Margi-Ravno Ćuprija

Stalna postavka Muzeja Horeum Margi-Ravno u Ćupriji

Muzej Horeum Margi-Ravno Ćuprija - Stalna postavka Muzeja „Horeum Margi-Ravno“ Ćuprija čine eksponati arheološke, istorijske, numizmatičke i etnografske zbirke, sa akcentom na arheološku, obzirom da se muzej nalazi na arheološkom lokalitetu Horreum Margi (1-4.v.n.e.). Pored kamene plastike sa gore pomenutog lokaliteta, arheološku postavku čine i eksponati sa neolitskog arheološkog lokaliteta Stublina (3500-5000 god. p.n.e.) koji je takođe u teritorijalnoj nadležnosti Muzeja.

Izložba u Muzeju Ćuprije
Muzej "Horeum Margi-Ravno" u Ćupriji

Posebni programi

Kolektivna izložba Ćuprijskih umetnika

Od 09. do 14. novembra od 09 do 20 časova.

Tradicionalna 11. godišnja izložba ćuprijskih umetnika, koju organizuje Zavičajni klub likovnih umetnika Ćuprije, tradicionalno se već 11 godina realizuje u novembru. Jedinstvena revija ćuprijskog stvaralaštva, na kojoj svoje radove predstavlja 40-tak likovnih stvaraoca vezanih za Ćupriju.

Stalna postavka muzeja u Ćupriji
Stalna postavka

Stručno vođenje kroz stalnu postavku

Od 09. do 13. novembra od 11 do 12 časova, i od 16 do 17 časova .

Vođenje kroz stalnu postavku muzeja, sa multimedijalnim prikazom virtuelne rekonstrukcije antičkog grada Horreum Margi, kao i vođenje na ostacima severoistočne kule grada Horreum Margi u zadnjem delu dvorišta muzeja.

Postavka u muzeju Horeum Margi - Ravno Ćuprija
Posetioci Muzeja Horeum Margi - Ravno u Ćupriji