Централна Србија

Музеј Хореум Марги-Равно Ћуприја

Стална поставка Музеја Хореум Марги-Равно у Ћуприји

Музеј Хореум Марги-Равно Ћуприја - Стална поставка Музеја „Хореум Марги-Равно“ Ћуприја чине експонати археолошке, историјске, нумизматичке и етнографске збирке, са акцентом на археолошку, обзиром да се музеј налази на археолошком локалитету Horreum Margi (1-4.в.н.е.). Поред камене пластике са горе поменутог локалитета, археолошку поставку чине и експонати са неолитског археолошког локалитета Стублина (3500-5000 год. п.н.е.) који је такође у територијалној надлежности Музеја.

Izložba u Muzeju Ćuprije
Музеј "Хореум Марги-Равно" у Ћуприји

Посебни програми

Колективна изложба Ћупријских уметника

Од 09. до 14. новембра од 09 до 20 часова.

Традиционална 11. годишња изложба ћупријских уметника, коју организује Завичајни клуб ликовних уметника Ћуприје, традиционално се већ 11 година реализује у новембру. Јединствена ревија ћупријског стваралаштва, на којој своје радове представља 40-так ликовних ствараоца везаних за Ћуприју.

Stalna postavka muzeja u Ćupriji
Стална поставка

Стручно вођење кроз сталну поставку

Од 09. до 13. новембра од 11 до 12 часова, и од 16 до 17 часова .

Вођење кроз сталну поставку музеја, са мултимедијалним приказом виртуелне реконструкције античког града Horreum Margi, као и вођење на остацима североисточне куле града Horreum Margi у задњем делу дворишта музеја.

Postavka u muzeju Horeum Margi - Ravno Ćuprija
Посетиоци Музеја Хореум Марги - Равно у Ћуприји