Beograd

Dečji kulturni centar Beograd

Posebni programi

XXII Međunarodni likovni susret „Radost Evrope”

Radost Evrope je najveća i najstarija međunarodna manifestacija dečjeg stvaralaštva, ustanovljena davne 1969. godine povodom Svetskog dana deteta. Deo manifestacije od 1998. čini i Međunarodni likovni konkurs „Radost Evrope”, koji je takmičarskog karaktera i koji je od svog osnivanja prerastao granice Evrope, objedinivši decu i mlade iz celog sveta. Dečji kulturni centar Beograd  dobio je na taj način bogat fundus likovnih radova koji nose u sebi neprocenjive likovne vrednosti iz raznovrsnih kulturnih sredina.

Dečji kulturni centar

Zbog globalne pandemije, ove godine odustalo se od planiranog programa vezanog za Međunarodni likovni konkurs.

Kao što je već više od dve decenije suština međunarodnog likovnog konkursa i izložbe prvenstveno likovni susret, podrška prirodnom i kreativnom načinu življenja, odlučeno je da se organizuje likovni susret, ali virtuelno. XXII Međunarodni likovni konkurs „Radost Evrope” ove godine ima revijali karakter: likovne škole i ateljei koji su prisutni više od deset godina  predstavili su novije radove  svojih polaznika.

Zainteresovani posetioci mogu da pogledaju virtuelnu izložbu:

uz katalog.

Sajt: Dečji kulturni centar Beograd