Muzej grada Beograda

Muzej grada Beograda u Resavskoj ulici

Posebni programi

Izložba Vladimira Lalića

Muzej grada Beograda od 13.novembra do 05. decembra.

Muzej grada Beograda
Zgrada Muzeja grada Beograda

Vladimir Lalić osvetljava mračne, bolne i uznemirujuće porive,  bučno i virtuozno.  Lalićeva slika je  pozornica na kojoj se besramno smenjuju prizori autorove intimne groteske. Karakteri igraju simboličku i stvarnu ulogu u istoj ravni.

Slika "Lice u cveću" autora Vladimira Lalića, Muzej grada Beograda
"Lice u cveću", autor Vladimir Lalić

S tim u vezi je i njihova predstava manje ili više realistična. Dok je u tematskom smislu ekspresivan u tehničkom pogledu Lalić je precizan i uravnotežen. Njegova sposobnost da ovlada prostorom slike učvršćuje uznemirujući sadržaj do nivoa napetosti koja se u posmatračevom iskustvu razrešava kroz suočenje sa sopstvenom ambivalentnošću.

"Opresija I", autor  Vladimir Lalić, Muzej grada Beograda u Resavskoj ulici
"Opresija I"

Kad pogledamo u lice svom strahu često ćemo se susresti sa odrazom u ogledalu. Ono što nas najviše plaši jeste odsustvo (samo)kontrole.

Slika "Soba 3" autora Vladimira Lalića kao posebna izložba u Muzeju grada Beograda
"Soba 3"

Ksenija Marinković, istoričarka umetnosti

Radno vreme u toku Manifestacije:

• Utorak, sreda, petak i nedelja od 10-17 časova,
  • Četvrtak i subota od 10-20 časova.

Adresa: Resavska 40b

Sajt: Muzej grada Beograda