Музеј града Београда

Muzej grada Beograda u Resavskoj ulici

Посебни програми

Изложба Владимира Лалића

Музеј града Београда од 13.новембра до 05. децембра.

Muzej grada Beograda
Зграда Музеја града Београда

Владимир Лалић осветљава мрачне, болне и узнемирујуће пориве,  бучно и виртуозно.  Лалићева слика је  позорница на којој се бесрамно смењују призори ауторове интимне гротеске. Карактери играју симболичку и стварну улогу у истој равни.

Slika "Lice u cveću" autora Vladimira Lalića, Muzej grada Beograda
"Лице у цвећу", аутор Владимир Лалић

С тим у вези је и њихова представа мање или више реалистична. Док је у тематском смислу експресиван у техничком погледу Лалић је прецизан и уравнотежен. Његова способност да овлада простором слике учвршћује узнемирујући садржај до нивоа напетости која се у посматрачевом искуству разрешава кроз суочење са сопственом амбивалентношћу.

"Opresija I", autor  Vladimir Lalić, Muzej grada Beograda u Resavskoj ulici
"Опресија I"

Кад погледамо у лице свом страху често ћемо се сусрести са одразом у огледалу. Оно што нас највише плаши јесте одсуство (само)контроле.

Slika "Soba 3" autora Vladimira Lalića kao posebna izložba u Muzeju grada Beograda
"Соба 3"

Ксенија Маринковић, историчарка уметности

Радно време у току Манифестације:

• Уторак, среда, петак и недеља од 10-17 часова,
  • Четвртак и субота од 10-20 часова.

Адреса: Ресавска 40б

Сајт: Музеј града Београда