Бачка

Музеј града Бачка Паланка

Zgrada muzeja grada Bačka Palanka

Стална поставка Музеја града Бачка Паланка

У Музеју града експонати су изложени у оквиру следећих поставки:  Археологија са палеонтологијом, Историја, Етнологија, Грађанска соба, Нумизматика, Сувенирница, Галерија старих слика, Учионица грађанске школе, Легат Жељка Дрљаче, део посвећен Подунавским Швабама. Музеј града Бачка Паланка садржи и Дечји клуб за радионичарски рад, Градску галерију за текуће изложбе и конференције, а у припреми је и Спомен соба знаменитих суграђана.

(Музеј града Бачка Паланка, Трг братства јединства 21)

Посебни програми

Радионица: „Новац кроз векове“ (за децу)

14.11.2020. од 12 до 13 часова.

На овој радионици деца се упознају са мењањем новца кроз историју. Циљ радионице је да деца схвате да је новац средство трговине и размене, али истовремено и документ о државној политици, економији, култури и изнад свега о уметности.

Радионица: „Египатске мумије“ (за децу)

14.11.2020. од 13 до 14 часова.

Понесени јединственом атмосфером и велом мистерије деца се на овој радионици упознају са начином израде мумија у старом Египту.

Egipatska mumija, Muzej grada Bačka Palanka
Египатска мумија

Радионица: „Праисторијске куће“ (за децу)

14.11.2020. од 14 до 15 часова.

Наши најмлађи се упознају са животом у праисторијском добу и праве куће од глине и сламе по угледу на оне у којима су живели првобитни људи.

Радионица; „Основи декупаж техника“ (за одрасле)

14.11.2020. од 17 до 18 часова.

Декупаж је техника декорисања предмета или намештаја комадима папира, најчешће салветама. Најједноставније речено, ова техника  се своди на исецање комада папира и на њихово лепљење на предмет који желимо да декоришемо.

Радионица: „Израда накита у традиционалним техникама“  (за одрасле)

14.11.2020. од 18 до 19 часова.

Полазници радионице најпре се упознају са основама, а потом уче и напредније технике израде накита, пратећи савремене трендове уз осврт на традицију.

Radionica po nazivom "Izrada nakita" če se održati 14. novembra u Muzeju grada Bačka Palanka
Радионица израде накита

Радионицa традиционалног веза (за одрасле)

14.11.2020. од 19 до 20 часова.

Радионица је намењена свима онима који желе да открију и сазнају нешто ново упознајући се и савлађујући традиционалне технике и вештине у циљу очувања материјалног и нематеријалног културног наслеђа.

Logo Muzeja Bačka Palanka

Радно време у току Манифестације:

• 14.11.2020. од 7 до 14 и од 16 до 20 часова.

Адреса:

• Трг братства јединства 21, 21400 Бачка Паланка