Novosadski dečji kulturni centar

Novosadski dečji kulturni centar je novoosnovana ustanova kulture namenjena deci od najmlađeg uzrasta do završene srednje škole. U okviru kulturnog centra realizuju se likovni programi i izložbe.

Centar poseduje opremljeni galerijski prostor od cca 100m2 i od polovine 2019. godine, kada je Centar otpočeo sa radom realizovano je 15 dečjih izložbi tematski različitih.

S obzirom na to da smo otvoreni za različite tematske sadržaje, Centar ne poseduje stalnu postavku.

Novosadski dečji kulturni centar
Zgrada Novosadskog dečjeg kulturnog centra

(Novosadski dečji kulturni centar, Radnička 20, I sprat, Novi Sad)

Posebni programi Novosadskog dečjeg kulturnog centra

Izložba plakata

Od 09. do 14. novembra od 10 do 15 časova.

Realizuje se izložba plakata iz kolekcije Centra za likovno vaspitanje dece i omladine Vojvodine.

(Novosadski dečji kulturni centar, Radnička 20, prvi sprat)

Izložbeni prostor Novosadski dečji kulturni centar
Publika Novosadskog dečjeg kulturnog centra

U poseti Arhivu Vojvodine

12. novembra od 11 do 13 časova

Grupna poseta dece Arhivu Vojvodine, deca bi imala priliku da se upoznaju sa kustosima/arhivatorima, te da dobiju saznanja u vezi nastanka i izrade časopisa, novina i reklamnih materijala.

Izložbeni prostor Novosadskog dečjeg kulturnog centra

Radionica za decu: „Reklamni plakati“

13. novembra od 10 do 12 časova

Nakon posete Arhivu Vojvodine, sledećeg dana bi se u prostorijama Novosadskog dečjeg kulturnog centra organizovala likovna radionica na temu „Reklamni plakati“, gde bi deca koja su bila u poseti Arhivu, na osnovu stečenog znanja  imala priliku da izrade originalni - ručno štampani plakat na grafičkoj presi u tehnici visoke štampe. Planirano je da se na realizaciji ove radionice uključe  i studenti metodike likovnog vaspitanja i obrazovanja.

Izložba dečjih radova Novosadski dečji kulturni centar
Izložba dečjih radova u Novosadskom dečjem kulturnom centru

Likovna radionica: "Reklamni plakati"

14. novembar od 17 do 20 časova.

U prostorijama Novosadskog dečjeg kulturnog centra, organizovaće se likovna radionica na temu „Reklamni plakati“ za svu zainteresovanu publiku.

Radno vreme u toku Manifestacije:

• od 09. do 13. 11.2020. od 10 do 15 časova,
  • 14. novembra od 17 do 22 časa