Нови Сад

Новосадски дечји културни центар

Новосадски дечји културни центар је новооснована установа културе намењена деци од најмлађег узраста до завршене средње школе. У оквиру културног центра реализују се ликовни програми и изложбе.

Центар поседује опремљени галеријски простор од цца 100м2 и од половине 2019. године, када је Центар отпочео са радом реализовано је 15 дечјих изложби тематски различитих.

С обзиром на то да смо отворени за различите тематске садржаје, Центар не поседује сталну поставку.

Novosadski dečji kulturni centar
Зграда Новосадског дечјег културног центра

(Новосадски дечји културни центар, Радничка 20, I спрат, Нови Сад)

Посебни програми Новосадског дечјег културног центра

Изложба плаката

Од 09. до 14. новембра од 10 до 15 часова.

Реализује се изложба плаката из колекције Центра за ликовно васпитање деце и омладине Војводине.

(Новосадски дечји културни центар, Радничка 20, први спрат)

Izložbeni prostor Novosadski dečji kulturni centar
Публика Новосадског дечјег културног центра

У посети Архиву Војводине

12. новембра од 11 до 13 часова

Групна посета деце Архиву Војводине, деца би имала прилику да се упознају са кустосима/архиваторима, те да добију сазнања у вези настанка и израде часописа, новина и рекламних материјала.

Izložbeni prostor Novosadskog dečjeg kulturnog centra
Изложбени простор Новосадског дечјег културног центра

Радионица за децу: „Рекламни плакати“

13. новембра од 10 до 12 часова

Након посете Архиву Војводине, следећег дана би се у просторијама Новосадског дечјег културног центра организовала ликовна радионица на тему „Рекламни плакати“, где би деца која су била у посети Архиву, на основу стеченог знања  имала прилику да израде оригинални - ручно штампани плакат на графичкој преси у техници високе штампе. Планирано је да се на реализацији ове радионице укључе  и студенти методике ликовног васпитања и образовања.

Izložba dečjih radova Novosadski dečji kulturni centar
Изложба дечјих радова у Новосадском дечјем културном центру

Ликовна радионица: "Рекламни плакати"

14. новембар од 17 до 20 часова.

У просторијама Новосадског дечјег културног центра, организоваће се ликовна радионица на тему „Рекламни плакати“ за сву заинтересовану публику.

Радно време у току Манифестације:

• од 09. до 13. 11.2020. од 10 до 15 часова,
  • 14. новембра од 17 до 22 часа