Jevrejski istorijski muzej

Stalna postavka

Po hronološkom principu, stalna postavka prikazuje istoriju, tradiciju i kulturu Jevreja Srbije i bivše Jugoslavije, od 2. veka do kraja Drugog svetskog rata. Najupečatljiviji delovi postavke su: predmeti judaike – etnološke zbirke originalnih ritualnih predmeta sa elementima primenjene umetnosti, i predmeti istorijske – holokaust zbirke. Postavka je stara ali dobro koncipirana, informativna i, zaista, i dalje atraktivna sudeći po svakodnevnim pojedinačnim i grupnim posetama domaćih i stranih posetilaca i njihovim komentarima.

Stalna postavka

Posebni programi

14. maj u 13 časova - Otvaranje likovne izložbe slikarke Mirjane Dragić - Lehner - Levi deo predvorja Jevrejskog istorijskog muzeja.

Od 14. do 2o. maja - Kabinet Jugoslavija - Projekat koji se realizuje u saradnji sa Muzejem Jugoslavije. Eksponati će biti postavljnjni u desnom delu predvorja Jevrejskog istorijskog muzeja.

Radno vreme: radnim danima od 10 do 14 časova
Adresa: Kralja Petra 71a