Zavičajni muzej Knjaževac

Etnološka postavka

Zavičajni muzej Knjaževac kao muzej kompleksnog tipa u svom sastavu obuhvata i Muzej grada u kući Alekse Ace Stanojevića, Arheo-etno park Ravna, kao i najstarije vojno utvrđenje u timočkoj oblasti Timacum Minus.

Muzej grada u kući Alekse Ace Stanojevića

Posebni programi

14. maj u 10 časova - Đaci prvaci u Arheo-etno parku u Ravni - Učenici knjaževačkih osnovnih škola kroz interaktivne radionice i igru sve o "Zavičaju od A do Š" upoznaće se sa tradicionlanim načinom života u seoskoj zadruzi tipičnoj za knjaževačka sela krajem 19. veka.

Laboratorija konzervacije

15. maj u 13 časova - Đaci prvaci u Arheo-etno parku u Ravni - Učenici knjaževačkih osnovnih škola kroz interaktivne radionice i igru sve o "Zavičaju od A do Š" upoznaće se sa tradicionlanim načinom života u seoskoj zadruzi tipičnoj za knjaževačka sela krajem 19. veka.

16. maj u 19 časova - Promocija publikacije "Arheologija Muzeja Krajine" - Autor Gordan Janjić, arheolog, muzejski svatnik, galerija Zavičajnog muzeja Knjaževac.

Arheo-etno park Ravna

17. maj u 19 časova - Otvaranje izložbe slika "U predvorju božijeg staništa" knjaževačkog slikara Darka Dinića.

18. maj (Međunarodni dan muzeja) u 12 časova -  Predavanje "Upotreba razboja i delova razboja u magisjke svrhe", etnologa Aleksandra Repedžića, galerija Zavičajnog muzeja Knjaževac.

19. maj (14. Evropska noć muzeja) od 20 do 24 časa - Promocija knjige "Odgovor nošen vetrom" - Izbor pedeset pesama Boba Dilana sa komentarima autora Ivana Potića uz pratnju knjaževačkih muzičara, dvorište Zavičajnog muzeja Knjaževac.

Adresa: Karađorđeva 15
Sajt: Zavičajni muzej Knjaževac