Narodni muzej Vranje

Posebni programi

14. maj u 19 časova - Otvaranje izložbe "Izbor iz Zbirke Doma Vojske Srbije" - Izložba obuhvata oko trideset dela najznačajnijih jugoslovenskih umetnika, među kojima su dela Save Šumanovića, Petra Lubarde, Mila Milunovića, Branka Miljuša, Koste Hakmana, Nandora Glida, Bogomila  Karlavarisa, Angeline Gatalice, Ota Loga. Poseban kuriozitet ove izložbe je to što će publika će biti u prilici da pogleda četiri slike Vlaha Bukovca, Svetislava Strala, Lazara Ličenoskog i Marka Čelebonovića, koje do sada nisu bile izlagane. Galerija Narodnog muzeja Vranje, 29. novembra bb, velika sala.

19. maj (14. Evropska noć muzeja) u 19 časova - Otvranje izložbe "Izbor iz Zbirke savremenog stvaralaštva Galerije Narodnog muzeja Vranje"Galerija Narodnog muzeja Vranje, 29. novembra bb, mala sala.

Napomena: Budući da je izložbeni prostor sa stalnim postavkama u zgradi Selamluka Pašinih konaka i Muzej kuća Bore Stankovića zatvoren za posetioce zbog aktuelnih konzervatorsko-restauratorskih radova na arhitektonici zgrada, Narodni muzej Vranje neće imati aktivnosti na ovim lokacijama.

Adresa: Narodni muzej Vranje - Pionirska 1; Galerija Narodnog muzeja Vranje - 29. novembra bb
Sajt: Narodni muzej Vranje