Galerija savremene likovne umetnosti Niš

Paviljon

Aktuelne postavke

Oficirski dom, Savremena likovna scena Crne Gore, od 10. do 29. maja, od 10 do 20 časova svim danima osim nedeljom.

Paviljon u Tvrđavi, Likovna kolonija Sićevo, izbor dela, od 8. do 20. maja, od 10 do 20 časova svim danima osim ponedeljkom.

Salon 77, Danilo Bojić, slike, od 3. do 20. maja, od 12 do 18 časova svim danima osim ponedeljkom.

Salon 77

Posebni programi

Od 14. do 20. maja - "Virtuelna izložba "Zbirka savremenog slikarstva u kolekciji GSLU Niš, otkupi 2014-2017" - Na više punktova (trgovi i parkovi) u Nišu sa besplatnom bežičnom internet pokrivenošću biće postavljeni PVC samolepivi plakati sa QR kodovima prilagođenim različitim operativnim sistemima prenosivih internet uređaja. Očitavanjem kodova mobilni uređaj pristupa virtuelnom izložbenom prostoru. Postavka najnovijih slika u kolekciji GSLU pribavljenih otkupom od 2014. do 2017. godine sintetisana je u virtuelni prostor modelovan po uzoru na Paviljon u niškoj tvrđavi, prostor kojim ustanova raspolaže od svog osnivanja. Dok se kreće virtuelnom izložbom posetilac može da pristupi pratećem tekstualnom sadržaju, koji će se prikazati dodirom na reprodukciju dela. U dnu teksta nalaze se ikone društvenih mreža, kako bi posetilac bio u mogućnosti da svoje utiske o viđenom sadržaju podeli sa svojom zajednicom na internetu. Određeni broj plakata biće i prosleđen srodnim ustanovama kulture u zemlji, čime će posetioci manifestacije u drugim gradovima moći da pristupe virtuelnoj postavci dela iz kolekcije GSLU Niš.

Adresa: Kej kola srpskih sestara 1/2
Sajt:  Galerija savremene likovne umetnosti Niš