Muzej rudničko-takovskog kraja u Gornjem Milanovcu

U galeriji u Muzeja rudničko-takovskog kraja Gornjem Milanovcu smešten je Legat braće Nastasijević, znamenite, umetničke porodice iz Gornjeg Milanovca, i stalna postavka "Pokloni i otkupi dinastije Obrenović", koja govori o članovima ovog znamenitog doma, dok se ostali deo prostora koristi za izložbe.

Posebni programi

14. maj u 18 časova - Otvaranje izložbe "Život u snazi motora – Mihailo Mika Borisavljević" koja je posvećena životu i izuzetnim dostignućima u oblasti motorne i automobilske industrije svetski priznatog stručnjaka prof. Mihaila Borisavljevića. Autori izložbe i monografije posvećene prof. Borisavljeviću su Ana Cicović, viši kustos arheolog Muzeja rudničko-takovskog kraja, Momčilo Paunović, dugogodišnji prijatelj prof. Borisavljevića i Vladimir Veselinović, iz Udruženja istoričara automobilizma. Na otvaranju će govoriti dr Milorad Milovančević, redovni profesor Mašinskog fakulteta u Beogradu i Nebojša Đorđević, predsednik Udruženja istoričara automobilizma. Članovi klubova AMK "Veteran-Voždovac" iz Beograda i MK "Lonely riders", "Gornji Milanovac" i "Teške boje" iz Gornjeg Milanovca će prisustvovati otvaranju.

17. maj u 18 časova - Pisac epske fantastike, autor edicije Kosingas, kao i romana o Milošu Obiliću  Aleksandar Tešić, govoriće o istoriji i mitologiji u svojim delima.

19. maj (14. Evropska noć muzeja) od 17 časova - Različiti programi - predstava za decu, turnir u šahu, izložba Kriptofotografije, večernji koncert "Eksponati iz muzičke kutije Dušane Stefanović", defile sportista Gornjeg Milanovca. Pozvali smo u goste sve sportske klubove i bićemo nam drago da ukažemo na to šta sport znači svim generacijama, od najmlađih do najstarijih.

Noć Muzeja otvaramo u ambijentu naše izložbe ŽIVOT U SNAZI MOTORA

17:00  Defile bajkera i biciklista kroz grad (Bajker klubovi: ,,Lonely riders“, ,,Teške boje“, ,,Gornji Milanovac“ i biciklisti rekreativci)

Početak tradicionalnog turnira ŠAH U MUZEJU za sve uzraste od 7 do 107

17:30 Predstava za decu HRABRI KROJAČ pozorišne trupe Maximus Art iz Beograda

18:30 Defile sportskih klubova našeg grada (Sportsko rekreativni klub ,,Sportić“, Gimnastički klub  ,,Takovski grm“, Gimnastički klub ,,Panter“, Karate klub  ,,Takovo“, Karate klub ,,Gornji Milanovac“, Karate klub ,,Do Kan“, Atletski klub ,,Takovo“,  Džudo klub ,,Araši“, Odbojkaški klub ,,Takovo“, Ženski rukometni klub ,, Metalac A.D“, Omladinski košarkaški klub ,,Takovo“, Košarkaški klub ,,Ikar“, Fudbalski klub ,,Metalac“, Fudbalski klub ,,Takovo“, Teniski klub ,,Takovo“, Šahovski klub ,, Metalac“, Streljačka družina ,,Dragan Jevtić Škepo“).

20:00 Kriptofotografija  SPORTOM KROZ NASLEĐE : dodela nagrada i otvaranje izložbe pristiglih radova sa fotokonkursa

20:30 Dodela pehara najboljim šahistima u kategoriji: deca i odrasli

21:00  EKSPONATI IZ MUZIČKE KUTIJE DUŠANE STEFANOVIĆ – večernji koncert

NOĆ MUZEJA i u Brezni