Gradski muzej Subotica

Stalna postavka

Posetioci imaju priliku da posete jedan deo stalne postavke: Galerija mađarske likovne umetnosti u Vojvodini (1830-1930) - novu postavku i Oskar Vojnić (1864 - 1914) - Kao potomak austrougarske plemićke porodice, lišen materijalnih briga, Oskar Vojnić, posle završene gimnazije u Subotici, odlazi u Budimpeštu na studije prava. Po dobijanju diplome, vraća se u rodni grad, prodaje posed od 750 jutara zemlje i otiskuje se na put u daleke i tada nedostižne predele.

Aktuelne izložbe "Budimski barokni slikar Franc Falkoner" i "Sekelji iz Bukovine u Bačkoj" - Sekelji iz Bukovine su male mađarske etničke zajednice sa zajedničkom istorijom. Oni danas žive u županijama Tolna i Baranja u Mađarskoj, Hunedoara u Rumuniji i u Vojvodini.

Stalna postavka

Posebni programi

14. maj u 18 časova - Igraonica inspirisana izložbom Budimski barokni slikar Franc Falkoner.

16. maj u 19 časova - Dokumentarni film - Markiz Vavren: Od plemićkog imanja do džungle.

17. maj u 16:30 časova - Igraonica "Iza okvira".

18. maj (Međunarodni dan muzeja) u 18 časova - Umetnici i njihova dela iz Prvog svetskog rata u umetničkoj zbirci Gradskog muzeja Subotica - Predavanje sa projekcijom slika - dr Olga K. Ninkov.

19. maj (14. Evropska noć muzeja) - Rhythmical Dance Club - Plesni performans, izvodiće se više puta tokom večeri.

19. maj (14. Evropska noć muzeja) - Koncert subotičke grupe The sPark.

Adresa: Trg sinagoge 3
Sajt: Gradski muzej Subotica