Loading...
2016Program 2016Program 2016 po danima

21. maj 2016 – 12. EVROPSKA NOĆ MUZEJA, PROGRAM

KALENDAR DOGAĐANJA[1]

SUBOTA 21. MAJ 2016 - 12. EVROPSKA NOĆ MUZEJA

Za preuzimanje kompletnog programa, kliknite na sliku desno:
2105banercic

Beograd (samo otvaranja izložbi i posebni programi)

09:00 do 17:00 muzej savremene umetnosti - Seminar  Korišćenje umetničkog dela za kreiranje aktivne nastave u osnovnom i srednjem obrazovanju - Galerija-Legat Milice Zorić i Rodoljuba Čolakovića, Rodoljuba Čolakovića 2 (Prijave do 16. maja 2016. na adresu olja@msub.org.rs )

12:00 PTT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu PTT saobraćaj tokom Drugog svetskog rata u okupiranoj Srbiji  

12:00 PTT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu Tačka spajanja.

13:00 Muzej istorije Jugoslavije - cokolsko poselo i autorsko vođenje kroz izložbu Ko je soko-taje je Jugosloven.

16:00 Istorijski muzej Srbije – dramski prikaz: Što se bore misli moje – Konak kneza Miloša. Zbog ograničenog broja mesta dolazak je neophodno najaviti na telefon 2660- 422.

16:00 do 21:00 Fond Olge Olje Ivanjicki - Posete ateljeima slikara Mirjane Jovanović, Ljubice Mrkalj, Mirjane Krstevske, Dijane Kožović, Zorana Purića, Ilije Kostova, Nenada Nikolića.

17:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu Tačka spajanja.

17:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu PTT saobraćaj tokom Drugog svetskog rata u okupiranoj Srbiji  

18:00 Muzej istorije Jugoslavije – organizovane ture / šetnje sa vodičem.

18:00 Narodni muzej (Muzej Vuka i Dositeja) -  stručo vođenje kroz stalnu postavku

18:00 do 20:00 Kuća kralja Petra I  - promocija knjiga Dragana Stojkova

18:00 do 22:00 Narodni muzej (Muzej Vuka i Dositeja) – radionica: Vukovi brci

19:00 Narodni muzej (Muzej Vuka i Dositeja) -  stručo vođenje kroz stalnu postavku

19:00 Fond Olge Olje Ivanjicki - istorijat  Kuće slikara i druženje sa umetnicima, u prostoru Prodajne galerije Beograd

19:00 do 22:00 Muzej primenjene umetnosti - U šetnji sa konzervatorima

19:00 do 01:00 Jevrejski istorijski muzej - otvorena stalna postavka Jevrejskog istorijskog muzeja.

20:00 Narodni muzej (Muzej Vuka i Dositeja) -  stručo vođenje kroz stalnu postavku

20:00 Narodni muzej (Muzej Vuka i Dositeja) - Muzej u očima stranca: stručno vođenje biće upriličeno na engleskom jeziku

20:00 Jevrejski istorijski muzej -  Izložba  Matilda nije tu, video – projekcija performansa umetnice Jedan dan - Klarisa i razgovor sa umetnicom o motivima i porukama njenih umetničkih dela.

21:00 Narodni muzej (Muzej Vuka i Dositeja) -  stručo vođenje kroz stalnu postavku

21:30 Jevrejski istorijski muzej -  ponovo projekcija Jedan dan - Klarisa

Muzej pozorišne umetnosti Srbije - koncert nagrađenih učenika MŠ „Josif Marinković“

Muzej pozorišne umetnosti Srbije - Projekcije snimaka pozorišnih predstava u kojima je igrao Vlastimir Đuza Stojiljković.

Prirodnjački muzej (Mali Kalemegdan 5.) – radionica Crtanjem izronimo školjke

Prirodnjački muzej - Pančićev kabinet

Umetničkom prostoru U10 biće održana promocija i koktel povodom objavljivanja drugog U10 kataloga, publikacije koji retrospektivno predstavlja sve izložbe i projekte koji su održani u Umetničkom prostoru U10 tokom 2014. i 2015. godine.

Novi Sad (samo otvaranja izložbi i posebni programi)

10:00 do 24:00 Spomen zbirka Pabla Beljanskog – Noć knjiga

10:00 do 11:00 Spomen zbirka Pabla Beljanskog (zajednički vrt) - Moj mali legat od 10 do 10.

10:00 do 12:00 Muzej grada Novog Sada – radionica Odelo oboji ili ga iskroji.

10:00 do 22:00 Galerija matice srpske - stalna postavka srpske umetnosti od XVIII do XX veka

10:00 do 22:00 Galerija matice srpske - izložba Od privatnog ka javnom. Umetnička kolekcija komapnije Tarkett.

10:00 do 24:00 Arhiv Vojvodine – izložba:  Donji grad Petrovaradin.

11:00 do 12:30 Galerija matice srpske - kreativna radionica za decu  Zvuci morskih dubina

12:00 Galerija matice srpske - kustosko vođenje kroz izložbu Od privatnog ka javnom. Umetnička kolekcija komapnije Tarkett.

12:00 do 17:00 galerija matice srpske - kustoska vođenja kroz izložbu Od privatnog ka javnom. Umetnička kolekcija komapnije Tarkett.

13:00 do 14:00 Spomen zbirka Pabla Beljanskog (zajednički vrt) - mentalna aritmetika na delu: obrazovni centar Ingenicus

14:00 do 17:00 Pokrajinski zavod za zaštitu prirode – radionica: Izrada mozaika od kamen

15:00 do 17:00 Spomen zbirka Pabla Beljanskog  - Čitaonica u vrtu Gradske biblioteke u Novom Sadu.

17:00 Galerija matice srpske - kustosko vođenje kroz izložbu Od privatnog ka javnom. Umetnička kolekcija komapnije Tarkett.

17:00 Pokrajinski zavod za zaštitu prirode – radionica: Izrada skulptura u kamenu.

17:00 do18:00 Spomen zbirka Pabla Beljanskog(zajednički vrt) – mali koncert: Limanski bećari

17:00 do 19:00 Muzej savremene umetnosti Vojvodine - Dečija likovna radionica. Tema: Moj muzej, moj grad

17:00 do 21:00 Muzej Vojvodine (Prostor između Dunavske 35 i Dunavske 37)- Moj muzej za Moj grad  

17:00 do 24:00 Muzej savremene umetnosti Vojvodine - Nataša Teofilović: DISTANCEgalerija N i S.

17:00 do 24:00 Muzej savremene umetnosti Vojvodine - Prezentacija studentskih radova.

Plakat za decju izlozbu Oseti umetnost (1)

18:00 Galerija Matice srpske – otvaranje izložbe: Izložba dečjih radova Oseti umetnost

18:00 Muzej grada Novog Sada - stručno vođenje Podzemne vojne galerije.

18:00 do 22:00 Galerija matice srpske - Kviz Potraga za blagom

18:00 do 22:00 Spomen zbirka Pabla Beljanskog(zajednički vrt) – umetnička postavka: Boje su u nama

19:00 do 21:00 Spomen zbirka Pabla Beljanskog – Osnovna škola Tvrđava – dečije stvaralaštvo kao omaž delima Spomen-zbirke Pavla Beljanskog

20:00 Galerija matice srpske - Skrivene tajne Galerije Matice srpske − učenici OŠ „Dositej Obradović“ kao mali kustosi.

20:00 Muzej Vojvodine (Plato, Dunavska 37) - Koncert grupe Artan Lilli.

21:00 Galerija matice srpske -  otvoreni konzervatorski atelje Galerije Matice srpske.

21:00 do 22:00 Spomen zbirka Pabla Beljanskog(zajednički vrt) – predstava: Teatar senki

22:00 Galerija matice srpske - dodela nagrada za najbolju priču  Moja Galerija i ja, u mom gradu.

Muzej grada Novog Sada - Trvrđava iz tvog ugla: posetioci će biti u prilici da na nekoliko načina podele svoje doživljaje Trvđave.  

Pokrajinski zavod za zaštitu prirode - Izložba i prezentacija maketarstva kao hobija.

Spomen zbirka Pabla Beljanskog - izložba:  Pavle Beljanski – prijatelj umetnika: Stojan Aralica.

Spomen zbirka Pabla Beljanskog - izložba: Glumačka porodica Dušanović.

Spomen zbirka Pabla Beljanskog (Galerija Društva arhitekata Niša) – otvaranje izložbe: Arhitektura banaka i štedionica u Beogradu (1918–1941)

Sremska Mitrovica

MUZEJ SREMA

12:00 Muzej Srema (Trg Svetog Stefana 15) - Prodajni štand krema farmaceutskog odeljenja medicinske škole u Sremskoj Mitrovici

18:00 Muzej Srema (Vuka Karadžića 3.)  - izložba Golubinačke mačkare

18:00 Muzej Srema (Trg Svetog Stefana 15) - radionice arheološkog odeljenja

21:00 Muzej Srema (Trg Svetog Stefana 15) -  Projekcije filmova o Sirmijumu i nalazima u Sremu

Šid

12:00 Galerija slika Sava Šumanović - Stručno tumačenje izložbe Jedna francuska epizoda Save Šumanovića.

14:00 Galerija slika Sava Šumanović - Stručno tumačenje stalne postavke Galerije slika Sava Šumanović

16:00 do 18:00 Galerija slika Sava Šumanović - Oživite sliku. Jedna od omiljenih slika posetilaca Galerije Ašikovanje na mesečini u Noći muzeja oživeće sa svima koji budu želeli da postanu deo slike

16:00 do 18:00 Galerija slika Sava Šumanović - Galerija će organizovati fotografisanje za sve zainteresovane.

Zrenjanin

17:00 Narodni muzej (Atrijum)- Koncert Muzičke kreativne radionice – Muzičko zabavište „Kolegijum“ diriguje prof. Sanja Popović.

17:00 do 18:00 Narodni muzej (mali salon) - Komadić po komadić – mozaik avantura – Likovno-kreativna radionica.

17:00 do 19:00 Savremena galerija umetničke kolonije Ečka – radionice: Slikaonica

17:00 do 19:00 Narodni muzej (Salon)- Arheološka radionica za najmlađe: Indijana Džons i lopatica .

19:00 do 21:00 Narodni muzej (Salon) - Arheološka radionica Obojimo prošlost

19:00 Narodni muzej (mali salon) - Koncert Gitara među mozaicima – Nastup učenika Muzičke škole "Josif Marinković"

20:00 Savremena galerija umetničke kolonije Ečka – Koncert: učenika Muzičke škole Josif Marinković

21:00 Narodni muzej (Atrijum)- Koncert hora  Žene mironosice

22:00 Narodni muzej (Atrijum)- Koncert „BID bend – Gradski duvački orkestar Zrenjanin”

Narodni muzej - Lužički Srbi i Banat u sklopu srednjovekovnih seoba

Narodni muzej - Šta to beše zdravstvena kultura?

Narodni muzej - Zapisi u stenama

Narodni muzej - Hor Josif Marinković – prvaci sveta

Narodni muzej - Dim iz naših lula

Narodni muzej -  Šta je nama naš kombinat dao

Narodni muzej - Fotografije proizvoda Kombinata „Servo Mihalj” iz 1963. i 1964. godine.

Narodni muzej – Naše staklo – 170 godina od osnivanja prve fabrike stakla u Srbiji

Narodni muzej - Nekropola iz Sečnja
Pančevo

19:00 Narodni muzej - Predstavljanje 24. Kotorskog pozorišnog festivala za decu u okviru 6. međunarodnog bijenala umetničkog dečjeg izraza  - BUDI.

Vrbas

21:00 Gradski muzej KCV (Plato ispred Gradskog muzeja) – Koncert: kancelarija za mlade.

Gradski muzej KCV (Plato ispred Gradskog muzeja) - Likovna kolonija Od 10 do 10

Sombor

Gradski muzej - Igrom do kulturnog blaga: Crtežom obeležiti svoj boravak u muzeju  

Gradski muzej - Selfi u muzeju: potraga za identitetom

18:00 do 21:00 Gradski muzej - Potraga za muzejskim blagom

21:00 Gradski muzej - Izložba  cretža  nastalih boravkom u muzeju tokom manifestacije Muzeji Srbije, deset dana od 10 do 10.  

20:00 Gradski muzej -  Koncert  za Noć muzeja

Subotica

17:00 do 01:00 Gradksa suvenirnica - Izložba: Kalupi za trukovanje I njihovi otisci.

18:00 do 20:00 Gradski muzej -  Igraonica za decu pod nazivom: Zec u kupusu.

18:00 Gradski muzej - stručno vođenje kroz izložbu: Centralni Balkan između grčkog i keltskog sveta, Kale – Krševica, 2001–2011. – gostujuća izložba Narodnog muzeja u Beogradu

19:00 do 21:00 Gradski muzej - Igraonica inspirisana izložbom Centralni Balkan između grčkog i keltskog sveta, Kale – Krševica, 2001–2011.

19:00 do 21:00 Gradski muzej - Radionica izrade belog veza

19:00 Gradski muzej - stručno vođenje kroz izložbu: Dela bečkih baroknih majstora u Vojvodin.

20:00 Gradski muzej - stručno vođenje kroz izložbu: Slikarstvo i vajarstvo jugoslovenskih autora iz umetničke zbirke Gradskog muzeja Subotica (1918–1940, 1945–1990), I deo.

21:00 Gradski muzej - stručno vođenje kroz izložbu: Oskar Vojnić (1864-1914.).  

22:00  u dvorištu Muzeja: koncert grupe: Sin Seekas.

23:00 Gradski muzej - stručno vođenje kroz izložbu: Galerija mađarske likovne umetnosti u Vojvodini (1830-1930.).

Bor

10:00 do 20:00 Muzej rudarstva i metalurgije – Mankale: misaone igre

19:00 Muzej rudarstva i metalurgije  - Izložba Od filmske trake do digitalne televizije .

Zaječar

19:00 Narodni muzej - Izložba Mozaik praksis

19:30 Narodni muzej - Prezentacija knjige  Mozaik u Srbiji 1950-2015

Knjaževac

19:00 Zavičajni muzej (dvorište muzeja) - Naši slavni sugrađani - preznetacija Zavičajnog pojmovnika

20:00 Zavičajni muzej (dvorište muzeja) - Noć muzike u muzeju

Negotin

17:00 Muzej Krajne (u dvorištu Mokranjčeve kuće) - Nastup hora Vivak: Muzičke škole Stevan Mokranjac.

18:00 Muzej Krajne - Predavanje o arheološkom lokalitetu Vrelo-Šarkamen.

19:00 Muzej Krajne(u muzeju Hajduk Veljka) - Nastup škole pevanja Ive Mrvoš.

20:00 Muzej Krajne(u muzeju Hajduk Veljka) - Izložba radova likovne radionice Isidore Živković.

staro-nestalo-voce-srbije_660x330

Petrovac na Mlavi

19:00 Zavičajni muzej (ispred zgrade Muzeja)-Udruženje gljivara Vilino kolo iz Petrovca na Mlavi organizuje izložbu jestivih gljiva

20:00 Zavičajni muzej - Otvaranje izložbe: Staro i nestalo voće Srbije

20:00 Zavičajni muzej (zgrada u dvorištu stare osnovne škole, Srpskih vldara 119) - radionica Ukusi iz celog sveta.

Pirot

21:00 Muzej Ponišavlja ( u Muzeju Hajduk Veljka)-Nastup negotinske rok grupe Storm.

Muzej Ponišavlja - Deset dana za 10%manje!  

U Galeriji Muzeja Ponišavlja biće otvorena izložba podnazivom I dok školsko zvonce zvoni.

Požarevac

Narodni muzej - Izložba rimske numizmatike  pod nazivom Carski portreti na rimskom novcu i lapidarijum sa mermernim spomenicima koji su za ovu priliku očišćeni i konzervirani

Izložba skulptura iz fonda istorijsko umetničke zbirke NMP – Galerija Miodraga Markovića

Narodni muzej - izložba pod nazivom 'Mirisi i boje naše kuhinje

Smederevo

16:30 do 22:00 Muzej u Smederevu(Vila Zlatni breg- nekadašnji letnjikovac dinastije Obrenović u Smederevu) -  Program Veče u Vili dinastije Obrenović .Muzički trenutak: Omladinski orkestar SVETLOST.  Posete su moguće isključivo nakon prethodnog prijavljivanja u Turističko-informativnom centru Smedereva, Trg Republike, telefonom 026/615.666 ili putem e-pošte vila.obrenovic@smederevo.org.rs . Prijave posetilaca se primaju najkasnije do dva dana pred planirani obilazak Vile.

20:00 Muzej u Smederevu  - Otvaranje izložbe Smederevo u objektivu mladih fotografa.

18:00 do 22:00 Muzej u Smederevu (Smederevska tvrđava) - Noć na Dvoru Brankovića. Dvor despota Đurđa Brankovića u Smederevskoj tvrđavi biće otvoren za posetioce.

Noć starih zanata. set radionica starih zanata. (od 18:00 do 22:00)

Izložba Moj grad dušu ima (u 17:00, Atelje Valter; Nemanjina 10)

Sopot

10:00 do 17:00 Centar za kulturu (škola) – radionica viteštva: Viteštvo živi

Aleksandrovac

Umetnička galerija Vino župa - Izložba slika ULS Rasinius

Umetnička galerija Vino župa (Barik podrum) - Pesničko veče U slavu vina.

Aranđelovac

19:00 Narodni muzej - Otvaranje izložbe razglednica pod nazivom  Moj grad na razglednicama. Na izložbi će biti prikazane razglednice iz zbirke Narodnog muzeja u Aranđelovcu iz perioda 1900-1940. godina na čijim se aversima nalaze motivi Aranđelovca i Bukovičke banje.

19:30 Narodni muzej - Autorsko vođenje kroz izložbu razglednica Moj grad na razglednicama

21:00 Narodni muzej - Predavanje i video prezentacija Dame u banji

Gornji Milanovac

Muzej rudničko – takovskog kraja – izložba Crni led, beli sneg

17:00  Muzej rudničko – takovskog kraja – otvaranje izložbe radova polaznika likovne radionice Ivane Jovičić

17:00  Muzej rudničko – takovskog kraja - dečija radionica Svet buba, leptira i trava

17:30  Muzej rudničko – takovskog kraja – Šah u muzeju

18:00  Muzej rudničko – takovskog kraja -  predstava: Kako su drvo i cvet spasili svet

19:00  Muzej rudničko – takovskog kraja – projekcija filma: Enci menci

20:00  Muzej rudničko – takovskog kraja – Dodela nagrade i otvaranje izložbe Kriptografija 2016: (moja) priroda

20:30  Muzej rudničko – takovskog kraja – Šetnja kroz muzičke žanrove  hora i orkestra Kralj Aleksandar I

22:30  Muzej rudničko – takovskog kraja – koncert:  Pet tibetanaca

Jagodina

Zavičajni muzej - Putovanje kroz prošlost srednjeg Pomoravlja uz vodeće eksponate Prirodnjačkog, Arheološkog, Istorijskog, Umetničkog i Etnološkog odeljenja.

Zavičajni muzej (Ispred i unutar zgrade Zavičajnog muzeja Jagodina) - Tajna peska

Zavičajni muzej (Ispred i unutar zgrade Zavičajnog muzeja Jagodina) - Labaratorija zvuka

Zavičajni muzej (Ispred i unutar zgrade Zavičajnog muzeja Jagodina) - kreativne radionice namenjene svim uzrastima: Ruke u glini

18:00 do 22:00 Muzej naivne i marginalne umetnosti -  Šesti Susret sa umetnikom: Zil Milano - manifestacija, izložba i likovna radionica sa decom, kao i Promocija novog broja likovnog lista MNMART br.3.

Kraljevo

18:00 Narodni muzej - Otvaranje legata Olivere Radojković-Čolović. Postavka slika i pokućstva.

poslednja rec tehnike, kuca simica, krusevacKruševac

17:00 Centralna zgrada muzeja -  Program Upoznajmo se sa geologijom

20:00 Kuća Simića – otvaranje izložbe Poslednja reč tehnike

Centralna zgrada muzeja  - Program Pozorište u muzeju - koji se priređuje u saradnji sa Kruševačkim pozorištem, čiji će glumci izvesti delove iz popularnih predstava Valjevska bolnica i 1915. Za tu priliku, na platou ispred muzeja biće instaliran vagon iz predstave 1915.

Paraćin

19:00 Zavičajni muzej - Izložba Paraćin – Grad stakla. Izložba će biti postavljena u podrumskim prostorijama Zavičajnog muzeja Paraćin.

Zavičajni muzej- Učenici kao vodiči

Vrnjačka banja

19:00 Zavičajni muzej - Predstava: Običajnik.

20:00 Zavičajni muzej - Otvaranje izložbe Kultni kolači.

20:00 Zavičajni muzej – Otvaranje izložbe Vladimir Ivančević-Grafike i slike.

Zavičajni muzej - Filmski vremeplov kratke filmske priče o Vrnjačkoj Banji obuhvataju period između dva svetska rata do šezdesetih godina 20. veka.

Vranje

18:00 do 02:00 Narodni muzej (Zgada Selamluka) - Izložba Mapa Vranja iz 1883. godine

20:00 do 02:00 Narodni muzej - Projekcija kratkog filma Jedan tihi dan.

Leskovac

18:00 Narodni muzej - Muzejska radionica: Moj muzej, moj grad.  

20:00 do 22:00 Narodni muzej - Koncert klasične muzike grupe Trio amici.

Niš

18:00 Narodni muzej(Kod poslednje kapije) - Otvaranje izložbe ZlatNiš – kod radionice.
18:20 Narodni muzej(Projektna sala) - Promocija knjige Niški incident.

19:00 Narodni muzej(Kod poslednje kapije) -  Dokumentarni film Put ka slobodi 1.deo.

19:00 do 20:30 Galerija savremene likovne umetnosti (Paviljon u Tvrđavi) - Moji sugrađani – karikatura uživo

19:30 do 20:00 Galerija savremene likovne umetnosti (Salon 77) - Trio flauta Muzičke škole u Nišu.

20:00 Narodni muzej(Kod poslednje kapije) -  Okrugli sto – Centar apel placa.

21:00 Narodni muzej(Kod poslednje kapije) - Dokumentarni film Put ka slobodi 2. deo.

21:30 do 22:00 Galerija savremene likovne umetnosti (Paviljon u Tvrđavi) - Nastup hora „Gracija“

21:40 Narodni muzej(Projektna sala) - Predavanje Slobodana Mitića.

22:00 do 22:30 Galerija savremene likovne umetnosti (Galerija „Srbija“.) - Nastup gudačkog kvarteta Fakulteta umetnosti u Nišu

22:00 do 22:45 Galerija savremene likovne umetnosti (Zgrada „Oficirskog doma) -  Džez orkestar Moba

22:15 Narodni muzej (Projektna sala)- Snimak predstave Besne noći Dragiše Cvetkovića.

Prokuplje

17:00 do 20:00  Igrarije u Muzeju:

- Tema „ Moj muzej, moj grad “ -  čitanje i ocenjivanje radova sa literarnog konkursa  

- Folklor – učenici 4. razreda ( OŠ Ratko Pavlović Ćićko )

-  Kazivanje lirske poezije uz izvornu muziku – učenici 4. razreda ( OŠ Ratko Pavlović Ćićko )

-  Kviz „ Moj muzej, moj grad “ - učenici 4. razreda Osnovnih škola Opštine Prokuplje

-  Moderni plesovi - učenici 4. razreda ( OŠ Ratko Pavlović Ćićko )

19:00 Galerija Fil Art – Otvaranje izložbe Afrička umetnost

20:00 Narodni muzej -  Javni čas zumbe  sa Katarinom Arsić

21:00  OŠ Ratko Pavlović Ćićko -Ljubavna prevodilačka poezija  „ Jer za ljubav treba imat dušu”

22:00 Narodni muzej -   Koncert  Marija Timotijević

23:30 Narodni muzej -   Obilazak muzejskih postavki  sa kustosima i vodičima

Galerija Boža Ilić – izložba slike Bože Ilića i dodeljivanje istoimene nagrade

Banja Koviljača

Memorijalna galerija bitke na Drini 1914. - Projekcija dokumentarnog filma  "Spomenici govore: (Ne)zaboravljeni Užičani u Prvom svetskom ratu".

Valjevo

19:00 Narodni muzej – Otvaranje izložbe: Valjevski vremeplov iz moga ugla.

20:00 do 00:00 Narodni muzej - Animacija sadržaja stalnih postavki muzeja.

20:00 Narodni muzej - prezentacija novoosmišljene edukativne igre Valjevo nekad i sad

21:00 Narodni muzej (Na platou ispred Muzeja, a u slučaju lošeg vremena u klubu Muzeja) – rok koncert.

Novi Pazar

Muzej RAS - Mankalomanija Muzeja afričke umetnosti iz Beograda

Muzej RAS - Koncert učenika Srednje muzičke škole iz Novog Pazara.

Muzej RAS - Nastup hora Srednje muzičke škole.

Prijepolje

Galerija Muzeja – izložba: Stara meta novo odstojanje iz zbirke Muzeja Vojvodine u Novom Sadu.

Izložbeni prostor na letnjoj sceni- izložba:Prijepolje – nekad i sad

Glavna zgrada muzeja - izložba: Arheološkog materijala sa rimskog lokaliteta Kolovrat (II-IV v.n.e.)

Glavna zgrada muzeja - izložba: Prošlost na dar

Glavna zgrada muzeja - izložba: Prijepolje na fotografijama: kraj XIX-početak HH veka

Glavna zgrada muzeja - izložba: Vlade Divac - košarkaška legenda

Glavna zgrada muzeja - izložba: Umetničkih dela iz istorijsko-umetničke zbirke Muzeja

Lapidarijum - izložba: Rimske stele i cipusi sa rimske nekropole Kolovrat (II-IV v.n. e.)  

Kuća Jusufagića- izložba: Rahatluku kraja nema

Katolička crkva- izložba: Katolička crkva u Prijepolju u vreme gradnje (kraj XIX-početak HH veka)

Projekcija filma: Đurđevdan, autor Branko Stanković. (Medijateka Muzeja u Prijepolju)

Projekcija filma: Most Ljubavi, autor Branko Stanković. (Medijateka Muzeja u Prijepolju)

Projekcija filma: Lauš, reditelj Branka Bešević Gajić. (Medijateka Muzeja u Prijepolju)

Raška

Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Galerija)

10:00 do 13:00 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Galerija)-  Putovanje kroz kaligrafiju predavanje i radionica.

14:00 do 17:00 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Galerija) - Putovanje kroz kaligrafiju predavanje i radionica.

17:00 do 18:00 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Galerija) - stručno vođenje kroz izložbu slika (ulje na platnu) „Portreti znamenitih Raščana

18:00 do 19:00 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Galerija) - stručno vođenje kroz izložbu slika Raška – ratna prestonica Kraljevine Srbije 1915.

19:00 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Galerija) - Projekcija filma Milunka Savić - heroina Velikog rata.

21:30 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Galerija) - Projekcija filma Miroslavljevo jevanđelje.

20:30 do 21:30 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Galerija) - stručno vođenje kroz izložbu Tradicionalno – moderno – savremeno

Užice

19:00 Galerijski prostor Jokanović kuće – Otvaranje izložbe: Tragovi kamenih sećanja.

20:00 Narodni muzej – otvaranje izložbe: Blago iz depoa Narodnog muzeja.

Šabac

17:00 Narodni muzej – Otvaranje izložbe: Pre i posle vatre.

[1]Po danima, satnici i oblastima: Beograd, NoviSad, Srem (Ruma, Sremska Mitrovica, Šid),  Banat (Vršac, Zrenjanin, Pančevo), Bačka (Vrbas, Sombor), istočna Srbija (Bor, Negotin, Zaječar, Petrovac na Mlavi, Pirot, Požarevac, Smederevo), centralna Srbija (Aleksandrovac, Jagodina, Kraljevo, Paraćin, Čačak), južna Srbija (Vranje, Leskovac, Niš, Prokuplje, Toplica), zapadna Srbija (Banja Koviljača, Valjevo, Novi Pazar, Prijepolje, Raška, Šabac)

 

Osnivači