Loading...
2016Program 2016Program 2016 po danima

Program za 20. maj 2016. – otvaranja izložbi i posebni programi

KALENDAR DOGAĐANJA[1]

PETAK 20. MAJ

Za preuzimanje kompletnog programa, kliknite na sliku desno:banercic 960x224pix_12-21 maj 2016

Beograd (samo otvaranja izložbi i posebni programi)

10:00 do 17:00 Narodni muzej –  Stanovanje u prošlosti - obilaženje Domova za starija lica, Gerantološke centre, Dnevne boravke i sve druge zainteresovane institucije sa programom Muzej u koferu.(prijave na i.minic@narodnimuzej.rs)

10:00 do 17:00 Narodni muzej –  Plava vrata - obilaženje Domova za starija lica, Gerantološke centre, Dnevne boravke i sve druge zainteresovane institucije sa programom Muzej u koferu. .(prijave na i.jankovic@narodnimuzej.rs)

10:00 do 17:00 Narodni muzej – sminar: Sa Muzejm na ti

12:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu Tačka spajanja.

12:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu PTT saobraćaj tokom Drugog svetskog rata u okupiranoj Srbiji  

16:00 do 21:00 Fond Olge Olje Ivanjicki - Posete ateljeima slikara Mirjane Jovanović, Ljubice Mrkalj, Mirjane Krstevske, Dijane Kožović, Zorana Purića, Ilije Kostova, Nenada Nikolića.

17:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu Tačka spajanja.

17:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu PTT saobraćaj tokom Drugog svetskog rata u okupiranoj Srbiji  

18:00 Muzej istorije Jugoslavije – organizovane ture / šetnje sa vodičem.

19:00 Muzej savremene umetnosti -  Otvaranje izložbe :Dušan Janković: Umetnik za novo doba  - Galerija-Legat Milice Zorić i Rodoljuba Čolakovića, Rodoljuba Čolakovića 2.

Novi Sad (samo otvaranja izložbi i posebni programi)

10:00 do 12:00 Muzej grada Novog Sada – radionica Odelo oboji ili ga iskroji.

11:00 do 15:00 Pokrajinski zavod za zaštitu prirode – radionica: Obrazovna kamena radionica

12:00 do 17:00 galerija matice srpske - kustoska vođenja kroz izložbu Od privatnog ka javnom. Umetnička kolekcija komapnije Tarkett.

14:00 do 17:00 Pokrajinski zavod za zaštitu prirode – radionica: Izrada mozaika od kamen.

17:00 Pokrajinski zavod za zaštitu prirode – radionica: Izrada skulptura u kamenu.

17:00 do 18:00 Spomen zbirka Pavla Beljanskog - Predavanje i projekcija filma Životi Koste Hakmana

18:00 Galerija matice srpske - stručno tumačenje izložbe: Od privatnog ka javnom. Umetnička kolekcija komapnije Tarkett.

18:00 Muzej Vojvodine – predavanje: Manufaktura  Žolnai u sklopu izložbe Magična reč – Žolnai

18:00 Muzej grada Novog Sada - stručno vođenje Podzemne vojne galerije.

19:00 Galerija matice srpske - promocija knjige: Njegoševo veliko putovanje. Meditacije o vizuelnoj kulturi Italije

20:00 Muzej Vojvodine – predavanje: Vode Vojvodine u praistoriji u sklopu izložbe Ribari iz ravnice  

20:00 Muzej savremene umetnosti – koncert: Jozef van Wissem

Galerija matice srpske - Moja Galerija i ja, u mom gradu

Muzej grada Novog Sada - Trvrđava iz tvog ugla: posetioci će biti u prilici da na nekoliko načina podele svoje doživljaje Trvđave.  

GOSPODIN-PAVLE-BELJANSKI-Galerija-Kuce-Vojnovica-960x994Spomen zbirka Pavla Beljanskog (Galerija Kuće Vojnović, Kulturni centar Inđija) – otvaranje izložbe: Gospodin Pavle Beljanski (1892–1965)

Sremska Mitrovica

21:00 Muzej Srema (Trg Svetog Stefana 15) - predavanje o kamenim spomenicima Sirmijuma

Šid

15:00 Galerija slika Sava Šumanović- radionica: putujemo sa Savom u Pariz.

Zrenjanin

11:00 Savremena galerija umetničke kolonije Ečka – radionica: slikaonica

19:00 Savremena galerija umetničke kolonije Ečka – predavanje:  Vane Bor u srpskom nadrealizmu

Pančevo

12:00 Narodni muzej – Otvaranje izložbe i promocija kataloga: Muzej oko nas

Vrbas

19:30 Gradski muzej KCV (reformatorska crkva) – koncert osnovne muzičke škole Vrbas

Sombor

12:00 Gradski muzej - Finale kviza iz istorije.

Gradski muzej - Igrom do kulturnog blaga: Crtežom obeležiti svoj boravak u muzeju  

Gradski muzej - Selfi u muzeju: potraga za identitetom

Subotica

19:00 Gradski muzej - Jubilarni koncert Garden kvarteta.

Bor

10:00 do 20:00 Muzej rudarstva i metalurgije – Mankale: misaone igre

17:00 Muzej rudarstva i metalurgije – radionica: konzervacija predmeta od tekstila

20:00 Muzej rudarstva i metalurgije – radionica: Plesom kroz vreme: Grad

Zaječar

20:00 Narodni muzej – predstavljanje Beležnica

Knjaževac

19:00 Zavičajni muzej (dvorište muzeja) - Priča o rečima

Negotin

18:00 Muzej Krajne – promocija filma

Pirot

Muzej Ponišavlja - Deset dana za 10%manje!  

Sopot

10:00 do 17:00 Centar za kulturu (škola) – radionica viteštva: Viteštvo živi

12:00 Centar za kulturu – koncert muzičke škole Petar Konjović

Gornji Milanovac

18:00 Muzej rudničko – takovskog kraja – dečija radionica Putovanje kroz vreme

Jagodina12:00 do 16:00 Muzej naivne i marginalne umetnosti - Projekcija filmova o naivnim i marginalnim umetnicima iz serijala Srpska arkadija

18:00 do 22:00 Muzej naivne i marginalne umetnosti - Projekcija filmova o naivnim i marginalnim umetnicima iz serijala Srpska arkadija

19:00 Zavičajni muzej – predavanje: zavičajni muzej i grad Jagodina – mesto i uloga muzeja u lokalnoj zajednici

Kruševac

17:00 Centralna zgrada muzeja -  Program Upoznajmo se sa geologijom

Paraćin

10:00 do 16:00 Zavičajni muzej – radionica: Mali arheolozi

18:00 Zavičajni muzej - Revija antičkih frizura

Leskovac

11:00 Narodni muzej (Učitelja Josifa 10.) – radionica: Mali vodiči

Pločnik, Prokuplje
Pločnik, Prokuplje

Prokuplje

08:00 do 12:00 Narodni muzej - radionice iz istorije za učenike 1. i 2. razreda Gimnazije  (projekcija filmova, fotografija i prezentacija; lokalna istorija...)

10:00  Velika naučna žurka u Pločniku

12:00 Gimnazija   Prokuplje i banka Societe Generale - Predavanje Digitalno bankarstvo kao savremeni kanal prodaje

18:00  Film klub Prokuplje - Dancing with Maria Filmski festival Slobodna Zona 2016  

Novi Pazar

Muzej RAS - Mankalomanija Muzeja afričke umetnosti iz Beograda

Prijepolje

Galerija Muzeja – izložba: Stara meta novo odstojanje iz zbirke Muzeja Vojvodine u Novom Sadu.

Izložbeni prostor na letnjoj sceni- izložba:Prijepolje – nekad i sad

Glavna zgrada muzeja - izložba: Arheološkog materijala sa rimskog lokaliteta Kolovrat (II-IV v.n.e.)

Glavna zgrada muzeja - izložba: Prošlost na dar

Glavna zgrada muzeja - izložba: Prijepolje na fotografijama: kraj XIX-početak HH veka

Glavna zgrada muzeja - izložba: Vlade Divac - košarkaška legenda

Glavna zgrada muzeja - izložba: Umetničkih dela iz istorijsko-umetničke zbirke Muzeja

Lapidarijum - izložba: Rimske stele i cipusi sa rimske nekropole Kolovrat (II-IV v.n. e.)  

Kuća Jusufagića- izložba: Rahatluku kraja nema

Katolička crkva- izložba: Katolička crkva u Prijepolju u vreme gradnje (kraj XIX-početak HH veka)

Raška

12:00 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Galerija) – stručno vođenje kroz izložbu: Raška – ratna prestonica Kraljevine Srbije 1915.

17:00 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Galerija) – stručno vođenje kroz izložbu: Enformel.

19:00 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Galerija) – otvaranje izložbe: Tradicionalno – moredno – savremeno

 

Osnivači