Loading...
2016Program 2016Program 2016 po danima

Program za 19. maj 2016. – otvaranja izložbi i posebni programi

KALENDAR DOGAĐANJA[1]

ČETVRTAK 19. MAJ

Za preuzimanje kompletnog programa, kliknite na sliku desno:   
banercic 960x224pix_12-21 maj 2016

Beograd (samo otvaranja izložbi i posebni programi)

10:00 Narodni muzej (u muzeju Vuka i Dositeja) - Tajna bakine škrinje.

10:00 do 17:00 Narodni muzej – sminar: Sa Muzejm na ti

10:00 do 17:00 Narodni muzej –  Stanovanje u prošlosti - obilaženje Domova za starija lica, Gerantološke centre, Dnevne boravke i sve druge zainteresovane institucije sa programom Muzej u koferu.(prijave na i.minic@narodnimuzej.rs)

10:00 do 17:00 Narodni muzej –  Plava vrata - obilaženje Domova za starija lica, Gerantološke centre, Dnevne boravke i sve druge zainteresovane institucije sa programom Muzej u koferu. .(prijave na i.jankovic@narodnimuzej.rs)

12:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu Tačka spajanja.

12:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu PTT saobraćaj tokom Drugog svetskog rata u okupiranoj Srbiji  

13:00 Jevrejski istorijski muzej – Video projekcija: Jedan dan ima 52 života

16:00 do 21:00 Fond Olge Olje Ivanjicki - Posete ateljeima slikara Mirjane Jovanović, Ljubice Mrkalj, Mirjane Krstevske, Dijane Kožović, Zorana Purića, Ilije Kostova, Nenada Nikolića.

17:00 Kuća kralja Petra I - Koncert učenika Muzičke škole Josif Marinković iz Vršca

17:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu Tačka spajanja.

17:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu PTT saobraćaj tokom Drugog svetskog rata u okupiranoj Srbiji  

18:00 Muzej istorije Jugoslavije – organizovane ture / šetnje sa vodičem.

18:00 Muzej savreme umetnosti - Izložba  Beograd: nemeste

18:00 Muzej savreme umetnosti (u Salonu MSU) - Razgovor o projektima MSU koji su u fokusu imali grad i lokalnu zajednicu.

18:00 Muzej savreme umetnosti - Diferencirana susedstva  Novog Beograda

19:00 Muzej pozorišne umetnosti Srbije - stručno vođenje kroz izložbu: Vlastimir Đuza Stojiljković.

Prirodnjački muzej (Mali Kalemegdan 5.) – radionica Crtanjem izronimo školjke

Novi Sad (samo otvaranja izložbi i posebni programi)

10:00 do 12:00 Muzej grada Novog Sada – radionica Odelo oboji ili ga iskroji

11:00 do 15:00 Pokrajinski zavod za zaštitu prirode – radionica: Obrazovna kamena radionica

12:00 do 17:00 galerija matice srpske - kustoska vođenja kroz izložbu Od privatnog ka javnom. Umetnička kolekcija komapnije Tarkett.

12:00 Muzej savremene umetnosti Vojvodine - projekcija dokumentarnog:  Olga Jevrić, skulptor, 50 godina dana

14:00 do 17:00 Pokrajinski zavod za zaštitu prirode – radionica: Izrada mozaika od kamen.

17:00 Pokrajinski zavod za zaštitu prirode – radionica: Izrada skulptura u kamenu.

17:00 do 18:00  Spomen zbirka Pavla Beljanskog - Legati Pavla Beljanskog.

18:00 Muzej grada Novog Sada - stručno vođenje Podzemne vojne galerije.

18:00 Muzej Vojvodine – predavanje: Arhitektura secesije i upotreba keramike kao fasadne dekoracije u okviru izložbe Magična reč – Žolnai

19:00 Spomen zbirka Pavla Beljanskog - koncertni program: Melodije iz salona Pavla Beljanskog

20:00 Muzej Vojvodine – predavanje: Pisma ribara u okviru izložbe Ribari iz ravnice  

Galerija matice srpske - Moja Galerija i ja, u mom gradu

Galerije matice srpske - dan otvorenog konzervatorskog ateljea Galerije Matice srpske.

Muzej grada Novog Sada - Trvrđava iz tvog ugla: posetioci će biti u prilici da na nekoliko načina podele svoje doživljaje Trvđave.  

Šid

15:00 Galerija slika Sava Šumanović – projekcija filma: Slikar i beračica grožđa.

Zrenjanin

11:00 Savremena galerija umetničke kolonije Ečka – radionica: slikaonica

19:00 Narodni muzej – otvaranje izložbe: VII Bijenale mozaika – Tragom energije i svetlosti

19:00 Narodni muzej – otvaranje izložbe: Izložba na otvorenom Art tura

19:00 Savremena galerija umetničke kolonije Ečka - projekcija filma: Rudolf Brkić – slikar unutrašnjeg vremena.

Pančevo

18:00 Narodni muzej - Stručno vođenje kroz izložbu Skica za portret karikature – iz  zbirke likovnih umetnosti Narodnog muzeja Pančevo.

Vrbas

18:00 Gradski muzej KCV (reformatorska crkva) - Istorija pivarstva u Vojvodini u 18. veku

20:00 Gradski muzej KCV (Bioskop Jugoslavija KCV) – Filmovi o Vrbasu

Sombor

12:00 Gradski muzej – kviz istorije: Moj grad kroz vekove

Gradski muzej - Igrom do kulturnog blaga: Crtežom obeležiti svoj boravak u muzeju  

Gradski muzej - Selfi u muzeju: potraga za identitetom

Subotica

12:00 Gradski muzej - Promocija rečnika izložbe Slikarstvo i vajarstvo jugoslovenskih autora iz umetničke zbirke Gradskog muzeja Subotica – I deo.

Bor

10:00 do 20:00 Muzej rudarstva i metalurgije – Mankale: misaone igre

11:00 Muzej rudarstva i metalurgije – radionica: Kako rekonstruisati posudu.(.

17:00 Muzej rudarstva i metalurgije – radionica: konzervacija predmeta od tekstila

18:30 Muzej rudarstva i metalurgije - koncert učenika: Muzičke škole Miodrag Vasiljević

20:00 Muzej rudarstva i metalurgije (u prostorijama galerije Bakar) – radionica: Otisak

20:00 Muzej rudarstva i metalurgije – radionica: Plesom kroz vreme: Kolonija

Zaječar

20:00 Narodni muzej - predavanje: Vašar – Kulturno nasleđe

Knjaževac

12:00 Zavičajni muzej - Od traga do blaga

19:00 Zavičajni muzej (dvorište muzeja) - Nekoliko priča o jednoj slici - portret Milice Spasić, Uroša Predića iz privatne kolekcije Momčila Todorovića

Pirot

18:00 do 19:30 Muzej Ponišavlja - Video prezentacija fotografija: Putujem i slikam.

Muzej Ponišavlja - Deset dana za 10%manje!  

Sopot

18:00 Centar za kulturu (velika sala) - muzički koncert: Pravoslavni pojci.  

Gornji Milanovac

19:00 Muzej rudničko – takovskog kraja – Promocija knjige Arčibalda Rajsa: Zločini nad Srbima u velikom ratu.

biberceJagodina

19:00 Zavičajni muzej – otvaranje izložbe: „BIBERČE“minijaturne posude iz praistorijskih zbirki Zavičajnog muzeja Jagodina

12:00 do 16:00 Muzej naivne i marginalne umetnosti - Projekcija filmova o naivnim i marginalnim umetnicima iz serijala Srpska arkadija

18:00 do 22:00 Muzej naivne i marginalne umetnosti - Projekcija filmova o naivnim i marginalnim umetnicima iz serijala Srpska arkadija

Kraljevo

19:00 Narodni muzej - promocija časopisa: Naša prošlost 16

Kruševac

17:00 Centralna zgrada muzeja -  Program Upoznajmo se sa geologijom

Paraćin

10:00 do 16:00 Zavičajni muzej – radionica: Mali arheolozi

20:00 Zavičajni muzej - Prezentacija  Neolitska arhitektura u Drenovcu

Vrnjačka Banja

20:00 Zavičajni muzej – otvaranje izložbe: Kroz svet insekata, Biološka izložba Prirodnjačkog muzeja, Beograd.

vrnjacka banjaLeskovac

11:00 Narodni muzej (Učitelja Josifa 10.) – radionica: Mali vodiči

16:00 Narodni muzej – muzejska radionica: Izrada etno suvenira

18:00 Narodni muzej – Smotra arheološkog filma

Niš

Narodni muzej (Projekiona sala Logora) – smotra arheološkog filma

Prokuplje

08:00 do 12:00 Narodni muzej - Zabavne radionice iz istorije za učenike 1. i 2. razreda Gimnazije (projekcija filmova, fotografija i prezentacija; lokalna istorija...)

12:00 Narodni muzej - Apotekarstvo u Topličkom okrugu do današnjeg dana

14:00 Volonterski centar - Prokuplje Film Život mladih u doba neolita

18:00 Film klub Prokuplje - Rams Filmski festival Slobodna Zona 2016

20:00 OŠ Nikodije Stojanović Tatko -  Englesko i francusko veče

Novi Pazar

Muzej RAS - Mankalomanija Muzeja afričke umetnosti iz Beograda

Muzej RAS – tribina na temu Moj muzej, moj grad.

Prijepolje

Galerija Muzeja – izložba: Stara meta novo odstojanje iz zbirke Muzeja Vojvodine u Novom Sadu.

Izložbeni prostor na letnjoj sceni- izložba:Prijepolje – nekad i sad

Glavna zgrada muzeja - izložba: Arheološkog materijala sa rimskog lokaliteta Kolovrat (II-IV v.n.e.)

Glavna zgrada muzeja - izložba: Prošlost na dar

Glavna zgrada muzeja - izložba: Prijepolje na fotografijama: kraj XIX-početak HH veka

Glavna zgrada muzeja - izložba: Vlade Divac - košarkaška legenda

Glavna zgrada muzeja - izložba: Umetničkih dela iz istorijsko-umetničke zbirke Muzeja

Lapidarijum - izložba: Rimske stele i cipusi sa rimske nekropole Kolovrat (II-IV v.n. e.)  

Kuća Jusufagića- izložba: Rahatluku kraja nema

Katolička crkva- izložba: Katolička crkva u Prijepolju u vreme gradnje (kraj XIX-početak HH veka)

Raška

12:00 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Galerija) – stručno vođenje kroz izložbu: Raška – ratna prestonica Kraljevine Srbije 1915.

17:00 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Galerija) – stručno vođenje kroz izložbu: Enformel.

Šabac

19:00 Narodni muzej - predavanje: Konzervacija tri građanska portreta Uroša Kneževića

[1]Po danima, satnici i oblastima: Beograd, NoviSad, Srem (Ruma, Sremska Mitrovica, Šid),  Banat (Vršac, Zrenjanin, Pančevo), Bačka (Vrbas, Sombor), istočna Srbija (Bor, Negotin, Zaječar, Petrovac na Mlavi, Pirot, Požarevac, Smederevo), centralna Srbija (Aleksandrovac, Jagodina, Kraljevo, Paraćin, Čačak), južna Srbija (Vranje, Leskovac, Niš, Prokuplje, Toplica), zapadna Srbija (Banja Koviljača, Valjevo, Novi Pazar, Prijepolje, Raška, Šabac)

Osnivači