Loading...
2016Program 2016Program 2016 po danima

Program za 18. maj 2016. – otvaranja izložbi i posebni programi


KALENDAR DOGAĐANJA
[1]

SREDA 18. MAJ

MEĐUNARODNI DAN MUZEJA

Za preuzimanje kompletnog programa, kliknite na sliku desno:banercic 960x224pix_12-21 maj 2016

Beograd (samo otvaranja izložbi i posebni programi)

10:00 do 17:00 Narodni muzej –  Stanovanje u prošlosti - obilaženje Domova za starija lica, Gerantološke centre, Dnevne boravke i sve druge zainteresovane institucije sa programom Muzej u koferu.(prijave na i.minic@narodnimuzej.rs)

10:00 do 17:00 Narodni muzej –  Plava vrata - obilaženje Domova za starija lica, Gerantološke centre, Dnevne boravke i sve druge zainteresovane institucije sa programom Muzej u koferu. .(prijave na i.jankovic@narodnimuzej.rs)

10:00 do 17:00 Narodni muzej – sminar:  Sa Muzejm na ti

12:00 Narodni muzej (u Muzeju Vuka i Dositeja) - Tajna bakine škrinje :Putovanje kroz vreme počećemo obilaskom stalne postavke.

12:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu Tačka spajanja.

12:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu PTT saobraćaj tokom Drugog svetskog rata u okupiranoj Srbiji  

14:00 do 15:00 Muzej pozorišne umetnosti Srbije - Govorite li muzički?

14:00 do 18:00 Muzej pozorišne umetnosti Srbije - Muzički program decu i omladinu: Master art akademija

15:30 do 16:30  Muzej pozorišne umetnosti Srbije – Duvači

16:00 do 21:00 Fond Olge Olje Ivanjicki - Posete ateljeima slikara Mirjane Jovanović, Ljubice Mrkalj, Mirjane Krstevske, Dijane Kožović, Zorana Purića, Ilije Kostova, Nenada Nikolića.

17:00 do 18:00  Muzej pozorišne umetnosti Srbije – Gudači

17:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu Tačka spajanja.

17:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu PTT saobraćaj tokom Drugog svetskog rata u okupiranoj Srbiji  

18:00 Muzej istorije Jugoslavije – organizovane ture / šetnje sa vodičem.

18:30 PPT Muzej - predavanje i prezentacija Predraga Antića

20:00 Muzej savreme umetnosti - Dan otvorenih vrata u Salonu MSU - Salon MSU, Pariska 14

Etnografski muzej – Okrugli sto povodom Svedskog dana muzeja

Etnografski muzej – Svečana skupština MDS i dodela Valtrovićeve nagrade za 2015.

 

Novi Sad (samo otvaranja izložbi i posebni programi)

10:00 do 12:00 Muzej grada Novog Sada – radionica Odelo oboji ili ga iskroji.

12:00 do 17:00 galerija matice srpske - kustoska vođenja kroz izložbu Od privatnog ka javnom. Umetnička kolekcija komapnije Tarkett.

14:00 do 17:00 Pokrajinski zavod za zaštitu prirode – radionica: Izrada mozaika od kamen.

17:00 Pokrajinski zavod za zaštitu prirode – radionica: Izrada skulptura u kamenu.

18:00 Muzej Vojvodine – predavanje uz izložbu: Magična reč – Žolnai sa istoimenim predavanjem

18:00 Muzej grada Novog Sada - stručno vođenje Podzemne vojne galerije.

19:00 Spomen zbirka Pavla Beljanskog - Međunarodni dan muzeja: Muzeji i kulturni pejzaži.

20:00 Muzej Vojvodine – predavanje uz izložbu: Ribari is ravnice: simbolika ribe.

Galerija matice srpske - Moja Galerija i ja, u mom gradu.

Muzej grada Novog Sada - Trvrđava iz tvog ugla: posetioci će biti u prilici da na nekoliko načina podele svoje doživljaje Trvđave.  

Šid

11:00 do 13:00 Muzej naivne umetnosti ILIJANUM - „Rođendan“ Muzeja.

14:00 Galerija slika Sava Šumanović (Spomen kuća Save Šumanovića) - projekcija dokumentarnog filma: Sava Šumanović i tajna pod Kupolom.

14:00 Galerija slika Sava Šumanović - Kustoska priča:  Život u Šidu između dva svetska rata.

Zrenjanin:

11:00 Savremena galerija umetničke kolonije Ečka – radionica: slikaonica

19:00 Savremena galerija umetničke kolonije Ečka –  koncert: učenika Muzičke škole Josif Marinković.

19:00 Narodni muzej - Etno-veče: Prelo u Muzeju.

Pančevo

18:00 Narodni muzej – stručno vođenje kroz izložbu:  Crno i belo – priča o čokoladi

Vrbas

17:00 Gradski muzej KCV (Trg Nikole Pašića) - animacija za decu: TIM i slavica.

18:00 Gradski muzej KCV (Gradska biblioteka Danilo Kiš) - Robert Takarič, mali detektivi u Vrbasu

Jan Valo - Magični konji, izložba MOj muzej moj grad, Vrbas
Jan Valo - Magični konji, izložba MOj muzej moj grad, Vrbas

18:00 Gradski muzej KCV – otvaranje izloćbe: Moj muzej – moj grad

19:00 Gradski muzej KCV (Recitatorski studijo) - dečija folklorna grupa Folkornog ansambla i mali bački pevači KCV.

20:00 Gradski muzej KCV (Bioskop Jugoslavija KCV) – Filmovi o Vrbasu

Sombor

13:00 Gradski muzej – okrugli sto povodom Međunarodnog dana muzeja

Gradski muzej - Igrom do kulturnog blaga: Crtežom obeležiti svoj boravak u muzeju  

Gradski muzej - Selfi u muzeju: potraga za identitetom

Subotica

18:00 Gradski muzej - Otvaranje izložbe i objava  rezultata likovnog konkursa konkursa Moj muzej, moj grad.

Bor

10:00 Muzej rudarstva i metalurgije – radionica:  Dečiji otvoreni atelje.

10:00 do 20:00 Muzej rudarstva i metalurgije – Mankale: misaone igre

11:00 Muzej rudarstva i metalurgije – radionica:  Kako rekonstruisati posudu.

Negotin

18:00 Muzej Krajne (Muzej Hajduk Veljka) - Promocija zbornika: Obrenovići u muzejskim i drugim zbirkama Srbije i Evrope.

Zaječar

19:00 Narodni muzej – otvaranje izložbe: Snoviđenja

Knjaževac

10:00 Zavičajni muzej (dvorište muzeja) - Muzej u slici - muzej otvoreni atelje

Petrovac na Mlavi

20:00 Zavičajni muzej – prezentacija: Viminacijum – Arheološki park.

Pirot

18:00 do 19:30 Muzej Ponišavlja – tribina: Ženske priče

Muzej Ponišavlja - Deset dana za 10%manje!  

Aranđelovac

09:00 do 14:00 Narodni muzej - Edukativni izlet Naš Venčac, naša prošlost

muzejski predmet izazovi obradeJagodina

18:00 do 20:00 Zavičajni muzej - muzeološka radionica: Muzejski predmet – izazovi obrade.

14:00 do 16:00 Muzej naivne i marginalne umetnosti – promocija novog: Vodiča MNMU

19:00 do 21:00 Muzej naivne i marginalne umetnosti – promocija novog: Vodiča MNMU

Kruševac

17:00 Centralna zgrada muzeja -  Program Upoznajmo se sa geologijom (14-21. maj u)

Paraćin

10:00 do 16:00 Zavičajni muzej – radionica: Mali arheolozi

18:00 Zavičajni muzej – otvaranje izlože radova koji su nastali u okviru radionice Muzej kao inspiracija.

Leskovac

11:00 Narodni muzej (Učitelja Josifa 10.) – radionica: Mali vodiči

Niš

19:00 Oficirski dom Niš – smotra etnološkog filma. Filmovi koji će se prikazivati: Zatočeni zbog Kanua (trajanje 30 min.); Eoha (trajanje 22 min.); Silaženje sa anđelima (trajanje 75 min.) (18. maj od 19:00)

Narodni muzej (Projekciona sala Logora) – Smotra arheološkog filma

Narodni muzej (Spomen soba Radomira Antića)- Kreativne radionice za decu.

Prokuplje

09:00 do 13:00 OŠ Ratko Pavlović Ćićko - Prezentacija  Život i delo Nikole Tesle

16:00 Film klub Prokuplje - The yes Men are revolting Filmski festival Slobodna Zona 2016

18:00  Narodni muzej - Moj muzej, moj grad: razgovor u muzeju povodom  Međunarodnog dana muzeja  

20:00 Narodni muzej - Javni čas: Veče sa Nikolom Teslom povodom obeležavanja 160 godina od rođenja

Novi Pazar

Muzej RAS - Mankalomanija Muzeja afričke umetnosti iz Beograda

Muzej RAS – tribina na temu Moj muzej, moj grad.

Prijepolje

Galerija Muzeja – izložba: Stara meta novo odstojanje iz zbirke Muzeja Vojvodine u Novom Sadu.

Izložbeni prostor na letnjoj sceni- izložba:Prijepolje – nekad i sad

Glavna zgrada muzeja - izložba: Arheološkog materijala sa rimskog lokaliteta Kolovrat (II-IV v.n.e.)

Glavna zgrada muzeja - izložba: Prošlost na dar

Glavna zgrada muzeja - izložba: Prijepolje na fotografijama: kraj XIX-početak HH veka

Glavna zgrada muzeja - izložba: Vlade Divac - košarkaška legenda

Glavna zgrada muzeja - izložba: Umetničkih dela iz istorijsko-umetničke zbirke Muzeja

Lapidarijum - izložba: Rimske stele i cipusi sa rimske nekropole Kolovrat (II-IV v.n. e.)  

Kuća Jusufagića- izložba: Rahatluku kraja nema

Katolička crkva- izložba: Katolička crkva u Prijepolju u vreme gradnje (kraj XIX-početak HH veka)

Raška

12:00 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Galerija) – stručno vođenje kroz izložbu: Raška – ratna prestonica Kraljevine Srbije 1915.

17:00 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Kuća Kursulića – potkrovlje.) – projekcija filma: Milunka Savić - heroina Velikog rata.

17:00 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Galerija) – stručno vođenje kroz izložbu: Enformel.

[1]Po danima, satnici i oblastima: Beograd, NoviSad, Srem (Ruma, Sremska Mitrovica, Šid),  Banat (Vršac, Zrenjanin, Pančevo), Bačka (Vrbas, Sombor), istočna Srbija (Bor, Negotin, Zaječar, Petrovac na Mlavi, Pirot, Požarevac, Smederevo), centralna Srbija (Aleksandrovac, Jagodina, Kraljevo, Paraćin, Čačak), južna Srbija (Vranje, Leskovac, Niš, Prokuplje, Toplica), zapadna Srbija (Banja Koviljača, Valjevo, Novi Pazar, Prijepolje, Raška, Šabac)

 

Osnivači