Uncategorized

IN MEMORIAM: Snežana Radivojević

Snežana Radivojević

IN MEMORIAM

Sa tugom i nevericom primili smo vest da je dugogodišnja direktorka Narodnog muzeja u Vranju, kustos i upravnica Galerije, Snežana Radivojević, tragično je izgubila život u porodičnom nasilju.

Snežana Radivojević ostavila je snažan pečat na razvoj kulture i umetnosti u Vranju.

Rođena u Vranju, studije istorije završila je na Filozofskom fakultetu u Beogradu, a nakon završetka studija, u rodnom gradu se zaposlila kao kustos pedagog. Za direktora Narodnog muzeja u Vranju imenovana je 1993. godine i na toj dužnosti je ostala do 2007. godine, kada je prešla na mesto upravnika Galerije Narodnog muzeja.

Ostaće upamćeno da je u vreme dok je Snežana bila direktor Muzeja obnovljena zgrada Haremluka 1993, osnovana Galerija Muzeja 1995, zbirka istorije umetnosti. Pokrenuta su mnoga arheološka istraživanja, intenzivna izlagačka delatnost, a Narodni muzej u Vranju je obogatio svoju kolekciju brojnim eksponatima.

Snežana Radivojević nagrađivana je više puta za doprinos kulturi i lokalnoj zajednici.

Saučestvujemo u bolu porodice i prijatelja tragično nastradale koleginice.

Svi programi manifestacije "Muzeji Srbije, deset dana od 10 do 10" u Vranju se otkazuju.

STOP nasilju u porodici. STOP nasilju nad ženama.