Loading...
2016Program 2016Program 2016 po danima

Program za 17. maj 2016. – otvaranja izložbi i posebni programi

KALENDAR DOGAĐANJA[1]

UTORAK 17. MAJ

Za preuzimanje kompletnog programa, kliknite na sliku desno:banercic 960x224pix_12-21 maj 2016

Beograd (samo otvaranja izložbi i posebni programi)

10:00 do 17:00 Narodni muzej –  Stanovanje u prošlosti - obilaženje Domova za starija lica, Gerantološke centre, Dnevne boravke i sve druge zainteresovane institucije sa programom Muzej u koferu.(prijave na i.minic@narodnimuzej.rs)

10:00 do 17:00 Narodni muzej –  Plava vrata - obilaženje Domova za starija lica, Gerantološke centre, Dnevne boravke i sve druge zainteresovane institucije sa programom Muzej u koferu..(prijave na i.jankovic@narodnimuzej.rs)

10:00 do 17:00 Narodni muzej – sminar: Sa Muzejom na ti

12:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu Tačka spajanja.

12:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu PTT saobraćaj tokom Drugog svetskog rata u okupiranoj Srbiji

12:00 do 13:00 Narodni muzej - Stručno vođenje kroz stalnu postavku Muzeja Vuka i Dositeja

13:00 do 14:00 Narodni muzej (u muzeju Vuka i Dositeja) - Stručno vođenje kroz izložbu Muzej u očima strancakoje će biti upriličeno na engleskom jeziku.

16:00 do 21:00 Fond Olge Olje Ivanjicki - Posete ateljeima slikara Mirjane Jovanović, Ljubice Mrkalj, Mirjane Krstevske, Dijane Kožović, Zorana Purića, Ilije Kostova, Nenada Nikolića, tokom izložbe "Kuća slikara", Kosančićev venac 19

17:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu Tačka spajanja.

17:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbuPTT saobraćaj tokom Drugog svetskog rata u okupiranoj Srbiji

18:00 Muzej istorije Jugoslavije – organizovane ture / šetnje sa vodičem.

19:00 Etnografski muzej – predavanje: Formiranje srpske države u XIX stoleću.

19:00 Kuća kralja Petra I – koncert: klavirski kvintetAltroSenso.

NoviSad (samo otvaranja izložbi i posebni programi)

10:00 do 12:00 Muzej grada Novog Sada – radionica Odelo oboji ili ga iskroji.

12:00 Muzej Vojvodine – predavanje u okviru izložbe Ribari iz ravnice: Zaštićena prirodna dobra Park prirode Jegička i Park prirode Beljanska bara.

12:00 do 14:00 Spomen zbirka Pavla Beljanskog – radionica: Kreativni na svoj način

12:00 do 17:00 Galerija Matice srpske – kustoska vođenja kroz izložbu Od privatnog ka javnom. Umetnička kolekcija komapnije Tarkett.

14:00 do 17:00 Pokrajinski zavod za zaštitu prirode – radionica: Izrada mozaika od kamen.

17:00 Pokrajinski zavod za zaštitu prirode – radionica:Izrada skulptura u kamenu.

17:00 do 18:00 Spomen zbirka Pavla Beljanskog  – Predavanje i projekcija filma o slikaru Petru Lubardi: Slikari iz Malakofa: Petar Lubarda.

18:00 Muzej Vojvodine – radionica: Sve boje duge.

18:00 Muzej grada Novog Sada - stručno vođenje Podzemne vojne galerije.

Galerija matice srpske – Moja Galerija i ja, u mom gradu.

Muzej grada Novog Sada – Trvrđava iz tog ugla: posetioci će biti u prilici da na nekoliko načina podele svoje doživljaje Trvđave.

Ruma

19:30 Zavičajni muzej – Otvaranje izložbe: Umetničko nasleđe – slikarski legati Zavičajnog muzeja Ruma.

20:00 Zavičajni muzej - Etnološko nasleđe – peškiri iz zbirke zavičajnog muzeja Ruma.

Zrenjanin

11:00 Savremena galerija umetničke kolonije Ečka – radionica: slikaonica

Vrbas

18:00 Gradski  muzej KCV (reformatorska crkva) - Još jedna priča o braći Kiš i izgradnji kanala

20:00 Gradski muzej KCV (Bioskop Jugoslavija KCV) – Filmovi o Vrbasu

Sombor

10:00 Gradski muzej – stručno vođenje kroz stalnu postavku.

12:00 Gradski muzej – stručno vođenje kroz stalnu postavku.

18:00 Gradski muzej – stručno vođenje kroz stalnu postavku.

20:00 Gradski muzej – stručno vođenje kroz stalnu postavku.

18:00 Muzej grada Novog Sada - stručno vođenje Podzemne vojne galerije.

Gradski muzej – Igrom do kulturnog blaga: Crtežom obeležiti svoj boravak u muzeju

Gradski muzej - Selfi u muzeju: potraga za identitetom

Bor

10:00 do 20:00 Muzej rudarstva i metalurgije – Mankale:misaone igre

11:00 Muzej rudarstva i metalurgije – radionica: Kako rekonstruisati posudu.

11:00 Muzej rudarstva i metalurgije – radionica arheološkog i konzervatorskog odeljenja Antički sjaj.

19:00 Muzej rudarstva i metalurgije – projekcija rtno filmova: Etno filmovi na bis.

Zaječar

14:00 Narodni muzej – Predstavljanje knjige Rimljani na Đeredapu – istorija i natpisi

Pirot

Muzej Ponišavlja – Deset dana za 10% manje!

Sopot

12:00 Centar za kulturu – književni program: Dečiji pisac Tode Nikolesić.

Jagodina

18:00 do 20:00 Zavičajni muzej - Arheološka radionica Tajna peska

18:00 do 20:00 Zavičajni muzej -Arheološko – restauratorska radionica  Arheološka slagalica. (Foaje Zavičajnog muzeja, prvi sprat)

Muzej naivne i marginalne umetnosti – projekcija filma: Izložbena aktivnost MNMU 2000-2015.

Kraljevo

18:00 Narodni muzej - Iz prošlosti za bucućnost

19:00 Narodni muzej - Predavanje: Stanovnici Kraljeva u 19. veku, poreklo – rodoslovi

Paraćin

10:00 do 16:00 Zavičajni muzej – radionica: Mali arheolozi

Vladimir Ivančević, Zamak kulture, Vrnjačka Banja
Vladimir Ivančević, Zamak kulture, Vrnjačka Banja

Vrnjačka Banja

20:00 Zavičajni muzej – Otvaranje izložbe Vladimir Ivančević - Grafike i slike.

Leskovac

11:00 Narodni muzej (Učitelja Josifa 10.) – radionica: Mali vodiči

16:00 Narodni muzej – muzejska radionica: Izrada etno suvenira

18:00 Narodni muzej – Smotra arheološkog filma.

20:00 Narodni muzej – prezentacija Rimske nekropole.

Niš

Narodni muzej (Spomen soba Radomira Antića)- Kreativne radionice za decu.

Prokuplje

08:00 do 12:00 Narodni muzej – radionice iz istorije za učenike 1.i 2. razreda Gimnazije (projekcija filmova, fotografija i prezentacija; lokalna istorija...)

12:00 Narodni muzej - „Apotekarstvo u Topličkom okrugu do današnjeg dana

13:00 Narodna biblioteka „ Rade Drainac“ Prokuplje – Prezentacija Zavičajnez birke Narodne biblioteke „ Rade Drainac “

18: 00 Film klub Prokuplje - Pearl Button Filmski festival Slobodna Zona 2016

20:00 OŠ Ratko Pavlović Ćićko - Predstava - William Shakespeare „ To think, or not to think, that is the question“

Novi Pazar

Muzej RAS – Mankalomanija Muzeja afričke umetnosti iz Beograda

Muzej RAS – tribina na temu Moj muzej, moj grad.

Raška

12:00 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Galerija) – stručno vođenje kroz izložbu: Raška – ratna prestonica Kraljevine Srbije 1915.

17:00 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Galerija) – stručno vođenje kroz izložbu: Enformel.

19:30 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Galerija) – Promocija tri knjige poezije – Centar za kulturu Gradac ( Kuća Kursulića – potkrovlje).

[1]Po danima, satnici i oblastima: Beograd, NoviSad, Srem (Ruma, Sremska Mitrovica, Šid),  Banat (Vršac, Zrenjanin, Pančevo), Bačka (Vrbas, Sombor), istočna Srbija (Bor, Negotin, Zaječar, Petrovac na Mlavi, Pirot, Požarevac, Smederevo), centralna Srbija (Aleksandrovac, Jagodina, Kraljevo, Paraćin, Čačak), južna Srbija (Vranje, Leskovac, Niš, Prokuplje, Toplica), zapadna Srbija (Banja Koviljača, Valjevo, Novi Pazar, Prijepolje, Raška, Šabac)

Osnivači