Loading...
2016Program 2016Program 2016 po danima

Program za 16. maj 2016. – otvaranja izložbi i posebni programi

KALENDAR DOGAĐANJA [1]

Za preuzimanje kompletnog programa, kliknite na sliku desno:banercic 960x224pix_12-21 maj 2016

Beograd (samo otvaranja izložbi i posebni programi)

10:00 do 17:00 Narodni muzej –  Plava vrata - obilaženje Domova za starija lica, Gerantološke centre, Dnevne boravke i sve druge zainteresovane institucije sa programom Muzej u koferu. .(prijave na i.jankovic@narodnimuzej.rs)

10:00 do 17:00 Narodni muzej –  Stanovanje u prošlosti - obilaženje Domova za starija lica, Gerantološke centre, Dnevne boravke i sve druge zainteresovane institucije sa programom Muzej u koferu.(prijave na i.minic@narodnimuzej.rs)

10:00 do 17:00 Narodni muzej – sminar: Sa Muzejm na ti

12:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu Tačka spajanja.

12:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu PTT saobraćaj tokom Drugog svetskog rata u okupiranoj Srbiji  

16:00 do 21:00 Fond Olge Olje Ivanjicki - Posete ateljeima slikara Mirjane Jovanović, Ljubice Mrkalj, Mirjane Krstevske, Dijane Kožović, Zorana Purića, Ilije Kostova, Nenada Nikolića.

17:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu Tačka spajanja.

17:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu PTT saobraćaj tokom Drugog svetskog rata u okupiranoj Srbiji  

18:00 Muzej istorije Jugoslavije – organizovane ture / šetnje sa vodičem.

Vlastimir Đuza Stojiljković
Vlastimir Đuza Stojiljković

19:00 Muzej pozorišne umetnosti Srbije – Otvaranje izložbe Vlasimir Đuza Stojiljković.

19:00 Muzej pozorišne umetnosti Srbije – stručno vođenje kroz izložbu: Vlastimir Đuza Stojiljković.

Prirodnjački muzej (Mali Kalemegdan 5.) – radionica Crtanjem izronimo školjke

Novi Sad (samo otvaranja izložbi i posebni programi)

10:00 do 12:00 Muzej grada Novog Sada – radionica Odelo oboji ili ga iskroji.

12:00 Muzej Vojvodine – predavanje u sklopu izložbe Ribari iz ravnice: Ribarska područja u Vojvodini i ribočuvarska služba JBP Bode Vojvodine.

12:00 do 17:00 galerija matice srpske - kustoska vođenja kroz izložbu Od privatnog ka javnom. Umetnička kolekcija komapnije Tarkett.

14:00 do 17:00 Pokrajinski zavod za zaštitu prirode – radionica: Izrada mozaika od kamen

17:00 Pokrajinski zavod za zaštitu prirode – radionica: Izrada skulptura u kamenu.

17:00 do 18:00 Spomen zbirka Pavla Beljanskog - Poklanjam ti sliku, poklanjam ti priču.

18:00 Muzej grada Novog Sada - stručno vođenje Podzemne vojne galerije.

18:00 Spomen zbirka Pavla Beljanskog – radionica: Al se nekad dobro jelo baš

19:00 Spomen zbirka Pavla Beljanskog - koncertni program: Muzika u nama

Galerija matice srpske - Moja Galerija i ja, u mom gradu

Muzej grada Novog Sada - Trvrđava iz tvog ugla: posetioci će biti u prilici da na nekoliko načina podele svoje doživljaje Trvđave.  

Šid

11:00 Galerija slika Sava Šumanović - kustoska priča: Poslednji put u Parizu.

18:00 Muzej naivne umetnosti ILIJANUM – Otvaranje izložbe Sećanja

ecka_kolonija_novih_idejaZrenjanin

18:00 Narodni muzej (hol) – Otvaranje izložbe Odjeci – Davno smo se družili.

19:00 Savremena galerija umetničke kolonije Ečka – Otvaranje izložbe: 60. godina Umetničke kolonije Ečka - kolonije kao fenomen vojvođanske umetnosti sredinom pedesetih godina prošlog veka.  

Vrbas

18:00 Gradski muzej KCV (reformatorska crkva) - Koreni istorije Vrbasa u srednjem veku.

20:00 Gradski muzej KCV (Bioskop Jugoslavija KCV) – Filmovi o Vrbasu

Sombor

Gradski muzej (dvorište muzej) – projekcija filma: Saračka radionicaĐuran, tradicija duga jedan vek

Gradski muzej (dvorište muzej) – projekcija filma: Laza Kostić u Somboru

Gradski muzej - Igrom do kulturnog blaga: Crtežom obeležiti svoj boravak u muzeju  

Gradski muzej - Selfi u muzeju: potraga za identitetom

Bor

10:00 do 20:00 Muzej rudarstva i metalurgije – Mankale: misaone igre

19:00 Muzej rudarstva i metalurgije – projekcija rtno filmova: Etno filmovi na bis.

Knjaževac

10:00 Zavičajni muzej  - Ispeci pa reci

19:00 Zavičajni muzej - Tribali u dolini Timoka

Pirot

18:00 do 19:00 Muzej Ponišavlja - Radionica Isplativo, a malo cenjeno

Muzej Ponišavlja - Deset dana za 10%manje!  

Aranđelovac

10:00 do 12:00 OŠ „Prvi srpski ustanak“ u Orašcu -  Edukativna radionica Narodno graditeljstvo aranđelovačke opštine.

Jagodina

16:00 do 19:00  Muzej naivne i marginalne umetnosti (11. oktobar)– likovna radionica za decu sa oštećenim sluhom i govorom

18:00 do 20:00 zavičajni muzej - Paleontološka  radionica  Oživimo fosile.

Kruševac

17:00 Centralna zgrada muzeja -  Program Upoznajmo se sa geologijom (14-21. maj u)

Paraćin

10:00 do 16:00 Zavičajni muzej – radionica: Mali arheolozi

Zavičajni muzej – radionica: Muzej kao inspiracija

Leskovac

11:00 Narodni muzej (Učitelja Josifa 10.) – radionica: Mali vodiči

18:00 Narodni muzej – Smotra arheološkog filma.

Niš

Narodni muzej (Spomen soba Radomira Antića)- Kreativne radionice za decu.

Prokuplje

08:00 do 1300 Narodni muzej - radionice iz istorije za učenike 1. i 2. razreda Gimnazije (projekcija filmova, fotografija i prezentacija; lokalna istorija...)   

13:00 Narodni muzej -  Predavanje  Povlačenje srpske vojske preko Crne Gore i Albanije i prevoženje do Grčke  oficir u penziji Sande Petkovski

17:00  Kulturno – obrazovni centar  - Prezentacija o dečijim pravima  uz recitaciu

18:00 Film klub Prokuplje -  El club Filmski festival Slobodna Zona 2016

20:00 Narodni muzej - Muzikom obeležavamo: 260 godina od rođenja Volfganga Amadeusa Mocarta  i 160 godina od rođenja Stevana Stojanovića Mokranjca i  Koncert nastavnika i učenika Muzičke škole „ Kornelije Stanković “ Prokuplje

Valjevo

Narodni muzej (Brankovina) - Tradicionalna manifestacije Desankini majski razgovori

Novi Pazar

Muzej RAS - Mankalomanija Muzeja afričke umetnosti iz Beograda

Muzej RAS – tribina na temu Moj muzej, moj grad.

Prijepolje

Galerija Muzeja – izložba: Stara meta novo odstojanje iz zbirke Muzeja Vojvodine u Novom Sadu.

Izložbeni prostor na letnjoj sceni- izložba:Prijepolje – nekad i sad

Glavna zgrada muzeja - izložba: Arheološkog materijala sa rimskog lokaliteta Kolovrat (II-IV v.n.e.)

Glavna zgrada muzeja - izložba: Prošlost na dar

Glavna zgrada muzeja - izložba: Prijepolje na fotografijama: kraj XIX-početak HH veka

Glavna zgrada muzeja - izložba: Vlade Divac - košarkaška legenda

Glavna zgrada muzeja - izložba: Umetničkih dela iz istorijsko-umetničke zbirke Muzeja

Lapidarijum - izložba: Rimske stele i cipusi sa rimske nekropole Kolovrat (II-IV v.n. e.)  

Kuća Jusufagića- izložba: Rahatluku kraja nema

Katolička crkva- izložba: Katolička crkva u Prijepolju u vreme gradnje (kraj XIX-početak HH veka)

Raška

12:00 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Galerija) – stručno vođenje kroz izložbu: Raška – ratna prestonica Kraljevine Srbije 1915.

17:00 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Galerija) – stručno vođenje kroz izložbu: Enformel.

Šabac

19:00 Narodni muzej - Predavnje: Otkriće vatre

[1]Po danima, satnici i oblastima: Beograd, Novi Sad, Srem (Ruma, Sremska Mitrovica, Šid),  Banat (Vršac, Zrenjanin, Pančevo), Bačka (Vrbas, Sombor), istočna Srbija (Bor, Zaječar, Petrovac na Mlavi, Pirot, Požarevac, Smederevo), centralana Srbija (Aleksandrovac, Jagodina, Kraljevo, Paraćin, Čačak), južna Srbija (Vranje, Leskovac, Niš, Prokuplje, Toplica), zapadna Srbija (Banja Koviljača, Valjevo, Novi Pazar, Prijepolje, Raška)

Osnivači