Loading...
2016Program 2016Program 2016 po danima

Program za 15. maj 2016. – otvaranja izložbi i posebni programi

KALENDAR DOGAĐANJA [1]

Za preuzimanje kompletnog programa, kliknite na sliku desno: banercic 960x224pix_12-21 maj 2016

NEDELJA 15. MAJ

Beograd (samo otvaranja izložbi i posebni programi)

10:00 do 17:00 Narodni muzej –  Stanovanje u prošlosti - obilaženje Domova za starija lica, Gerantološke centre, Dnevne boravke i sve druge zainteresovane institucije sa programom Muzej u koferu.(prijave na i.minic@narodnimuzej.rs)

10:00 do 17:00 Narodni muzej –  Plava vrata - obilaženje Domova za starija lica, Gerantološke centre, Dnevne boravke i sve druge zainteresovane institucije sa programom Muzej u koferu. .(prijave na i.jankovic@narodnimuzej.rs)

12:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu Tačka spajanja.

12:00 do 14:00 Narodni muzej (u muzeju Vuka i Dositeja) - Muzej u komšiluku

12:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu PTT saobraćaj tokom Drugog svetskog rata u okupiranoj Srbiji  

16:00 do 21:00 Fond Olge Olje Ivanjicki - Posete ateljeima slikara Mirjane Jovanović, Ljubice Mrkalj, Mirjane Krstevske, Dijane Kožović, Zorana Purića, Ilije Kostova, Nenada Nikolića.

17:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu Tačka spajanja.

17:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu PTT saobraćaj tokom Drugog svetskog rata u okupiranoj Srbiji  

18:00 Muzej istorije Jugoslavije – organizovane ture / šetnje sa vodičem.

Prirodnjački muzej (Mali Kalemegdan 5.) – radionica Crtanjem izronimo školjke

 

Novi Sad (samo otvaranja izložbi i posebni programi)

10:00 do 12:00 Muzej grada Novog Sada – radionica Odelo oboji ili ga iskroji.

11:00 Muzej Vojvodine - radionica U potrazi za inspiracijom…Panonija.

15. maj od 17 do 20 časova, Jedan dan u Dunavskom parku , Saletla u Dunavskom parku - radionica, koncert i predavanje.

11:00 do 15:00 Pokrajinski zavod za zaštitu prirode - radionica Obrazovna kamena radionica

12:00 Galerija matice srpske - Predavanje Džon Kenedi i nova granica kulture. 

12:00 do 17:00 galerija matice srpske - kustoska vođenja kroz izložbu Od privatnog ka javnom. Umetnička kolekcija komapnije Tarkett.

13:00 do 15:00  Spomen zbirka Pavla Beljanskog – radionica: Muzejski detektiv

14:00 do 17:00 Pokrajinski zavod za zaštitu prirode – radionica: Izrada mozaika od kamen.

17:00 Pokrajinski zavod za zaštitu prirode – radionica: Izrada skulptura u kamenu.

17:00 do 18:00  Spomen zbirka Pavla Beljanskog - Predavanje i projekcija filma o vajaru Sretenu Stojaviću: Slikari iz Malakofa: Sreten Stojanović

17:00 do 20:00 Galerija matice srpske – radionica: Jedan dan u Dunavskom parku

18:00 Muzej grada Novog Sada - stručno vođenje Podzemne vojne galerije.

Muzej grada Novog Sada - Trvrđava iz tvog ugla: posetioci će biti u prilici da na nekoliko načina podele svoje doživljaje Trvđave.  

Sremska Mitrovica

12:00 Muzej Srema (- Vuka Karadžića 3) - radionica bubnjeva i udaraljki.

Pančevo

18:00 Narodni muzej - stručno vođenje kroz izložbu  Graditeljsko nasleđe u delima umetnika

Vrbas

18:00 Gradski muzej KCV (reformatorska crkva) - koncert: Hor KUD-a Sirmai Karolja.

Sombor

17:00 Gradski muzej - Čajanka sa prijateljima – Dan prijatelja muzeja

Gradski muzej - Igrom do kulturnog blaga: Crtežom obeležiti svoj boravak u muzeju  

Gradski muzej - Selfi u muzeju: potraga za identitetom

Bor

10:00 do 20:00 Muzej rudarstva i metalurgije – Mankale: misaone igre

20:00 muzej rudarstva i metalurgije (u prostorijama galerije Bakar) – radionica: Otisak

Pirot

Muzej Ponišavlja - Deset dana za 10%manje!  

Galerija Vino Župa Aleksandrovac
Galerija Vino Župa Aleksandrovac

Aleksandrovac

Umetnička galerija Vino župa Aleksandrovac – otvaranje izložbe Stare dobre Župske kafane.

Jagodina

Muzej naivne i marginalne umetnosti - projekcije filmova Bastijana Ženua

Kruševac

17:00 Centralna zgrada muzeja -  Program Upoznajmo se sa geologijom (14-21. maj u)

Paraćin

Zavičajni muzej – radionica: Muzej kao inspiracija

Zavičajni muzej- Učenici kao vodiči.

Leskovac

11:00 Narodni muzej (Učitelja Josifa 10.) – radionica: Mali vodiči

Prokuplje

10:00 do 22:00 Narodni muzej - Obilazak muzejskih postvaki sa kustosima i vodičima.

Valjevo

Narodni muzej (Brankovina) - Tradicionalna manifestacije Desankini majski razgovori .

Novi Pazar

Muzej RAS - Mankalomanija Muzeja afričke umetnosti iz Beograda.

Prijepolje

Galerija Muzeja – izložba: Stara meta novo odstojanje iz zbirke Muzeja Vojvodine u Novom Sadu.

Izložbeni prostor na letnjoj sceni- izložba:Prijepolje – nekad i sad

Glavna zgrada muzeja - izložba: Arheološkog materijala sa rimskog lokaliteta Kolovrat (II-IV v.n.e.)

Glavna zgrada muzeja - izložba: Prošlost na dar

Glavna zgrada muzeja - izložba: Prijepolje na fotografijama: kraj XIX-početak HH veka

Glavna zgrada muzeja - izložba: Vlade Divac - košarkaška legenda

Glavna zgrada muzeja - izložba: Umetničkih dela iz istorijsko-umetničke zbirke Muzeja

Lapidarijum - izložba: Rimske stele i cipusi sa rimske nekropole Kolovrat (II-IV v.n. e.)  

Kuća Jusufagića- izložba: Rahatluku kraja nema

Monografija Predrag Peđa Milosavljević
Monografija Predrag Peđa Milosavljević

Katolička crkva- izložba: Katolička crkva u Prijepolju u vreme gradnje (kraj XIX-početak HH veka)

Raška

12:00 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Galerija) – stručno vođenje kroz izložbu: Raška – ratna prestonica Kraljevine Srbije 1915.

17:00 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Galerija) – stručno vođenje kroz izložbu: Enformel.

17:00 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Galerija) – Predstaljanje monografije Predrag Peđa Milosavljević, autora Zdravka Vučinića, izdavačka kuća Interpres.

 

[1]Po danima, satnici i oblastima: Beograd, Novi Sad, Srem (Ruma, Sremska Mitrovica, Šid),  Banat (Vršac, Zrenjanin, Pančevo), Bačka (Vrbas, Sombor), istočna Srbija (Bor, Zaječar, Petrovac na Mlavi, Pirot, Požarevac, Smederevo), centralana Srbija (Aleksandrovac, Jagodina, Kraljevo, Paraćin, Čačak), južna Srbija (Vranje, Leskovac, Niš, Prokuplje, Toplica), zapadna Srbija (Banja Koviljača, Valjevo, Novi Pazar, Prijepolje, Raška)

Osnivači