Loading...
2016Program 2016Program 2016 po danima

Program za 14. maj 2016. – otvaranja izložbi i posebni programi

KALENDAR DOGAĐANJA[1]

Za preuzimanje kompletnog programa, kliknite na sliku desno:banercic 960x224pix_12-21 maj 2016

SUBOTA 14. MAJ

Beograd (samo otvaranja izložbi i posebni programi)

10:00 do 17:00 Narodni muzej –  Stanovanje u prošlosti - obilaženje Domova za starija lica, Gerantološke centre, Dnevne boravke i sve druge zainteresovane institucije sa programom Muzej u koferu.(prijave na i.minic@narodnimuzej.rs)

10:00 do 17:00 Narodni muzej –  Plava vrata - obilaženje Domova za starija lica, Gerantološke centre, Dnevne boravke i sve druge zainteresovane institucije sa programom Muzej u koferu. .(prijave na i.jankovic@narodnimuzej.rs)

12:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu Tačka spajanja.

12:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu PTT saobraćaj tokom Drugog svetskog rata u okupiranoj Srbiji  

12:00 do 13:00 PPT muzej - Dečja radionica  Napiši i pošalji pismo voljenima.

12:00 do 13:00 Narodni muzej - Stručno vođenje kroz stalnu postavku Muzeja Vuka i Dositeja

12:00 do 16:00 Narodni muzej (u muzeju Vuka i Dositeja) - Porodični dan (prijave na i.jankovic@narodnimuzej.rs.)

16:00 Istorijski muzej Srbije - scenski prikaz namenjen najmlađoj publici: Pupin u mom srcu

16:00 do 21:00 Fond Olge Olje Ivanjicki - Posete ateljeima slikara Mirjane Jovanović, Ljubice Mrkalj, Mirjane Krstevske, Dijane Kožović, Zorana Purića, Ilije Kostova, Nenada Nikolića.

17:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu Tačka spajanja.

17:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu PTT saobraćaj tokom Drugog svetskog rata u okupiranoj Srbiji  

17:00 Muzej pozorišne umetnosti Srbije - Razgovor o pozorištu na srpskom znakovnom jeziku

18:00 Narodni muzej (u muzeju Vuka i Dositeja) - Stručno vođenje kroz izložbu Muzej u očima stranca, biće upriličeno na engleskom jeziku.

19:00 – 10:00 Narodni muzej (u muzeju Vuka i Dositeja) - Noć u muzeju - radionocu za decu od 7 do 10 godina. (prijave na eduka@narodnimuzej.rs.)

21:00 Fond Olge Olje Ivanjicki - Posete ateljeima slikara Mirjane Jovanović, Ljubice Mrkalj, Mirjane Krstevske, Dijane Kožović, Zorana Purića, Ilije Kostova, Nenada Nikolića.

Prirodnjački muzej (Mali Kalemegdan 5.) – radionica Crtanjem izronimo školjke

Novi Sad (samo otvaranja izložbi i posebni programi)

10:00 do 12:00 Muzej grada Novog Sada – radionica Odelo oboji ili ga iskroji.

11:00 Galerija matice srpske - Kreativna radionica Otkrij svoje muzejsko čulo

11:00 do 15:00 Pokrajinski zavod za zaštitu prirode - Radionica Obrazovna kamena radionica.

12:00 do 17:00 galerija matice srpske - kustoska vođenja kroz izložbu Od privatnog ka javnom. Umetnička kolekcija komapnije Tarkett..

14:00 do 17:00 Pokrajinski zavod za zaštitu prirode – radionica: Izrada mozaika od kamen.

17:00 Pokrajinski zavod za zaštitu prirode – radionica: Izrada skulptura u kamenu.

18:00 Spomen zbirka Pavla Beljanskog - Predavanje i pojekcija filma o Milu Milunoviću: Slikari iz Malakofa: Milo Milunović

Magična reč Žolnai, Muzej Vojvodine
Magična reč Žolnai, Muzej Vojvodine

18:00 Muzej Vojvodine – predavanje Tragom plave vaze u okviru izložbe Magična reč – Žolnai

18:00 Muzej grada Novog Sada - stručno vođenje Podzemne vojne galerije.

18:00 Muzej savremene umetnosti Vojvodine  - u okviru festivala Merlinka projekcija filma  Novi čovek

20:00 Muzej savremene umetnosti Vojvodine  - u okviru festivala Merlinka projekcija filma Prikladno ponašanje

20:00 Muzej grada Novog Sada - Modna revija učenika IV razreda Škole za dizajn Bogdan Šuput – odsek za tekstil - zbirka strane umetnosti.

20:00 Muzej grada Novog Sada – otvaranje izložbe: Kostim neolitske, vinčanske kulture kao ispiracija za oblikovanje savremene kolekcije odeće.

Muzej grada Novog Sada - Trvrđava iz tvog ugla: posetioci će biti u prilici da na nekoliko načina podele svoje doživljaje Trvđave.  

Sremska Mitrovica

19:00 Muzej Srema – Otvaranje izložbe: Motivi istočne Srbije.

Šid

15:00 Galerija slika Sava Šumanović - projekcija dokumentarnog filma: Sećanje – prvih 60 godina.

Pančevo

18:00 Narodni muzej - Stručno vođenje kroz izložbu Srednjovekovna crkva i nekrpola na eneolitskoj humci.

Vrbas

19:00 Gradski muzej KCV (reformatorska crkva) - Istorija horskog pevanja.

Sombor

11:00 do 14:00 Gradski muzej - Muzej u mom domu.

Gradski muzej - Igrom do kulturnog blaga: Crtežom obeležiti svoj boravak u muzeju  

Gradski muzej - Selfi u muzeju: potraga za identitetom

Bor

10:00 do 20:00 Muzej rudarstva i metalurgije – Mankale: misaone igre

20:00 muzej rudarstva i metalurgije (u prostorijama galerije Bakar) – radionica: Otisak

Negotin

18:00 Muzej Krajne (U muzeju Hajduk Veljka) - Koncert Tri Negotinca na gitari.

Pirot

Muzej Ponišavlja - Deset dana za 10%manje

Vrnjačka Banja

19:00 Zavičajni muzej – predstava: Vuk među ovcama

Srpski macJagodina

12:00  Zavičajni muzej – predavanje Priča o Srpskom maču

12:00 do 16:00 Muzej naivne i marginalne umetnosti - projekcije filmova Bastijana Ženua

18:00 do 22:00 Muzej naivne i marginalne umetnosti - projekcije filmova Bastijana Ženua

Kruševac

17:00 Centralna zgrada muzeja -  Program Upoznajmo se sa geologijom

Paraćin

Zavičajni muzej – radionica: Muzej kao inspiracija.

Zavičajni muzej- Učenici kao vodiči.

Niš

12:00 do 14:00 Galerija savremene likovne umetnosti (Paviljon u Tvrđavi)- koncert učenika niže i srednje Muzičke škole u Nišu /klase flaute i violončela.

Toplica

19:00 Kulturno – obrazovni centar – Plesni centar Star

20:00 Narodni muzej – projekcija dokumentarne emisije Varošarije Prokuplje 1989 i Pokloni se i počni

Novi Pazar

 

Muzej RAS - Mankalomanija Muzeja afričke umetnosti iz Beograda.

Prijepolje

Galerija Muzeja – izložba: Stara meta novo odstojanje iz zbirke Muzeja Vojvodine u Novom Sadu.

Izložbeni prostor na letnjoj sceni- izložba:Prijepolje – nekad i sad

Glavna zgrada muzeja - izložba: Arheološkog materijala sa rimskog lokaliteta Kolovrat (II-IV v.n.e.)

Glavna zgrada muzeja - izložba: Prošlost na dar

Glavna zgrada muzeja - izložba: Prijepolje na fotografijama: kraj XIX-početak HH veka

Glavna zgrada muzeja - izložba: Vlade Divac - košarkaška legenda

Glavna zgrada muzeja - izložba: Umetničkih dela iz istorijsko-umetničke zbirke Muzeja

Lapidarijum - izložba: Rimske stele i cipusi sa rimske nekropole Kolovrat (II-IV v.n. e.)  

Kuća Jusufagića- izložba: Rahatluku kraja nema

Katolička crkva- izložba: Katolička crkva u Prijepolju u vreme gradnje (kraj XIX-početak HH veka)

Raška

12:00 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Galerija) - dečija likovna radionica

12:00 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Galerija) – stručno vođenje kroz izložbu: Raška – ratna prestonica Kraljevine Srbije 1915.

17:00 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Galerija) – stručno vođenje kroz izložbu: Enformel.

19:30 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Galerija) - promocija romana  Zvona više ne zvone.

[1]Po danima, satnici i oblastima: Beograd, Novi Sad, Srem (Ruma, Sremska Mitrovica, Šid),  Banat (Vršac, Zrenjanin, Pančevo), Bačka (Vrbas, Sombor), istočna Srbija (Bor, Zaječar, Petrovac na Mlavi, Pirot, Požarevac, Smederevo), centralana Srbija (Aleksandrovac, Jagodina, Kraljevo, Paraćin, Čačak), južna Srbija (Vranje, Leskovac, Niš, Prokuplje, Toplica), zapadna Srbija (Banja Koviljača, Valjevo, Novi Pazar, Prijepolje, Raška)

 

Osnivači