Loading...
2016Програм 2016Програм 2016 по данима

Програм за 14. мај 2016. – отварања изложби и посебни програми

КАЛЕНДАР ДОГАЂАЊА[1]

За преузимање комплетног програма, кликните на слику десно:banercic 960x224pix_12-21 maj 2016

СУБОТА 14. МАЈ

Београд (само отварања изложби и посебни програми)

10:00 до 17:00 Народни музеј –  Становање у прошлости - обилажење Домова за старија лица, Герантолошке центре, Дневне боравке и све друге заинтересоване институције са програмом Музеј у коферу.(пријаве на i.minic@narodnimuzej.rs)

10:00 до 17:00 Народни музеј –  Плава врата - обилажење Домова за старија лица, Герантолошке центре, Дневне боравке и све друге заинтересоване институције са програмом Музеј у коферу. .(пријаве на i.jankovic@narodnimuzej.rs)

12:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу Тачка спајања.

12:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу ПТТ саобраћај током Другог светског рата у окупираној Србији  

12:00 до 13:00 ППТ музеј - Дечја радионица  Напиши и пошаљи писмо вољенима.

12:00 до 13:00 Народни музеј - Стручно вођење кроз сталну поставку Музеја Вука и Доситеја

12:00 до 16:00 Народни музеј (у музеју Вука и Доситеја) - Породични дан (пријаве на i.jankovic@narodnimuzej.rs.)

16:00 Историјски музеј Србије - сценски приказ намењен најмлађој публици: Пупин у мом срцу

16:00 до 21:00 Фонд Олге Оље Ивањицки - Посете атељеима сликара Мирјане Јовановић, Љубице Мркаљ, Мирјане Крстевске, Дијане Кожовић, Зорана Пурића, Илије Костова, Ненада Николића.

17:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу Тачка спајања.

17:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу ПТТ саобраћај током Другог светског рата у окупираној Србији  

17:00 Музеј позоришне уметности Србије - Разговор о позоришту на српском знаковном језику

18:00 Народни музеј (у музеју Вука и Доситеја) - Стручно вођење кроз изложбу Музеј у очима странца, биће уприличено на енглеском језику.

19:00 – 10:00 Народни музеј (у музеју Вука и Доситеја) - Ноћ у музеју - радионоцу за децу од 7 до 10 година. (пријаве на eduka@narodnimuzej.rs.)

21:00 Фонд Олге Оље Ивањицки - Посете атељеима сликара Мирјане Јовановић, Љубице Мркаљ, Мирјане Крстевске, Дијане Кожовић, Зорана Пурића, Илије Костова, Ненада Николића.

Природњачки музеј (Мали Калемегдан 5.) – радионица Цртањем изронимо шкољке

Нови Сад (само отварања изложби и посебни програми)

10:00 до 12:00 Музеј града Новог Сада – радионица Одело обоји или га искроји.

11:00 Галерија матице српске - Креативна радионица Откриј своје музејско чуло

11:00 до 15:00 Покрајински завод за заштиту природе - Радионица Образовна камена радионица.

12:00 до 17:00 галерија матице српске - кустоска вођења кроз изложбу Од приватног ка јавном. Уметничка колекција комапније Tarkett..

14:00 до 17:00 Покрајински завод за заштиту природе – радионица: Израда мозаика од камен.

17:00 Покрајински завод за заштиту природе – радионица: Израда скулптура у камену.

18:00 Спомен збирка Павла Бељанског - Предавање и појекција филма о Милу Милуновићу: Сликари из Малакофа: Мило Милуновић

Магична реч Жолнаи, Музеј Војводине
Магична реч Жолнаи, Музеј Војводине

18:00 Музеј Војводине – предавање Трагом плаве вазе у оквиру изложбе Магична реч – Жолнаи

18:00 Музеј града Новог Сада - стручно вођење Подземне војне галерије.

18:00 Музеј савремене уметности Војводине  - у оквиру фестивала Мерлинка пројекција филма  Нови човек

20:00 Музеј савремене уметности Војводине  - у оквиру фестивала Мерлинка пројекција филма Прикладно понашање

20:00 Музеј града Новог Сада - Модна ревија ученика IV разреда Школе за дизајн Богдан Шупут – одсек за текстил - збирка стране уметности.

20:00 Музеј града Новог Сада – отварање изложбе: Костим неолитске, винчанске културе као испирација за обликовање савремене колекције одеће.

Музеј града Новог Сада - Трврђава из твог угла: посетиоци ће бити у прилици да на неколико начина поделе своје доживљаје Трвђаве.  

Сремска Митровица

19:00 Музеј Срема – Отварање изложбе: Мотиви источне Србије.

Шид

15:00 Галерија слика Сава Шумановић - пројекција документарног филма: Сећање – првих 60 година.

Панчево

18:00 Народни музеј - Стручно вођење кроз изложбу Средњовековна црква и некрпола на енеолитској хумци.

Врбас

19:00 Градски музеј КЦВ (реформаторска црква) - Историја хорског певања.

Сомбор

11:00 до 14:00 Градски музеј - Музеј у мом дому.

Градски музеј - Игром до културног блага: Цртежом обележити свој боравак у музеју  

Градски музеј - Селфи у музеју: потрага за идентитетом

Бор

10:00 до 20:00 Музеј рударства и металургије – Манкале: мисаоне игре

20:00 музеј рударства и металургије (у просторијама галерије Бакар) – радионица: Отисак

Неготин

18:00 Музеј Крајне (У музеју Хајдук Вељка) - Концерт Три Неготинца на гитари.

Пирот

Музеј Понишавља - Десет дана за 10%мање

Врњачка Бања

19:00 Завичајни музеј – представа: Вук међу овцама

Srpski macЈагодина

12:00  Завичајни музеј – предавање Прича о Српском мачу

12:00 до 16:00 Музеј наивне и маргиналне уметности - пројекције филмова Бастијана Женуа

18:00 до 22:00 Музеј наивне и маргиналне уметности - пројекције филмова Бастијана Женуа

Крушевац

17:00 Централна зграда музеја -  Програм Упознајмо се са геологијом

Параћин

Завичајни музеј – радионица: Музеј као инспирација.

Завичајни музеј- Ученици као водичи.

Ниш

12:00 до 14:00 Галерија савремене ликовне уметности (Павиљон у Тврђави)- концерт ученика ниже и средње Музичке школе у Нишу /класе флауте и виолончела.

Топлица

19:00 Културно – образовни центар – Плесни центар Стар

20:00 Народни музеј – пројекција документарне емисије Варошарије Прокупље 1989 и Поклони се и почни

Нови Пазар

 

Музеј РАС - Манкаломанија Музеја афричке уметности из Београда.

Пријепоље

Галерија Музеја – изложба: Стара мета ново одстојање из збирке Музеја Војводине у Новом Саду.

Изложбени простор на летњој сцени- изложба:Пријепоље – некад и сад

Главна зграда музеја - изложба: Археолошког материјала са римског локалитета Коловрат (II-IV в.н.е.)

Главна зграда музеја - изложба: Прошлост на дар

Главна зграда музеја - изложба: Пријепоље на фотографијама: крај XIX-почетак ХХ века

Главна зграда музеја - изложба: Владе Дивац - кошаркашка легенда

Главна зграда музеја - изложба: Уметничких дела из историјско-уметничке збирке Музеја

Лапидаријум - изложба: Римске стеле и ципуси са римске некрополе Коловрат (II-IV в.н. е.)  

Кућа Јусуфагића- изложба: Рахатлуку краја нема

Католичка црква- изложба: Католичка црква у Пријепољу у време градње (крај XIX-почетак ХХ века)

Рашка

12:00 Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Галерија) - дечија ликовна радионица

12:00 Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Галерија) – стручно вођење кроз изложбу: Рашка – ратна престоница Краљевине Србије 1915.

17:00 Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Галерија) – стручно вођење кроз изложбу: Енформел.

19:30 Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Галерија) - промоција романа  Звона више не звоне.

[1]По данима, сатници и областима: Београд, Нови Сад, Срем (Рума, Сремска Митровица, Шид),  Банат (Вршац, Зрењанин, Панчево), Бачка (Врбас, Сомбор), источна Србија (Бор, Зајечар, Петровац на Млави, Пирот, Пожаревац, Смедерево), централана Србија (Александровац, Јагодина, Краљево, Параћин, Чачак), јужна Србија (Врање, Лесковац, Ниш, Прокупље, Топлица), западна Србија (Бања Ковиљача, Ваљево, Нови Пазар, Пријепоље, Рашка)

 

Оснивачи