Loading...
2016Program 2016Program 2016 po danima

Program za 13. maj 2016. – otvaranja izložbi i posebni programi

KALENDAR DOGAĐANJA[1]

Za preuzimanje kompletnog programa, kliknite na sliku desno:banercic 960x224pix_12-21 maj 2016

PETAK 13. MAJ

Beograd (samo otvaranja izložbi i posebni programi)

10:00 do 17:00 Narodni muzej –  Stanovanje u prošlosti - obilaženje Domova za starija lica, Gerantološke centre, Dnevne boravke i sve druge zainteresovane institucije sa programom Muzej u koferu.(prijave na i.minic@narodnimuzej.rs)

10:00 do 17:00 Narodni muzej –  Plava vrata - obilaženje Domova za starija lica, Gerantološke centre, Dnevne boravke i sve druge zainteresovane institucije sa programom Muzej u koferu. .(prijave na i.jankovic@narodnimuzej.rs)

12:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu Tačka spajanja.

12:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu PTT saobraćaj tokom Drugog svetskog rata u okupiranoj Srbiji  

17:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu Tačka spajanja.

17:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu PTT saobraćaj tokom Drugog svetskog rata u okupiranoj Srbiji  

18:00 Muzej savreme umetnosti - Razgovor o projektu „Muzej u pokretu“ i izložbi Grad - hronike urbanog prostora  - Salon MSU, Pariska 14.

15 2007 Kralj Aleksandar Obrenovic tus akril i tempera na papiru 555 x 415 cm18:00 Istorijski muzej Srbije – Otvaranje izložbe: Portreti dinastije Obrenović kroz pank vizuelnu umetnost. (Konak Kneza Miloša)

19:00 Fond Olge Olje Ivanjicki – Otvaranje izložbe u hodnicima Kuće slikara na Kosančićevom vencu

20:00 Muzej pozorišne umetnosti - Susret s publikom - Vampiri u srpskoj dramskoj baštini.

20:00 Narodni muzej (u muzeju Vuka i Dositeja) - Koncert hora Vračarski solisti.

plakat kuce za web20:30 Fond Olge Olje Ivanjicki – Otvaranje izložbe: Olje Ivanjicki u Klubu književnika i obeležavanje 85 godina rođenja Olje Ivanjicki i 70 godina Kluba književnika.

Prirodnjački muzej (Mali Kalemegdan 5.) – radionica Crtanjem izronimo školjke

Novi Sad (samo otvaranja izložbi i posebni programi)

10:00 do 12:00 Muzej grada Novog Sada – radionica Odelo oboji ili ga iskroji

13:00 Pokrajinski zavod za zaštitu prirode – Otvaranje izložbe: Prva međunarodna kolonija „Geonasleđe u kamenu”.

14:00 do 17:00 Pokrajinski zavod za zaštitu prirode – radionica: Izrada mozaika od kamen.

17:00 Pokrajinski zavod za zaštitu prirode – radionica: Izrada skulptura u kamenu.

18:00 Muzej Vojvodine – radionica: U potrazi za inspiracijom

18:00 Muzej grada Novog Sada - stručno vođenje Podzemne vojne galerije.

18:00 Muzej savremene umetnosti Vojvodine – u okviru festivala Merlinka projekcija filma Tajno

20:00 Galerija matice srpske – Otvaranje izložbe: Izložba Od privatnog ka javnom. Umetnička kolekcija komapnije Tarkett.

20:00 Muzej savremene umetnosti Vojvodine – u okviru festivala Merlinka projekcija filma  Ajzenštajn u Gvanahuatu.

Muzej grada Novog Sada - Trvrđava iz tvog ugla: posetioci će biti u prilici da na nekoliko načina podele svoje doživljaje Trvđave.  

Šid

11:00 Galerija slika Sava Šumanović - Kustoska priča: Sećanje na najteže dane našeg grada.

Pančevo

12:00 Narodni muzej – Otvaranje izložbe: Graditeljsko nasleđe u delima umetnika.

priča o čokoladi
Crno i belo , priča o čokoladi, gostujuća izložba Prirodnjačkog muzeja Beograd u Narodnom muzeju u Pančevu

19:00 Narodni muzej – Otvaranje izložbe: Crno i belo – priča o čokoladi (gostujuća izložba Prirodnjačkog muzeja u Beogradu).

Vrbas

18:00 Gradski muzej KCV (Reformatorska crkva) - Istorija železnice u Bačkoj

Sombor

10:00 Gradski muzej – Dan otvorenih vrata muzejske biblioteke

21:00 do 22:00 Gradski muzej - Muzejske projekcije filmova (dvorište muzeja): film RTV Čuvari sećanja.

Gradski muzej - Igrom do kulturnog blaga: Crtežom obeležiti svoj boravak u muzeju.

Gradski muzej - Selfi u muzeju: potraga za identitetom. 

Bor

10:00 do 20:00 Muzej rudarstva i metalurgije – Mankale: misaone igre.

12:00 Muzej rudarstva i metalurgije - Predavanje na temu Naselja i nekropole bronzanog doba na području Bora i okoline.

17:00 Muzej rudarstva i metalurgije - Predavanje i prikazivanje dokumentarnog filma o Srpskom sokolskom društvu i njihovim aktivnostima u prethodnoj deceniji, kao i ranije.

Petrovac na Mlavi

10:00 do 11:00 Zavičajni muzej - Radionice za decu u okviru izložbe  Strip 9.tripcrteži za strip i ilustracije Božidara Bože Veselinovića.

13:00 do 14:00 Zavičajni muzej - Radionice za decu u okviru izložbe  Strip 9.tripcrteži za strip i ilustracije Božidara Bože Veselinovića.

Pirot

13:00 Muzej Ponišavlja – Otvaranje izložbe: Muzej Ponišavlja u „Slobodi“.

19:30 do 20:30 Muzej Ponišavlja (U prostoru Pirotskog grada - stalna arheološka postavka) - koncert Škole gitare Doma kulture.

Muzej Ponišavlja - Deset dana za 10%manje!  

Smederevo

20:00 Muzej u Smederevu ( u gradskoj galeriji savremene umetnosti Smederevo) - koncert Put ka Belkantu – put ka lepom pevanju.

Jagodina

Muzej naivne i marginalne umetnosti – otvaranje izložbe Inostrani umetnici u MNMU.  

Kraljevo

18:00 Narodni muzej - koncert: Violeta Vasiljević (klavir) i Dragana Dimić (klavir).

Niš

17:00 do 18:00 Galerija savremene likovne umetnosti (Paviljon u Tvrđavi) - Dečija likovna radionica

Prokuplje

12:00 Nacionalna služba za zapošljavanje Prokuplje – profesionalna orjentacija

13:00 Istorijski arhiv Toplice – profesionalna orjentacija –kako postati arhivista?

18:00 Narodni muzej (književna omladina Prokuplje) – poetsko veče povodom 160 godina rođenja Sigmunda Frojda

19:00 Narodni muzej (kulturno- obrazovni centar) – Muzičko – poetsko veče – Ljubiša Krstić

20:00 OŠ Ratko Pavlović Ćićko – predstava na engleskom: Next Generation

Novi Pazar

Muzej RAS - Mankalomanija Muzeja afričke umetnosti iz Beograda.

Prijepolje

Galerija Muzeja – izložba: Stara meta novo odstojanje iz zbirke Muzeja Vojvodine u Novom Sadu.

Izložbeni prostor na letnjoj sceni- izložba:Prijepolje – nekad i sad

Glavna zgrada muzeja - izložba: Arheološkog materijala sa rimskog lokaliteta Kolovrat (II-IV v.n.e.)

Glavna zgrada muzeja - izložba: Prošlost na dar

Glavna zgrada muzeja - izložba: Prijepolje na fotografijama: kraj XIX-početak HH veka

Glavna zgrada muzeja - izložba: Vlade Divac - košarkaška legenda

Glavna zgrada muzeja - izložba: Umetničkih dela iz istorijsko-umetničke zbirke Muzeja

Lapidarijum - izložba: Rimske stele i cipusi sa rimske nekropole Kolovrat (II-IV v.n. e.)  

Kuća Jusufagića- izložba: Rahatluku kraja nema

Katolička crkva- izložba: Katolička crkva u Prijepolju u vreme gradnje (kraj XIX-početak HH veka)

Raška

12:00 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Galerija) – stručno vođenje kroz izložbu: Raška – ratna prestonica Kraljevine Srbije 1915.

17:00 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Galerija) – stručno vođenje kroz izložbu: Enformel.

19:30 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Galerija) - Promocija monografije  Peđa.

[1]Po danima, satnici i oblastima: Beograd, Novi Sad, Srem (Ruma, Sremska Mitrovica, Šid),  Banat (Vršac, Zrenjanin, Pančevo), Bačka (Vrbas, Sombor), istočna Srbija (Bor, Zaječar, Petrovac na Mlavi, Pirot, Požarevac, Smederevo), centralana Srbija (Aleksandrovac, Jagodina, Kraljevo, Paraćin, Čačak), južna Srbija (Vranje, Leskovac, Niš, Prokuplje, Toplica), zapadna Srbija (Banja Koviljača, Valjevo, Novi Pazar, Prijepolje, Raška)

Osnivači