Loading...
2016Програм 2016Програм 2016 по данима

Програм за 13. мај 2016. – отварања изложби и посебни програми

КАЛЕНДАР ДОГАЂАЊА[1]

За преузимање комплетног програма, кликните на слику десно:banercic 960x224pix_12-21 maj 2016

ПЕТАК 13. МАЈ

Београд (само отварања изложби и посебни програми)

10:00 до 17:00 Народни музеј –  Становање у прошлости - обилажење Домова за старија лица, Герантолошке центре, Дневне боравке и све друге заинтересоване институције са програмом Музеј у коферу.(пријаве на i.minic@narodnimuzej.rs)

10:00 до 17:00 Народни музеј –  Плава врата - обилажење Домова за старија лица, Герантолошке центре, Дневне боравке и све друге заинтересоване институције са програмом Музеј у коферу. .(пријаве на i.jankovic@narodnimuzej.rs)

12:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу Тачка спајања.

12:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу ПТТ саобраћај током Другог светског рата у окупираној Србији  

17:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу Тачка спајања.

17:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу ПТТ саобраћај током Другог светског рата у окупираној Србији  

18:00 Музеј савреме уметности - Разговор о пројекту „Музеј у покрету“ и изложби Град - хронике урбаног простора  - Салон МСУ, Париска 14.

15 2007 Kralj Aleksandar Obrenovic tus akril i tempera na papiru 555 x 415 cm18:00 Историјски музеј Србије – Отварање изложбе: Портрети династије Обреновић кроз панк визуелну уметност. (Конак Кнеза Милоша)

19:00 Фонд Олге Оље Ивањицки – Отварање изложбе у ходницима Куће сликара на Косанчићевом венцу

20:00 Музеј позоришне уметности - Сусрет с публиком - Вампири у српској драмској баштини.

20:00 Народни музеј (у музеју Вука и Доситеја) - Концерт хора Врачарски солисти.

plakat kuce za web20:30 Фонд Олге Оље Ивањицки – Отварање изложбе: Оље Ивањицки у Клубу књижевника и обележавање 85 година рођења Оље Ивањицки и 70 година Клуба књижевника.

Природњачки музеј (Мали Калемегдан 5.) – радионица Цртањем изронимо шкољке

Нови Сад (само отварања изложби и посебни програми)

10:00 до 12:00 Музеј града Новог Сада – радионица Одело обоји или га искроји

13:00 Покрајински завод за заштиту природе – Отварање изложбе: Прва међународна колонија „Геонаслеђе у камену”.

14:00 до 17:00 Покрајински завод за заштиту природе – радионица: Израда мозаика од камен.

17:00 Покрајински завод за заштиту природе – радионица: Израда скулптура у камену.

18:00 Музеј Војводине – радионица: У потрази за инспирацијом

18:00 Музеј града Новог Сада - стручно вођење Подземне војне галерије.

18:00 Музеј савремене уметности Војводине – у оквиру фестивала Мерлинка пројекција филма Тајно

20:00 Галерија матице српске – Отварање изложбе: Изложба Од приватног ка јавном. Уметничка колекција комапније Tarkett.

20:00 Музеј савремене уметности Војводине – у оквиру фестивала Мерлинка пројекција филма  Ајзенштајн у Гванахуату.

Музеј града Новог Сада - Трврђава из твог угла: посетиоци ће бити у прилици да на неколико начина поделе своје доживљаје Трвђаве.  

Шид

11:00 Галерија слика Сава Шумановић - Кустоска прича: Сећање на најтеже дане нашег града.

Панчево

12:00 Народни музеј – Отварање изложбе: Градитељско наслеђе у делима уметника.

прича о чоколади
Црно и бело , прича о чоколади, гостујућа изложба Природњачког музеја Београд у Народном музеју у Панчеву

19:00 Народни музеј – Отварање изложбе: Црно и бело – прича о чоколади (гостујућа изложба Природњачког музеја у Београду).

Врбас

18:00 Градски музеј КЦВ (Реформаторска црква) - Историја железнице у Бачкој

Сомбор

10:00 Градски музеј – Дан отворених врата музејске библиотеке

21:00 до 22:00 Градски музеј - Музејске пројекције филмова (двориште музеја): филм РТВ Чувари сећања.

Градски музеј - Игром до културног блага: Цртежом обележити свој боравак у музеју.

Градски музеј - Селфи у музеју: потрага за идентитетом. 

Бор

10:00 до 20:00 Музеј рударства и металургије – Манкале: мисаоне игре.

12:00 Музеј рударства и металургије - Предавање на тему Насеља и некрополе бронзаног доба на подручју Бора и околине.

17:00 Музеј рударства и металургије - Предавање и приказивање документарног филма о Српском соколском друштву и њиховим активностима у претходној деценији, као и раније.

Петровац на Млави

10:00 до 11:00 Завичајни музеј - Радионице за децу у оквиру изложбе  Стрип 9.трипцртежи за стрип и илустрације Божидара Боже Веселиновића.

13:00 до 14:00 Завичајни музеј - Радионице за децу у оквиру изложбе  Стрип 9.трипцртежи за стрип и илустрације Божидара Боже Веселиновића.

Пирот

13:00 Музеј Понишавља – Отварање изложбе: Музеј Понишавља у „Слободи“.

19:30 до 20:30 Музеј Понишавља (У простору Пиротског града - стална археолошка поставка) - концерт Школе гитаре Дома културе.

Музеј Понишавља - Десет дана за 10%мање!  

Смедерево

20:00 Музеј у Смедереву ( у градској галерији савремене уметности Смедерево) - концерт Пут ка Белканту – пут ка лепом певању.

Јагодина

Музеј наивне и маргиналне уметности – отварање изложбе Инострани уметници у МНМУ.  

Краљево

18:00 Народни музеј - концерт: Виолета Васиљевић (клавир) и Драгана Димић (клавир).

Ниш

17:00 до 18:00 Галерија савремене ликовне уметности (Павиљон у Тврђави) - Дечија ликовна радионица

Прокупље

12:00 Национална служба за запошљавање Прокупље – професионална орјентација

13:00 Историјски архив Топлице – професионална орјентација –како постати архивиста?

18:00 Народни музеј (књижевна омладина Прокупље) – поетско вече поводом 160 година рођења Сигмунда Фројда

19:00 Народни музеј (културно- образовни центар) – Музичко – поетско вече – Љубиша Крстић

20:00 ОШ Ратко Павловић Ћићко – представа на енглеском: Next Generation

Нови Пазар

Музеј РАС - Манкаломанија Музеја афричке уметности из Београда.

Пријепоље

Галерија Музеја – изложба: Стара мета ново одстојање из збирке Музеја Војводине у Новом Саду.

Изложбени простор на летњој сцени- изложба:Пријепоље – некад и сад

Главна зграда музеја - изложба: Археолошког материјала са римског локалитета Коловрат (II-IV в.н.е.)

Главна зграда музеја - изложба: Прошлост на дар

Главна зграда музеја - изложба: Пријепоље на фотографијама: крај XIX-почетак ХХ века

Главна зграда музеја - изложба: Владе Дивац - кошаркашка легенда

Главна зграда музеја - изложба: Уметничких дела из историјско-уметничке збирке Музеја

Лапидаријум - изложба: Римске стеле и ципуси са римске некрополе Коловрат (II-IV в.н. е.)  

Кућа Јусуфагића- изложба: Рахатлуку краја нема

Католичка црква- изложба: Католичка црква у Пријепољу у време градње (крај XIX-почетак ХХ века)

Рашка

12:00 Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Галерија) – стручно вођење кроз изложбу: Рашка – ратна престоница Краљевине Србије 1915.

17:00 Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Галерија) – стручно вођење кроз изложбу: Енформел.

19:30 Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Галерија) - Промоција монографије  Пеђа.

[1]По данима, сатници и областима: Београд, Нови Сад, Срем (Рума, Сремска Митровица, Шид),  Банат (Вршац, Зрењанин, Панчево), Бачка (Врбас, Сомбор), источна Србија (Бор, Зајечар, Петровац на Млави, Пирот, Пожаревац, Смедерево), централана Србија (Александровац, Јагодина, Краљево, Параћин, Чачак), јужна Србија (Врање, Лесковац, Ниш, Прокупље, Топлица), западна Србија (Бања Ковиљача, Ваљево, Нови Пазар, Пријепоље, Рашка)

Оснивачи