Loading...
2016Program 2016Program 2016 po danima

Program za 12. maj 2016. – otvaranja izložbi i posebni programi

banercic 960x224pix_12-21 maj 2016

KALENDAR DOGAĐANJA[1]

Za preuzimanje kompletnog programa, kliknite na sliku desno:

ČETVRTAK 12. MAJ

KALENDAR DOGAĐANJA[1]

ČETVRTAK 12. MAJ

Beograd (samo otvaranja izložbi i posebni programi)

10:00 do 17:00 Narodni muzej –  Stanovanje u prošlosti - obilaženje Domova za starija lica, Gerantološke centre, Dnevne boravke i sve druge zainteresovane institucije sa programom Muzej u koferu. (prijave na i.minic@narodnimuzej.rs)

10:00 do 17:00 Narodni muzej –  Plava vrata - obilaženje Domova za starija lica, Gerantološke centre, Dnevne boravke i sve druge zainteresovane institucije sa programom Muzej u koferu.(prijave na i.jankovic@narodnimuzej.rs)

10:30 Narodni muzej (u muzeju Vuka i Dositeja) – radionica Dositeju, Dositeju, kojim putem?

12:00 zavod za proučavanje kulturnog razvitka – Tribina Književno delo Đoke Stojičića.

12:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu Tačka spajanja.

12:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu PTT saobraćaj tokom Drugog svetskog rata u okupiranoj Srbiji

13:00 Jevrejski istorijski muzej – Otvaranje izložbe Baš lepa izložba

14:00 Narodni muzej (u muzeju Vuka i Dositeja) – predavanje Muzeji Srbije: zašto zajedno ?

16:00 do 21:00 Fond Olge Olje Ivanjicki- Posete ateljeima slikara Mirjane Jovanović, Ljubice Mrkalj, Mirjane Krstevske, Dijane Kožović, Zorana Purića, Ilije Kostova, Nenada Nikolića.

17:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbu Tačka spajanja.

17:00 PPT Muzej – stručno vođenje kroz izložbuPTT saobraćaj tokom Drugog svetskog rata u okupiranoj Srbiji

19:00 Zavod za proučavanje kulturnog razvitka – Otvaranje izložbe Idolartija.

Omaž Crnjanskom, Dragan Stojkov u Kući kralja Petra, Beograd
Omaž Crnjanskom, Dragan Stojkov u Kući kralja Petra, Beograd

19:00 Kuća kralja Petra I – Otvaranje izložbe Omaž Milošu Crnjanskom

19:00 Muzej pozorišne umetnosti – koncert Tijane Đorđević, violončelo.

19:00 Umetnički prostor U10 – stručno vođenje kroz izložbu Parametripercepcije

Etnografki muzej – Otvaaranje izložbe: Reklama – ram za portret savremene žene?!

Etnografki muzej – Otvaaranje izložbe: Jezik kao zapis kulture. (Manakovakuća, GavrilaPrincipa 5)

NoviSad (samo otvaranja izložbi i posebni programi)

10:00 do 12:00 Muzej grada Novog Sada – radionica Odelo oboji ili gai skroji.

10:00 do 16:00 Galerija Matice srpske - Seminar:Museum Educators Forum ‒ Best Practice KHM Art Education

12:00 Muzej Vojvodine – Otvaranje izložbe Stvaraoci

18:00 Muzej Vojvodine - radionica Čaj u pet.

18:00 Muzej grada Novog Sada - stručno vođenje Podzemne vojne galerije.

18:00 Muzej savremene umetnosti Vojvodine  - u okviru festivala Merlinka projekcija filma Bezuslovna ljubav

19:00 Muzej grada Novog Sada – Otvaranje izložbe Između kostima i ornamenta. (Patrijarha Rajačića 16)

19:00 Muzej grada Novog Sada – Otvaranje izložbe Nikolaj Krasnov – ruski neimarSrbije. (Patrijarha Rajačića 16)

19:00 Pokrajinski zavod za zaštitu prirode – Otvaranje izložbe: Velikani srpske nauke i kulture u vajarskom opusu Vladimira Jokanovića.

20:00 Spomen zbirka Pavla Beljanskog – Otvaranje izložbe Pavle Beljanski – prijateljumetnika: StojanAralica.

20:00 Muzej savremene umetnosti Vojvodine  - u okviru festivala Merlinka projekcija filma Letnje noći

Muzej grada Novog Sada – Trvrđava iz tvog ugla: posetioci će biti u prilici da na nekoliko načina podele svoje doživljaje Trvđave.

Ruma

19:00 Zavičajni muzej – Otvaranje izložbe: Istočni Srem (arheologija i kartografija)

Od sumraka do svitanja,
Od sumraka do svitanja, gostujuća izložba Prirodnjačkog muzeja

Sremska Mitrovica

20:00 Muzej Srema – Otvaranje izložbe Od sumraka do svitanja (gostujuća izložba Prirodnjačkog muzeja)

Šid

11:00 Galerija slika Sava Šumanović – radionica Putujemo sa Savom u Pariz

18:00 Muzej naivne umetnosti ILIJANUM – Otvaranje izložbe: Moj Ilija

Livade kod Pančeva, arheološko iskopavanje
Livade kod Pančeva, arheološko iskopavanje

Pančevo

12:00 Narodni muzej – Otvaranje izložbe: Skica za portret karikature.

19:00 Narodni muzej – Otvaranje izložbe:Livade kod Pančeva; Srednjevekovna crkva i nekropola na eneolitskoj humci; Rezultati arheoloških istraživanja 2009-2014. godine.

Vrbas

18:00 Gradski muzej KCV (Reformatorska crkva) - Istorija pčelarstva.

19:00Gradski muzej KCV (Bioskop jugoslavija KCV) - Pozorišna predstava: Lajanje na zvezde, to je bila ljubav.

Sobmor

Gradski muzej – Otvaranje izložbe: KartamuzejaBatinskebitke.

Gradski muzej - Igromdokulturnogblaga: Crtežomobeležitisvojboravak u muzeju.

Gradski muzej - Selfi u muzeju: potragazaidentitetom.

Bor

10:00 do 20:00 Muzej rudarstva i metalurgije – Mankale:misaoneigre.

19:00 Muzej rudarstva i metalurgije – Otvaranje izložbe: Četiridecenijepodrukusakulturom i prirodom.

20:00 Muzej rudarstva i metalurgije – radionica: Plesomkrozvreme: Borselo

Zaječar

18:00 Narodni muzej – Duhovno pesničko veče.

Petrovac na Mlavi

13:00 -14:00 Zavičajni muzej – Radionice za decu u okviru izložbe  Strip 9.trip – crteži za strip i ilustracije Božidara Bože Veselinovića.

14:00 - 15:00 Zavičajni muzej –Radionice za decu u okviru izložbe  Strip 9.trip – crteži za strip i ilustracije Božidara BožeVeselinovića.

17:00 – 18:00Zavičajni muzej – Radionice za decu u okviru izložbe  Strip 9.trip – crteži za strip i ilustracije Božidara Bože Veselinovića.

Pirot

16:00 – 17:00 Muzej Ponišavlja - Radionica Zanimljiva arheologija u prostoru Pirotskog grada - stalna arheološka postavka.

Muzej Ponišavlja - Desetdanaza 10%manje.

Smederevo

19:00 Muzej u Smederevu – Otvaranje izložbe Samostalna izložba prof. Milete Prodanovića pod nazivom - Ekfraze.(Gradska galerija savremene umetnosti)

Jagodina

19:00 Zavičajni muzej Jagodina – predavanje Vladar u mediji.

Zavičajni muzej Jagodina – izložba slika BranislavaĐokićaKana.

Muzej naivne i marginalne umetnosti - Internacionalnazbirka MNMU

Muzej naivne i marginalne umetnosti - projekcijafilma:Likovna kolonij anaivne i marginalne umetnosti

Kraljevo

19:00 Narodni muzej - Promocija knjige Arčibald Rajs 1914-1918

Paraćin

19:00 Zavičajni muzej – Otvaranje izložbe Minerali Trepče (gostujuća izložba Prirodnjačkog muzeja)

Zavičajni muzej – radionica: Muzej kao inspiracija.

Vrnjačka banja

19:00 Zavičajni muzej – Zamak kulture, kulturni centar Vrnjačke Banje - predstava: Vuk među ovcama,

Leskovac

11:00 Narodni muzej (Učitelja Josifa 10.) – radionica: Mali vodiči

18:00 Narodni muzej – Smotra arheološkog filma

19:00 Narodni muzej – Otvaranje izložbe:Izložba profesora škole za tekstil  i dizajn.

Prokuplje

19:00 Narodni muzej – Otvaranje izložbe: Vitezovi Karađorđeve zvezde sa mačevima iz Toplice

Enformel, Momirović, Raška
Vera Božičković Popović, Kompozicija, sa izložbe ENFORMEL, iz Zbirke Đorđa Momirovića, Galerija Centra za kulturu Gradac, Raška

Novi Pazar

Muzej RAS - Mankalomanija Muzeja afričke umetnosti iz Beograda.

Muzej RAS -koncert učenika Osnovne muzičke škole Stevan Stojanović Mokranja.

 Raška

19:30 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje "Gradac" Raška (Galerija) – Otvaranje izložbe Enformel.

 

 

 

 

 

 

[1]Po danima, satnici i oblastima: Beograd, Novi Sad, Srem (Ruma, Sremska Mitrovica, Šid),  Banat (Vršac, Zrenjanin, Pančevo), Bačka (Vrbas, Sombor), istočna Srbija (Bor, Zaječar, Petrovac na Mlavi, Pirot, Požarevac, Smederevo), centralana Srbija (Aleksandrovac, Jagodina, Kraljevo, Paraćin, Čačak), južna Srbija (Vranje, Leskovac, Niš, Prokuplje, Toplica), zapadna Srbija (Banja Koviljača, Valjevo, Novi Pazar, Prijepolje, Raška)

Osnivači