Loading...
2016Програм 2016Програм 2016 по данима

Програм за 12. мај 2016. – отварања изложби и посебни програми

banercic 960x224pix_12-21 maj 2016

КАЛЕНДАР ДОГАЂАЊА[1]

За преузимање комплетног програма, кликните на слику десно:

ЧЕТВРТАК 12. МАЈ

КАЛЕНДАР ДОГАЂАЊА[1]

ЧЕТВРТАК 12. МАЈ

Београд (само отварања изложби и посебни програми)

10:00 до 17:00 Народни музеј –  Становање у прошлости - обилажење Домова за старија лица, Герантолошке центре, Дневне боравке и све друге заинтересоване институције са програмом Музеј у коферу. (пријаве на i.minic@narodnimuzej.rs)

10:00 до 17:00 Народни музеј –  Плава врата - обилажење Домова за старија лица, Герантолошке центре, Дневне боравке и све друге заинтересоване институције са програмом Музеј у коферу.(пријаве на i.jankovic@narodnimuzej.rs)

10:30 Народни музеј (у музеју Вука и Доситеја) – радионица Доситеју, Доситеју, којим путем?

12:00 завод за проучавање културног развитка – Трибина Kњижевно дело Ђоке Стојичића.

12:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу Тачка спајања.

12:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу ПТТ саобраћај током Другог светског рата у окупираној Србији

13:00 Јеврејски историјски музеј – Отварање изложбе Баш лепа изложба

14:00 Народни музеј (у музеју Вука и Доситеја) – предавање Музеји Србије: зашто заједно ?

16:00 до 21:00 Фонд Олге Оље Ивањицки- Посете атељеима сликара Мирјане Јовановић, Љубице Мркаљ, Мирјане Крстевске, Дијане Кожовић, Зорана Пурића, Илије Костова, Ненада Николића.

17:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу Тачка спајања.

17:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбуПТТ саобраћај током Другог светског рата у окупираној Србији

19:00 Завод за проучавање културног развитка – Отварање изложбе Идолартија.

Омаж Црњанском, Драган Стојков у Кући краља Петра, Београд
Омаж Црњанском, Драган Стојков у Кући краља Петра, Београд

19:00 Кућа краља Петра I – Отварање изложбе Омаж Милошу Црњанском

19:00 Музеј позоришне уметности – концерт Тијане Ђорђевић, виолончело.

19:00 Уметнички простор У10 – стручно вођење кроз изложбу Параметриперцепције

Етнографки музеј – Отваарање изложбе: Реклама – рам за портрет савремене жене?!

Етнографки музеј – Отваарање изложбе: Језик као запис културе. (Манаковакућа, ГаврилаПринципа 5)

НовиСад (само отварања изложби и посебни програми)

10:00 до 12:00 Музеј града Новог Сада – радионица Одело обоји или гаи скроји.

10:00 до 16:00 Галерија Матице српске - Семинар:Museum Educators Forum ‒ Best Practice KHM Art Education

12:00 Музеј Војводине – Отварање изложбе Ствараоци

18:00 Музеј Војводине - радионица Чај у пет.

18:00 Музеј града Новог Сада - стручно вођење Подземне војне галерије.

18:00 Музеј савремене уметности Војводине  - у оквиру фестивала Мерлинка пројекција филма Безусловна љубав

19:00 Музеј града Новог Сада – Отварање изложбе Између костима и орнамента. (Патријарха Рајачића 16)

19:00 Музеј града Новог Сада – Отварање изложбе Николај Краснов – руски неимарСрбије. (Патријарха Рајачића 16)

19:00 Покрајински завод за заштиту природе – Отварање изложбе: Великани српске науке и културе у вајарском опусу Владимира Јокановића.

20:00 Спомен збирка Павла Бељанског – Отварање изложбе Павле Бељански – пријатељуметника: СтојанАралица.

20:00 Музеј савремене уметности Војводине  - у оквиру фестивала Мерлинка пројекција филма Летње ноћи

Музеј града Новог Сада – Трврђава из твог угла: посетиоци ће бити у прилици да на неколико начина поделе своје доживљаје Трвђаве.

Рума

19:00 Завичајни музеј – Отварање изложбе: Источни Срем (археологија и картографија)

Од сумрака до свитања,
Од сумрака до свитања, гостујућа изложба Природњачког музеја

Сремска Митровица

20:00 Музеј Срема – Отварање изложбе Од сумрака до свитања (гостујућа изложба Природњачког музеја)

Шид

11:00 Галерија слика Сава Шумановић – радионица Путујемо са Савом у Париз

18:00 Музеј наивне уметности ИЛИЈАНУМ – Отварање изложбе: Мој Илија

Ливаде код Панчева, археолошко ископавање
Ливаде код Панчева, археолошко ископавање

Панчево

12:00 Народни музеј – Отварање изложбе: Скица за портрет карикатуре.

19:00 Народни музеј – Отварање изложбе:Ливаде код Панчева; Средњевековна црква и некропола на енеолитској хумци; Резултати археолошких истраживања 2009-2014. године.

Врбас

18:00 Градски музеј КЦВ (Реформаторска црква) - Историја пчеларства.

19:00Градски музеј КЦВ (Биоскоп југославија КЦВ) - Позоришна представа: Лајање на звезде, то је била љубав.

Собмор

Градски музеј – Отварање изложбе: КартамузејаБатинскебитке.

Градски музеј - Игромдокултурногблага: Цртежомобележитисвојборавак у музеју.

Градски музеј - Селфи у музеју: потрагазаидентитетом.

Бор

10:00 до 20:00 Музеј рударства и металургије – Манкале:мисаонеигре.

19:00 Музеј рударства и металургије – Отварање изложбе: Четиридеценијеподрукусакултуром и природом.

20:00 Музеј рударства и металургије – радионица: Плесомкрозвреме: Борсело

Зајечар

18:00 Народни музеј – Духовно песничко вече.

Петровац на Млави

13:00 -14:00 Завичајни музеј – Радионице за децу у оквиру изложбе  Стрип 9.трип – цртежи за стрип и илустрације Божидара Боже Веселиновића.

14:00 - 15:00 Завичајни музеј –Радионице за децу у оквиру изложбе  Стрип 9.трип – цртежи за стрип и илустрације Божидара БожеВеселиновића.

17:00 – 18:00Завичајни музеј – Радионице за децу у оквиру изложбе  Стрип 9.трип – цртежи за стрип и илустрације Божидара Боже Веселиновића.

Пирот

16:00 – 17:00 Музеј Понишавља - Радионица Занимљива археологија у простору Пиротског града - стална археолошка поставка.

Музеј Понишавља - Десетданаза 10%мање.

Смедерево

19:00 Музеј у Смедереву – Отварање изложбе Самостална изложба проф. Милете Продановића под називом - Екфразе.(Градска галерија савремене уметности)

Јагодина

19:00 Завичајни музеј Јагодина – предавање Владар у медији.

Завичајни музеј Јагодина – изложба слика БраниславаЂокићаКана.

Музеј наивне и маргиналне уметности - Интернационалназбирка МНМУ

Музеј наивне и маргиналне уметности - пројекцијафилма:Ликовна колониј анаивне и маргиналне уметности

Краљево

19:00 Народни музеј - Промоција књиге Арчибалд Рајс 1914-1918

Параћин

19:00 Завичајни музеј – Отварање изложбе Минерали Трепче (гостујућа изложба Природњачког музеја)

Завичајни музеј – радионица: Музеј као инспирација.

Врњачка бања

19:00 Завичајни музеј – Замак културе, културни центар Врњачке Бање - представа: Вук међу овцама,

Лесковац

11:00 Народни музеј (Учитеља Јосифа 10.) – радионица: Мали водичи

18:00 Народни музеј – Смотра археолошког филма

19:00 Народни музеј – Отварање изложбе:Изложба професора школе за текстил  и дизајн.

Прокупље

19:00 Народни музеј – Отварање изложбе: Витезови Карађорђеве звезде са мачевима из Топлице

Енформел, Момировић, Рашка
Вера Божичковић Поповић, Композиција, са изложбе ЕНФОРМЕЛ, из Збирке Ђорђа Момировића, Галерија Центра за културу Градац, Рашка

Нови Пазар

Музеј РАС - Манкаломанија Музеја афричке уметности из Београда.

Музеј РАС -концерт ученика Основне музичке школе Стеван Стојановић Мокрања.

 Рашка

19:30 Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Галерија) – Отварање изложбе Енформел.

 

 

 

 

 

 

[1]По данима, сатници и областима: Београд, Нови Сад, Срем (Рума, Сремска Митровица, Шид),  Банат (Вршац, Зрењанин, Панчево), Бачка (Врбас, Сомбор), источна Србија (Бор, Зајечар, Петровац на Млави, Пирот, Пожаревац, Смедерево), централана Србија (Александровац, Јагодина, Краљево, Параћин, Чачак), јужна Србија (Врање, Лесковац, Ниш, Прокупље, Топлица), западна Србија (Бања Ковиљача, Ваљево, Нови Пазар, Пријепоље, Рашка)

Оснивачи