КАЛЕНДАР: СУБОТА, 20. МАЈ 2017. – ЕВРОПСКА НОЋ МУЗЕЈА

КЛИКНИТЕ НА СЛИКУ ЗА ПДФ ВЕРЗИЈУ

СУБОТА 20. МАЈ – ЕВРОПСКА НОЋ МУЗЕЈА

Београд

12:00 Медија центар „Одбрана“ Велика галерија – Изложба  „Омаж Милану Комненићу“ Беседа и стручно вођење кроз изложбу.

12:00 ПТТ Музеј – Дечја радионица Поштански сатић-Напиши и пошаљи писмо вољенима ( предвиђено за дечији узраст 3-10 година) уз стручно вођење кустоса кроз сталну музејску поставку.

12:00 Галерија „Анастас“, Музеј примењене уметности – Стручно тумачење на изложби плаката „Србија, рат и плакат“ Три плаката, три аутора, три приче о Србији  (Води аутор Владимир Чех)

12:00 часова – Историјски музеј Србије (Трг Николе Пашића 11) – „Музеј и тешка историја – Говорити о неизрециовом у музејима“, трибина

13:00 Историјски музеј Србије – Стручно вођење кроз изложбу Мултимедијална интерактивна изложба „Србија 1915–1916” (Трг Николе Пашића 11)

16:00  Београдска тврђава – Стручно вођење у Барутани –  О римским каменим споменицима

16:00 Конак кнеза Милоша у Топчодеру (Историјски музеј Србије) – Драмски приказ „Што се боре мисли моје“ (Због ограниченог броја места долазак је неопходно најавити на телефон 2660- 422)

16:30 – 21:00 Амфитеатар иза галерије Природњачког музеја –  Природњачка бајка (позоришна представа – мјузикл) ,  истовремено ће се одвијати радионица оригамија Направи животињу од папира и ликовна радионица Нацртајмо Експонат Природњачког музеја уз претходну пријаву учесника на е-маил draganav@nhmbeo.rs.

17:00 Амфитеатар иза галерије Природњачког музеја –  Радионица аикодоа у организацији Aikido association Fujiyama, пријаве на радионицу аикидоа путем мејла e.beckovic@gmail.com

17:00 ПТТ Музеј – Стручно вођење кроз сталну поставку Тачка спајања.

17:00 – 22:00 Музеј Вука и Доситеја (Народни музеј) – Стручна вођење кроз сталну поставку

18:00 Етнографски музеј Београд –  Концерт староградских песама у извођењу Академије едукативе

19:00 Кућа Краља Петра Првог – Књижевно вече посвећено руској литератури и уметности са краја 19. и почетка 20.века.

10:00 – 22:00 Медија центар „Одбрана“ Велика галерија – Изложба  „Омаж Милану Комненићу“

10:00 – 22.00 Медија центар „Одбрана“ Мала галерија – Изложба Музеј у гостима Градски музеј Вршац „Јавор Рашајски“

10:00 – 22:00 Музеј Југославије – Изложба Југо моја Југо-гастарбајтерске приче у објекту Музеј 25. мај о југословенским радницима на привременом раду у Аустрији и Немачкој.

10:00 – 22:00 Продајна галерија Београд – Кристине Нарвида, изложба Бдење.

10:00 – 22:00 Кућа Сликара – Косанчићев венац 19, изложба у ходницима зграде, Фонд Олге Оље Ивањицки (због реконструкције Косанчићевог венца није могуће организовати вођење кроз атељее)

10:00 – 22:00 Музеј Паје Јовановића (Музеј града Београда) – Стална поставка

10:00 – 22:00 Етнографски музеј Београд – Музеј у гостимаМузеј Војводине  – Изложба Старинска ткања и заборављени преплетаји

10:00 – 22:00 Етнографски музеј Београд – Музеј у гостимаБенаки музеј (Атина); у оквиру манифестације Дани грчке културе у Србији

10:00 – 22:00 Етнографски музеј Београд – Коцкасти универзум – лего у Србији, аутор Ана Дајић

10:00 – 22:00 Конак кнеза Милоша у Топчодеру (Историјски музеј Србије) – Изложба „Ево мене, ето вас… Сећање кнеза Милоша”

 10:00 – 22:00 Конак кнеза Милоша у Топчодеру (Историјски музеј Србије) – Изложба  „Печатњаци и печати из збирке Историјског музеја Србије”

10:00 – 22:00 Историјски музеј Србије – Мултимедијална интерактивна изложба „Србија 1915–1916”

10:00 – 22:00 Историјски музеј Србије – Изложба „Заоставштина Оље Ивањицки”

10:00 – 22:00 Галерија „Инкиостри“, Музеј примењене уметности – Изложба „На први (п)оглед“

10:00 – 22:00 Галерија „Анастас“, Музеј примењене уметности – Изложба „Србија, рат и плакат“ Три плаката, три аутора, три приче о Србији

10:00 – 22:00 Галерија „Анастас“, Музеј примењене уметности –  Изложба „Плакати Милтона Глејзера из колекције МПУ“

19:00 Музеј позоришне уметности Србије – Мастер арт академија Концерт класичне музике

Музеј позоришне уметности Србије –  Изложба Позориште “Мата Милошевић”, ФДУ

9:30 -20:00 – Музеј аутомобила, стална поставка

10:00 – 21:00 Кућа Краља Петра Првог – Изложба “У сусрет Руском Цару“

10:00 – 22:00 Салон Музеја савремене уметности Београд – Изложба Дејан Марковић: State of Nature

10:00 – 22:00 Галерија Природњачког музеја – Изложба Метеорити – гласници свемира

10:00 – 22:00 Галерија Српске академије наука и уметности – Изложба Градина на Јелици. Утврђени центар у Илирику VI века и вишеслојно археолошко налазиште

10:00 – 22:00 Ранчићева кућа (Центар за културу Гроцка) – Изложба радова са 32. Међународне ликовне колоније графике у Смедереву 2016

.

Нови Сад

13:00 Трг Слободе – Завод за заштиту споменика културе Града Новог Сада –Изложба Трг слободе- срце Новог Сада

17:00 – 22:00 Покрајински завод за заштиту природе – Радионица „МАКЕТАРСТВА – ХОБИ ИЛИ НЕШТО ВИШЕ?“

17:00 – 21:00 Спомен-збирка Павла Бељанског – Дела из/ван музеја – креативна дечја радионица осликавања простора испред музеја

09:00 – 19:00 Клуб Друштва новинара Војводине – Изложба „ПЛАКАТИРАЊЕ ГЕНОЦИДА“

10:00 – 22:00 Спомен-збирка Павла Бељанског – Изложба Графички омнибус: Љубомир Ивановић, Михајло С. Петров, Ђорђе Андрејевић Кун, део фондова Народне библиотеке Србије

10:00 – 22:00  Спомен-збирка Павла Бељанског – Изложба Уметници, академици из колекције Павла Бељанског

19:00 – 24:00 Спомен-збирка Павла Бељанског – Отворени атеље студената Академије класичног сликарства Универзитета EDUCONS, Сремска Каменица

21:00 – 22:00 Спомен-збирка Павла Бељанског – Театар сенки – Висока школа струковних студија за образовање васпитача, Нови Сад

22:00 – 23:00 Спомен-збирка Павла Бељанског –  Пројекција видео радова студената Катедре за нове медије – Академија уметности у Новом Саду

10:00 – 24:00 Спомен-збирка Павла Бељанског –  Ноћ књига – музејски каталози, плакати, разгледнице и сувенири у понуди.

10:00 – 22:00 Српска академија наука и уметности Огранак САНУ у Новом Саду – Кикинда XX/XXI Гостујућа изложба Народног музеја Кикинда.

10:00 – 22:00 Архив Војводине – Изложба „300 година ослобођења Панчева од Турака“

10:00 – 22:00  Музеј града Новог Сада – Изложба „Траг мача, траг пера“ Оригинална писма Еугена Савојског

10:00 – 22:00 Музеј града Новог Сада –  QUATTRO GATOS – Четири мачора

Музеј града Новог Сада –  Перфоманс групе Point dаnce студија ће представити савремени плес уз шпанску музику

10:00 – 22:00 Галерија Ликовне Уметности Поклон збирка Рајка Мамузића – Изложба Лица Мире Бањац

10:00 – 22:00 Покрајински завод за заштиту природе – Изложба фотографија „СТЕНЕ – СКРИВЕНЕ БОЈЕ И ОБЛИЦИ“

10:00 – 22:00 Покрајински завод за заштиту природе – Породична радионица „Благојевић“ „УМЕТНИЧКА ДЕЛА У ОНИКСУ“

Аранђеловац

09:00 – 17:00 Споменик природе „Рисовача“ – Стална поставка у пећини Рисовачи

09:00 – 17:00 Знаменито место „Орашац“ –  Стална поставка

09:00 – 22:00  Народни музеј Аранђеловац – „Између костима и орнамента – винчанске антропоморфне фигурине“, изложба Народног музеја из Смедеревске Паланке

20:00 – 21:00 Народни музеј Аранђеловац –  „Знакови“, изложба Одељења за археологију Народног музеја у Аранђеловцу

21:00 – 22:00 Народни музеј Аранђеловац –   Приказ „Знакови и симболи“

Бела Црква

10:00 – 22:00 Музеј у Белој Цркви – Изложба „Слике Вароши“ Прикази Беле Цркве у сликарству поводом 300 година од оснивања града

Бор

10:00 – 22:00 Музеј рударсва и металургије „Бор“ – Изложба ”Битка на Легету”, представљање Музеја Крајине из Неготина

17:00 Галерија ”Бакар” – Радионица „Отисак“

10:00 – 22:00 Музеј рударсва и металургије „Бор“ – ”Манкала – мисаона игра” у просторијама Музеја

20:00 Музеј рударсва и металургије „Бор“ – Представа ”Социјална пантологија”

Ваљево

10:00 – 22:00 Модерна галерија Ваљево – Изложба “Љуба-слике”

18:00 Модерна галерија Ваљево  – Предавање Луке Трипковића “Питање идентитета и односа према сећању у релацији уметности и друштва”

.

Врбас

10:00 – 22:00 Ликовна галерија – Изложба фотографија „Музеј као инспирација“

10:00 – 22:00 Градски музеј Врбас –  Изложба ЗА КОЈИ ЖИВОТ ТРЕБА ДА СЕ РОДИМ – обележавање пола века R’n’R у Врбасу

10:00 – 22:00 Двориште Градског музеја Врбас – Ликовна колонија „Од  10 до 10“

18:00 Биоскоп Југославија – Пројекција филма „Ноћ после тешког дана“

20:00 Плато испред Градског музеја Врбас – Концерт: Thunndersteel, Haste, Get off the throne

 .

Врање

10:00 – 01:00 Галерија Народног музеја – Изложба радова Децембарска група 1955-60, из збирке Савремене галерије Зрењанин

17:00 – 01:00 Народни музеј – Изложба  Ентеријер врањске градске куће из прве половине 20. века – трпезарија и спаваћа соба

10:00 – 01:00 Мала сала Галерије Народног музеја – Изложба карикатура Мира Стефановића

10:00 – 16:00 Народни музеј – Терзијска радионица – традиционале технике израде и украшавања народних ношњи

20:00 Музеј кућа Боре Станковића – “Зона II“ филмска пројекција.

10:00 – 22:00 Музеј кућа Боре Станковића – Мајски атеље под старим дудом, отворено двориште Музеј куће за полазнике ликовне радионице Народног универзитета

Врњачка Бања

10:00 – 22:00 Завичајни музеј – Замак културе, Културни центар Врњачке Бање – „Шумови мора“ , изложба Природњачког музеја из Београда.

10:00 – 22:00 Завичајни музеј – Замак културе, Културни центар Врњачке Бање –  Поруке Горње Мезије, археолошка изложба нз Завичајног музеја из Јагодине

10:00 – 22:00 Завичајни музеј – Замак културе, Културни центар Врњачке Бање –  Наташа Радоја и Миодраг Елезовић – слике, ликовна изложба два београдска аутора у оквиру пројекта „Савремена српска ликовна сцена“.

19:00 Завичајни музеј – Замак културе, Културни центар Врњачке Бање –  Завршни концерт награђених ученика Музичке школе „Стеван Мокрањац“

Горњи Милановац

17:00 – 24:00 – МРТК, Брковића кућа – Ноћ музеја, почетак на изложби Ето мене, ето вас.

17:00 –  МРТК, Брковића кућа  Изложба радова полазника ликовне радионице Иване Јовичић

17:30 –  МРТК, Брковића кућа Шах у музеју, традиционални турнир, представа за децу „То је моја музика“

19:00 –  МРТК, Брковића кућа  Отварање изложбе „Криптофотографија 2017, поглед кроз наслеђе“ и изложбе „Тајне Оријента“ Николе Михаиловаића

19:30 – МРТК, Брковића кућа  Представа „Жене на дворовима и у срцима Обреновића“

20:15 – МРТК, Брковића кућа   додела пехара најбољим шахистима

20:30 – МРТК, Брковића кућа  укључење из Будве, отварање изложбе Средњовековни рудник

21:00 – Пројекција слајдова Српске земље и Света гора, Саше Савовића

22:00 – Концерт Live Looping

22:00 – 00:00  – Ноћ музеја у Брезни

Доњи Милановац

18:00 – 21:00  Јавно предузеће „Национални парк Ђердап“ – Стална поставка (Могуће стручно вођење кроз поставку.)

18:00 – 21:00  Јавно предузеће „Национални парк Ђердап“ – Изложба „Чувари народне баштине“ Музеја Крајине из Неготина

18:00 – 21:00  Отворен Центар за посетиоце Националног парка Ђердап (стална поставка и изложба Чувари народне баштине)

.

Зрењанин

10:00 – 22:00 Савремена галерија Уметничке колоније Ечка-Зрењанин –Тихо и ненаметљиво: Мирјана Шипош, изложба слика Мирјане Шипош (1916-1996) из збирке Савремене галерије Зрењанин

18:00 Савремена галерија Уметничке колоније Ечка-Зрењанин – Концерт ученика Музичке школе „Јосиф Маринковић“ Зрењанин

18:30 – 20:00 Савремена галерија Уметничке колоније Ечка-Зрењанин – „Сликаоница – деца сликају децу“

17:30 Мали салон Народног музеја Зрењанин – Отварање изложбе дечјих илустрација „Ида Ћирић“

21:00 Народни музеј Зрењанин –  Предавање „Визија у облацима под лупом“

17:00 – 01:00 Народни музеј Зрењанин – Природњачка поставка „Испод површине мора“

17:00 – 01:00 Народни музеј Зрењанин – Изложба „Уметнички плакати из прошлости Музеја (1945–1964)“

18:00 – 19:00 Атријум Народног музеја Зрењанин – Музејска играоница „Идем ја напоље“

19:00 – 21:00 Атријум Народног музеја Зрењанин – Археолошко-конзерваторска играоница „Уметност мозаика“

19:00 – 20:00 Мали салон Народног музеја Зрењанин – Ликовна радионица „Какав лав? Страшан лав!“

17:00 Атријум Народног музеја Зрењанин – Заједнички концерт Хора геронтолошког клуба и Хора музичког забавишта „Колегијум“

19:00 Салон Народног музеја Зрењанин – Концерт ученика музичке  школе „Јосип Маринковић“

20:00 Атријум Народног музеја Зрењанин – МРТК, Брковића кућа  хора „СуперНова и БигБенг“

.

Жагубица

10:00 – 22:00 Стари дом Жагубица – Музеј у гостима – предмети из збирки Народног музеја Пожаревац Археолошко благо Хомоља

.

Јагодина

10:00 – 22:00 Галерија Завичајног музеја – Изложба  “Живот народа и претрајавање храмова: фотографска сведочанства Етнографског музеја“

13:00 Завичајни музеј Јагодина – Предавање Предмет баштине као носилац информација у светлу Реиндификације (Спомен албум из 1896.), др Бранислав Цветковић

19:00 Завичајни музеј Јагодина –  Маскарада коледар, Костимирани коледари из етно групе „Сварожићи“

20:00 Музеј наивне и маргиналне уметности – Отворени конзерваторски атеље – припрема донираних скулптура за излагање

12:00 Музеј наивне и маргиналне уметности – Промоција часописа МНМАрт, бр. 5

10:00 – 20:00 Музеј наивне и маргиналне уметности – Пројекције документарних филмова

17:00 – 22:00 Музеј наивне и маргиналне уметности – Изложба радова штићеника Удружења МНРО, Јагодина

19:00 – 22:00 Музеј наивне и маргиналне уметности – Мала ликовна радионица

20:00 Музеј наивне и маргиналне уметности  – Музичко вече

Краљево

10:00 – 22:00 Легат Оливере Радојковић Чоловић – Стална поставка

10:00 – 22:00 Галерија народног музеја Краљево – „Београдски атлас Јована Цвијића”, гостујућа изложба из Музеја града Београда

10:00 – 19:00 Галерија народног музеја Краљево – Стручна вођења кроз поставку изложбе „Београдски атлас Јована Цвијића”за ученике основних и средњих школа

18:00 Галерија народног музеја Краљево – Представљање ОШ „Јован Цвијић” из Сирче и манифестације „Цвијићеви дани”

18:00 Галерија народног музеја Краљево – Предавање „Јован Цвијић из другог угла“, Др Стеван Станковић, професор емеритус Географског факултета у Београду и председник Српског географског друштва

19:30 Галерија народног музеја Краљево – Интерактивно – сценски програм „Јован Цвијић и југословени”, чланови глумачке секције КУД „Абрашевић”

20:00 Галерија народног музеја Краљево – Концерт хора КУД – а „Абрашевић”

21:00 Галерија народног музеја Краљево – Игре југословенских народа, ансамбл КУД – а „Абрашевић”

18:00 – 22:00 Кућа слатка, Кућа Цветића – Презентација збирке рецепата „Музеја слатка”и интерактивни програм под називом „Размена рецепата”

Крушевац

10:00 – 22:00 Народни музеј Крушевац – Стална поставка (посетиоцима овогодишње манифестације доступан је новоотворени део поставке)

10:00 – 22:00 Уметничка галерија – Изложба „Активизације 2014‒2016“

20:00 Кућа Симића – Отварање изложбе „ХАЈДЕМО У ПЛАНИНЕ!“ Планинарског  клуба „Јастребац“

Књажевац

10:00 – 22:00 Звичајни музеј Књажевац – “Музеј у гостима“  Гостовање Народног музеја у Зајечару

10:00 – 22:00 Звичајни музеј Књажевац – Гостујућа изложба Народног музеја у Београду под називом “Од Лицеја до Музеја“

20:00 – 00:00 Галерија Завичајног музеја Књажевац – Обележавање Међународне манифестације Ноћ музеја уз богат програм

 

Лесковац

10:00 – 22:00 Тексилни музеј у Стојковцу – Стална поставка

10:00 – 22:00 Народни музеј Лесковац – „Изложба музејских публикација“ – од оснивања Музеја до данас

10:00 – 22:00 Народни музеј Лесковац – Изложба „Тајне археолошких депоа “

10:00 – 22:00 Градска кућа – Изложба радова студената Технолошког факултета у Лесковцу

18:00 Народни музеј Лесковац –  Музејска радионица „Играјмо се мице, коцкице и зујалице“

19:00 Градска кућа – Драмска секција Школе за текстил и дизајн „Од нити до модне писте“

19:30 Народни музеј Лесковац – Концерт Камерног оркестра „Аморозо“

20:00 Градска кућа – Концерт „Песмом и игром кроз време“, етно одсек Музичке школе „Станислав Бинички“

21:00 Градска кућа – Концерт Женског хора „Viva voce“

10:00 – 22:00 Народни музеј Лесковац – Изложба „Сима Жикић – сведок ратних страдања“ Завичајног музеја Књажевац

Неготин

10:00 – 22:00 Музеј Крајине – Стална поставка у Мокрањчевој кући

10:00 – 22:00 Музеј Хајдук Вељка (Музеј Крајине) – Стална поставка

10:00 – 22:00 Тодорчетов конак – Изложба „Ђорђе Вајферт“ Музеја рударства и металургије у Бору

17:00 Летња сцена Музеја Хајдук Вељка – Дечја представа Успавана лепотица у продукцији Центра за културу Бор

18:00 Летња сцена Музеја Хајдук Вељка – Наступ деце из ОШ Бранко Радичевић, аутор програма  Моје песме, моји снови је Ема Милошевић

19:00 Лапидаријум Музеја Крајине – Изложба радова ликовне радионице Драгане Јаћимовић.

20:00 Родна кућа Стевана Мокрањца – Наступ ансамбла Ренесанс,  Из времена громовите тишине

Ниш

10:00 – 22:00 Галерија „Србија“ Павиљон у тврђави (Галерија савремене ликовне уметности Ниш) –  Пролећна изложба УЛУС-а

19:00 – 20:00 Павиљон у Тврђави (Галерија савремене ликовне уметности Ниш) –  Концерт „Од музике се расте“ Наступ  ученика нижих разреда Музичке школе у Нишу (Током концерта за најмађе госте програма биће организована ликовна радионица)

20:30 – 21:00 Галерија „Србија“ (Галерија савремене ликовне уметности Ниш) – Хор Грација који чине ученици нишких средњих школа.

21:30 – 22:00 Галерија „Србија“ (Галерија савремене ликовне уметности Ниш) – Наступ Гудачког кватрета Факултета уметности у Нишу

Нови Пазар

10:00 – 22:00 Музеј Рас –  Изложба „Писмо и Традиција  натписи на етнографским предметима“ Етнографски  Музеј у Београду гостује у Музеју Рас

Панчево

10:00 – 22:00 Народни музеј Панчево – Изложба „Дрворези и бакрорези музеја Српске православне цркве“

10:00 – 22:00 Народни музеј Панчево – Изложба „Ја српски пишем, читам, мислим“ – допринос акцији „Негујмо српски језик“ Министарства културе и информисања РС

10:00 – 22:00 Народни музеј Панчево – Изложба „Колски одбојник, шта то беше?“

18:00 Народни музеј Панчево – Ауторско вођење кроз изложбу „Колски одбојник, шта то беше?“

19:00 Народни музеј Панчево –  Промоција бродомакетарског клуба „Панон“ (сазнајте како се праве бродови у боци)

20:30 Народни музеј Панчево свирка у дворишту Музеја – „Трио Крстић“  и „Трио Алегра“

Параћин

10:00 – 01:00 Завичајни музеј „Параћин“ – Гостујућа изложба Природњачког музеја из Београда  „Старо и нестало воће Србије“

10:00 – 01:00 Завичајни музеј „Параћин“ – Гостујућа изложба Завичајног музеја Јагодина „Средње Поморавље у српско-бугарском рату 1885-1886. године“

18:00 -24:00 Завичајни музеј „Параћин“ – Ученици водичи

Прокупље

10:00 – 22:00 Народни музеј Топлице – Изложба “Добруџански ратници“ Музеј Војводине

10:00 – 22:00  Народни музеј Топлице – Изложба „Беч 1814/15 град и конгрес“ Аустријски културни центар

10:00 – 22:00 Галерија „ Божа Илић“ –  Изложба „ Пролећна изложба УЛУС-а“

      17:00  Изложба  радова ученика 2. разреда основних школе Општине Прокупље

18:00 Народни музеј Топлице – Предавање „ Женско друштво“ у дневнику Тошка Влаховића, др Божица Младеновић, редовни професор на Филозофском факултету у Нишу

18:30 Народни музеј Топлице – Предавање „ Жене у Топличком устанку 1917.”

19:00 Народни музеј Топлице –  „Селфи вече у Музеју”

      20:00 Народни музеј Топлице – Заплеши са нама: Румба, Ча-ча-ча, Салса, Танго или Валцер”,

21:00 Народни музеј Топлице – Концерт класичне музике

22:00 Народни музеј Топлице – Презентација екстремних спортова  Удружење екстремних спортова Топлице

23:00 Народни музеј Топлице – Обилазак музејских поставки са кустосима и водичима

14:00 Галерија „ Божа Илић“ –  „Сликамо на тему поводом 100-годишињице Топличког устанка” са уметницима из Топлице

18:00 Галерија „ Божа Илић“ –   Дечји хор Дома културе „Сањалице”

18:30 Галерија „ Божа Илић“ –   Плесни клуб „Fenix”

19:00 Галерија „Фил арт“ Отварање изложбе  портрета  и старих црквених свећњака  и пехара

 

 

Петровац

08:00 – 20:00 Народна библиотека „Ђура Јакшић“ – Изложба стрип цртежа Спасоја Кулаузова „Стрип стрип“

09:00 – 20:00 Галерија Круг – Пролећна изложба Удружења ликовних уметника Петровац

20:00 – 01:00 Завичајни музеј Петровац на Млави –  Отварање изложбе  „Женска раденичка школа у Петровцу на Млави“

18:00 – 20:00 Зграда у дворишту старе Основне школе – Радионица ”Укуси из целог света” Одред извиђача ”Млава”

Пожаревац

18:00 – 20:00 Легат Миодрага Марковића – Радионица  „Види старо, доцртај ново“

10:00 – 01:00 Галерија савремене уметности – Изложба „Сибирски номадски свитак“

20:00 Мала галерија Народног музеја – Изложба карикатура Александра Стевића

20:30 Галерија савремене уметности Пожаревац –  Отварање изложбе „Импресија 4 елемената“ пожаревачког сликара Павла Миладиновића

 Народни музеј Пожаревац (Главна зграда) –  „Средњевековно оружје и накит са територије Браничева“ (археолошка изложба вишег кустоса археолога Оливере Миловић

Народни музеј Пожаревац (Главна зграда)  –  „Кличевачки идол“ (дечја ликовна радионица у организацији Драгана Јацановића, вишег кустоса археолога)

Народни музеј Пожаревац (Главна зграда)  –  „Мушки торзо – Херакле и Аполон“ (археолошка изложба вишег кустоса археологаТеодоре Бранковић)

 Народни музеј Пожаревац (Главна зграда)  –  „Власници ексклузивног – Браничевска елита у XII веку“ (археолошка изложба саветника археолога Драгане Спасић-Ђурић)

Етно-парк Тулба – “Чудесан свет играчака” (етнолошка изложба саветника етнолога Данице Ђокић)

 

Пирот

18:00 – 01:00 Куће породице Христић (Музеј Понишавља) – Стручно вођење кроз сталну поставку „Стара кућа Пирота

18:00 – 01:00 Галерија Музеја Понишавља – Гостујуће изложба Музеја афричке уметности под називом Традиционални мурали Африке

21:00 Галерија Музеја Понишавља –  Програм инспирисан ћилимом и богатством мотива  Љубав, вера, нада.

 

Рашка

12:00 – 14:00 Центар за културу, образовање и информисање „Градац“

Поткровље Куће Курсулића – Стручно вођење кроз сталну поставку „Рашка – ратна престоница Краљевине Србије 1915“

10:00 – 22:00 Центар за културу, образовање и информисање „Градац“ Галерија –Студијска изложба Музеја наивне и маргиналне уметности Јагодина “Изложбена и издавачка делатност МНМУ 1960-2015”

10:00 – 22:00  Центар за културу, образовање и информисање „Градац“ Галерија –Изложба Народног музеја Краљево “Добривоје Божић, изумитељ и конструктор”

15:00 – 01:00 Центар за културу, образовање и информисање „Градац“

Поткровље Куће Курсулића – Прстење од 4. до краја 19. века из музејских збирки Музеја „Рас“ из Новог Пазара

18:00 Центар за културу, образовање и информисање „Градац“ Галерија – Упознај наш град – Рашчански споменар

Рума

10:00 – 22:00 Завичајни музеј Рума – Музеј у гостима – Галерија „Лазар Возаревић“

10:00 – 22:00 Завичајни музеј Рума – „Успомене из Руме“, изложба разгледница из колекције Јосипа Циндрића, приватног колекционара.

10:00 – 22:00 Завичајни музеј Рума  –  „У знаку три потока“, изложба о румским грбовима.

Сомбор

17:00 – 19:00 Градски музеј Сомбор – „Потрага за музејским благом“, анимациона игра за најмлађе грађане.

22:00 Градски музеј Сомбор – Концерт Милоша Момчиловића Нанија у музејском дворишту

Сопот

09:00 – 15:00 Центар за културу Сопот – Стална поставка „Рим на Космају“, археолошка збирка, стручно вођење

11:00 – 14:00 Хол Центра за културу Сопот – Вајарска радионица

10:00 – 15:00 Галерија Центра за културу Сопот – Едукативна изложба Десанка Максимовић „Памтићу све“ Библиотека Града Београда

Сремски Карловци

10:00 – 22:00 Завичајна збирка – “Чајници – сведоци прошлости” (из колекције Марије Касаш)

10:00 – 22:00 Завичајна збирка – “Прича о карловачкој кројачици” – шест деценија рада Вукице Резач – представљање кројачког заната и модна ревија

Сремска Митровица

10:00 – 22:00 Музеј Срема (Трг Светог Стефана 15) – Стална археолошка поставка

10:00 – 22:00 Музеј Срема (Вука Караџића 3) – Изложба „Битка на Легету” 100. великог рата

18:00 – 01:00 Музеј Срема (Вука Караџића 3) – Изложба природњачког музеја из Београда „Три боје вина“

18:00 – 01:00 Музеј Срема (Вука Караџића 3) – Презентација и дегустација вина винарија Ердевик и Деурић

19:00 Сала Музичке школе „ПЕТАР КРАЊЧЕВИЋ“ – Концерт нижих разреда Основне школе

20:00 Сала Музичке школе „ПЕТАР КРАЊЧЕВИЋ“ – Концерт старијих разреда Основне школе

21:00 Сала Музичке школе „ПЕТАР КРАЊЧЕВИЋ“ – Концерт ученика Средње школе

22:00 Сала Музичке школе „ПЕТАР КРАЊЧЕВИЋ“ – Наставници Основне и Средње школе

Суботица

20:00 Савремена галерија Суботица – Отварање изложбе Маја Ракочевић-Цвијанов: Оно место

10:00 – 22:00 Савремена галерија Суботица – Изложба Колекција: 55 разлога за размишљање о прошлости и садашњости

17:00 – 01:00 Градски музеј Суботица – Изложба „Галерија мађарске ликовне уметности у Војводини (1830-1930)“ – нова поставка

17:00 – 01:00 Градски музеј Суботица – Изложба „Оскар Војнић (1864 – 1914.)“

17:00 – 01:00 Градски музеј Суботица – Изложба „Сликар и сценограф Пал Петрик – 100 година од рођења уметника“

17:00 – 01:00 Градски музеј Суботица – Изложба „Зовем се Мунк, Артур Мунк“

17:00 – 01:00 Градски музеј Суботица – Изложба „Ала смо се наодмарали… „(Војвођански музеј Нови Сад)

17:00 – 01:00 Градска сувенирница –  Bella Italia – изложба фотографија Иштвана Баша

20:00 Градски музеј Суботица – Концерт суботичког гудачког трија Голден трио

Трстеник

18:00 – 00:00 Музеј при Народном универзитету Трстеник –Изложба „Оком камере црно-бели свет

 

Ужице

10:00 – 22:00 Народни музеј Ужице – Изложба „Лапидаријум античких споменика од II до IV века“

10:00 – 22:00 Народни музеј Ужице – Јокановића кућа-градска кућа с краја XIX и почетка XX века.

10:00 – 22:00 Народни музеј Ужице – Хидроцентрала под градом

10:00 – 22:00  Народни музеј Ужице – Изложба „Слике времена и догађаја на српском новцу“, Изложба Народне банке Србије, Београд

19:00 Народни музеј Ужице – Отварање изложбе Слике и скулптуре,Зорана Игњатовића

 

Ћуприја

10:00 – 22:00 Музеј „Хореум Марги-Равно“ –  Изложба „Звуци света“

10:00 – 22:00  Музеј „Хореум Марги-Равно“ – „БИБЕРЧЕ“, Изложба минијатурних посуде из праисторијских збирки Завичајног музеја Јагодина

17:00 – 20:00 Музеј „Хореум Марги-Равно“ – Демонстрација пуцања из реплике Карађорђевог  трешњевог топа

20:00 Музеј „Хореум Марги-Равно“ – Отварање изложбе Horreum Margi, дом на путу царева- Villa Rusticae

Чачак

17:00-02:00 Конак Јоавана Обреновића – Стручно вођење кроз сталну поставку.

19:00-21:00 Галерија Народног музеја Чачак –  Промоција књиге „Порекло музичких инструмената код Срба“ аутора Игора Ђуровића, кустоса-археолога из Народног музеја Крагујевац.

10:00 – 22:00 Галерија Народног музеја Чачак – Музеј у гостима – Народног музеја Крагујевац „Порекло музичких инструмената код Срба“ аутора кустоса-археолога Игора Ђуровића.

Шабац

10:00 – 22:00 Народни музеј Шабац – Изложба „Јанко Веселиновић“

17:00 – 01:00 Народни музеј Шабац – Изложба „Тесла и Пупин на истом путу“

17:00 – 01:00 Шабачка библиотека – Изложба  „Успомене на целулоидним тракама“

18:00 – 01:00 Културни центар Шабац – Изложба „Панк портрети династије  Обреновић“

Шид

09:00 – 15:00 Музеј наивне уметности „Илијанум“ Шид – Стална поставка са 31. сликом Илије Башичевића

10:00 – 22:00 Галерија слика „Саве Шумановић“ – Изложба „Шидијанке Саве Шумановића“

10:00 – 22:00  Галерија слика „Саве Шумановић“ – Изложба Српска уметност у десет слика.Из колекције Галерије Матице српске

 

 

 

Поделите

Stumbleupon

Одаберите писмо