КАЛЕНДАР: ЧЕТВРТАК, 18. МАЈ 2017. – Међународни дан музеја

КЛИКНИТЕ НА СЛИКУ ЗА ПДФ ВЕРЗИЈУ

ЧЕТВРТАК 18.МАЈ – Међународни дан музеја

  

Београд

17:00 ПТТ Музеј – Стручно вођење кроз сталну поставку Тачка спајања.

18:00 Музеј Вука и Доситеја (Народни музеј) –  Предавање Мале приче о Вуку Караџићу (Др Бранко Златковић са Института за књижевност и уметност)

18:00 Музеј позоришне уметности Србије – Техноарт – Годишња ревија Одсек стилских кројача

Југо, моја Југо

Југо, моја Југо

19:00 Кућа Краља Петра I –  Концерт на отвореном „Мастер Арт Академија“

10:00 – 22:00 Медија центар „Одбрана“ Велика галерија – Изложба  „Омаж Милану Комненићу“

10:00 – 22.00 Медија центар „Одбрана“ Мала галерија – Изложба Музеј у гостима –  Градски музеј Вршац „Јавор Рашајски

10:00 – 22:00 Музеј Југославије – Изложба Југо моја Југо-гастарбајтерске приче у објекту Музеј 25. мај о југословенским радницима на привременом раду у Аустрији и Немачкој.

10:00 – 22:00 Продајна галерија Београд – Кристине Нарвида, изложба Бдење.

10:00 – 22:00 Кућа Сликара – Косанчићев венац 19, изложба у ходницима зграде,  Продајна галерија и Фонд Олге Оље Ивањицкi

10:00 – 22:00 Музеј Паје Јовановића (Музеј града Београда) – Стална поставка

10:00 – 22:00 Етнографски музеј Београд – Музеј у гостима – Музеј Војводине  – Изложба Старинска ткања и заборављени преплетаји

 10:00 – 22:00 Етнографски музеј Београд – Музеј у гостима – Бенаки музеј (Атина); у оквиру манифестације Дани грчке културе у Србији

10:00 – 22:00 Етнографски музеј Београд – Изложба Коцкасти универзум – лего у Србији, аутор Ана Дајић

13:00 Етнографски музеј Београд – Међународни дан музеја, додела Награде „Боривоје Дробњаковић“ за најбољи мастер рад студената Одељења за етнологију и антропологију Филозофског факултета у Београду и представљање Зборника мастер радова број 2 за 2016. годину, Етнографски музеј у Београду, 2017, 1-144.

10:00 – 22:00 Конак кнеза Милоша у Топчодеру (Историјски музеј Србије) – Изложба „Ево мене, ето вас… Сећање кнеза Милоша”

 10:00 – 22:00 Конак кнеза Милоша у Топчодеру (Историјски музеј Србије) – Изложба  „Печатњаци и печати из збирке Историјског музеја Србије”

10:00 – 22:00 Историјски музеј Србије – Мултимедијална интерактивна изложба „Србија 1915–1916”

10:00 – 22:00 Историјски музеј Србије – Изложба „Заоставштина Оље Ивањицки”

10:00 – 22:00 Галерија „Инкиостри“, Музеј примењене уметности – Изложба „На први (п)оглед“

10:00 – 22:00 Галерија „Анастас“, Музеј примењене уметности – Изложба „Србија, рат и плакат“ Три плаката, три аутора, три приче о Србији

10:00 – 22:00 Галерија „Анастас“, Музеј примењене уметности –  Изложба „Плакати Милтона Глејзера из колекције МПУ“

09:00 – 17:00 Галерији ЗАПРОКУЛ-а (Завод за проучавање културног развитка) – Изложба слика насталих крајем XIX и у XX веку „Загонетно и обично“ представљање Народног музеја Панчево

09:00 – 14:00 Јеврејски историјски музеј –  Стална поставка

Музеј позоришне уметности Србије –  Изложба Позориште “Мата Милошевић”, ФДУ

12:00 – 21:00 Кућа Краља Петра I – Изложба “У сусрет Руском Цару“

10:00 – 22:00 Салон Музеја савремене уметности Београд – Изложба Дејан Марковић: State of Nature

10:00 – 22:00 Галерија Природњачког музеја – Изложба Метеорити – гласници свемира

10:00 – 16:00 20:00 – 22:00 Галерија Српске академије наука и уметности – Изложба Градина на Јелици.Утврђени центар у Илирику VI века и вишеслојно археолошко налазиште

10:00 – 22:00 Ранчићева кућа (Центар за културу Гроцка) – Изложба радова са 32. Међународне ликовне колоније графике у Смедереву 2016

9:30 – 20:00  Музеј Аутомобила, стална поставка

 

Нови Сад

18.05. у 12:00 часова – МУЗЕЈ ВОЈВОДИНЕ; Дунавска,37, Свечана седница Скупштине Музејског друштва Србије, Нaционалног комитета ICOM-a Србије и Оснивачког одбора манифестације “Музеји Србије, десет дана од 10 до 10”  На Међународни дан музеја, 18. маја 2017. године у Музеју Војводине ће бити додељене награде “Михаило Валтровић“, награде НК ICOM-а и признања “Музеј за 10”.

18:00 – 22:00 Спомен-збирка Павла Бељанског – Отворени атеље студената Академије класичног сликарства Универзитета EDUCONS, Сремска Каменица

19:00 Спомен-збирка Павла Бељанског – Предавање из циклуса У сусрет Јубилеју Награде Спомен-збирке Павла Бељанског (1968–2017): Између сећања и заборава: споменичка култура и некултура у Србији ХIХ века

10:00 – 22:00 Спомен-збирка Павла Бељанског – Изложба Графички омнибус: Љубомир Ивановић, Михајло С. Петров, Ђорђе Андрејевић Кун, део фондова Народне библиотеке Србије

10:00 – 22:00  Спомен-збирка Павла Бељанског – Изложба Уметници, академици из колекције Павла Бељанског

10:00 – 22:00 Српска академија наука и уметности Огранак САНУ у Новом Саду – Кикинда XX/XXI Гостујућа изложба Народног музеја Кикинда.

10:00 – 22:00 Архив Војводине – Изложба „300 година ослобођења Панчева од Турака

13:00 Трг Слободе – Завод за заштиту споменика културе Града Новог Сада –Изложба Трг слободе- срце Новог Сада

09:00 – 19:00 Клуб Друштва новинара Војводине – Изложба „ПЛАКАТИРАЊЕ ГЕНОЦИДА“

 10:00 – 22:00  Музеј града Новог Сада – Изложба „Траг мача, траг пера“ Оригинална писма Еугена Савојског

10:00 – 22:00 Музеј града Новог Сада –  QUATTRO GATOS – Четири мачора

10:00 – 22:00 Галерија ликовне уметности Поклон збирка Рајка Мамузића – 9×3 Изложба слика и графика наставника и сарадника катедре за графику Академије уметности у Новом Саду

10:00 – 22:00 Галерија Ликовне Уметности Поклон Збирка Рајка Мамузића – Изложба Лица Мире Бањац

Уметничка дела у ониксу

Уметничка дела у ониксу

10:00 – 22:00 Покрајински завод за заштиту природе – Изложба фотографија „СТЕНЕ – СКРИВЕНЕ БОЈЕ И ОБЛИЦИ“

10:00 – 22:00 Покрајински завод за заштиту природе – Породична радионица „Благојевић“ „УМЕТНИЧКА ДЕЛА У ОНИКСУ“

 

Аранђеловац

09:00 – 17:00 Споменик природе „Рисовача“ – Стална поставка у пећини Рисовачи

09:00 – 17:00 Знаменито место „Орашац“ –  Стална поставка

09:00 – 22:00  Народни музеј Аранђеловац – „Између костима и орнамента – винчанске антропоморфне фигурине“, изложба Народног музеја из Смедеревске Паланке

16:00 – 18:00 Народни музеј Аранђеловац –„Знакови–маске“, радионица за децу вишег основношколског и средњошколског узраста;

Бела Црква

10:00 – 22:00 Музеј у Белој Цркви – Изложба „Слике Вароши“ Прикази Беле Цркве у сликарству поводом 300 година од оснивања града

 

Бор

 

10:00 – 22:00 Музеј рударсва и металургије „Бор“ – Изложба ”Битка на Легету”, представљање Музеја Крајине из Неготина

10:00 Музеј рударсва и металургије „Бор“ –  Радионица – ”Дечији отворени атеље”.

17:00 Музеј рударсва и металургије „Бор“ –  Радионица ”Како реконструисати посуду”

19:00 Музеј рударсва и металургије „Бор“ –  Пројекције етно филмова са прошлогодишње међународне Смотре етнолошког филма у Београду

10:00 – 22:00 Музеј рударсва и металургије „Бор“ – ”Манкала – мисаона игра” у просторијама Музеја

 

Ваљево

10:00 – 22:00 Модерна галерија Ваљево – Изложба “Љуба-слике”

,

Врбас

10:00 – 22:00 Ликовна галерија – Изложба фотографија „Музеј као инспирација“

10:00 – 22:00 Градски музеј Врбас –  Изложба ЗА КОЈИ ЖИВОТ ТРЕБА ДА СЕ РОДИМ – обележавање пола века рокенрола у Врбасу

16:00 Плато испред Градског музеја Врбас – Наступ чланица Балетског студија;

Драгољуб Ђуричић и полазници школе бубњева; Рокенрол за децу, журка на отвореном (аниматори: Тоде Николетић, Славица Полетановић Тот, Миња Дунђерски)

Трибина: Миња Дунђерски – Рокенрол заувек

18:00 Биоскоп Југославија – Пројекција филма „Томи“

.

Врање

10:00 – 22:00 Галерија Народног музеја – Изложба радова Децембарска група 1955-60, из збирке Савремене галерије Зрењанин

10:00 – 22:00 Народни музеј – Изложба  Ентеријер врањске градске куће из прве половине 20.века – трпезарија и спаваћа соба

10:00 – 22:00 Мала сала Галерије Народног музеја – Изложба карикатура Мира Стефановића

10:00 – 22:00 Музеј кућа Боре Станковића – Мајски атеље под старим дудом, отворено двориште Музеј куће за полазнике ликовне радионице Народног универзитета

 

Врњачка Бања

10:00 – 22:00 Завичајни музеј – Замак културе, Културни центар Врњачке Бање – „Шумови мора“ , изложба Природњачког музеја из Београда.

10:00 – 22:00 Завичајни музеј – Замак културе, Културни центар Врњачке Бање –  Поруке Горње Мезије, археолошка изложба нз Завичајног музеја из Јагодине

10:00 – 22:00 Завичајни музеј – Замак културе, Културни центар Врњачке Бање –  Наташа Радоја и Миодраг Елезовић – слике, ликовна изложба два београдска аутора у оквиру пројекта „Савремена српска ликовна сцена“.

18:00 Завичајни музеј – Замак културе, Културни центар Врњачке Бање –  Песничко вече драмско-рецитаторске секције Факултета за хотелијерство и туризам Врњачка Бања

.

Горњи Милановац

18:00 Галерија Музеја рудничко-таковског краја – Дечја радионица ДРУГИ СРПСКИ УСТАНАК – ОБРЕНОВИЋИ И ЖИВОТ У СРБИЈИ

 

Доњи Милановац

07:00 – 15:00 Јавно предузеће „Национални парк Ђердап“ – Стална поставка (Могуће стручно вођење кроз поставку.)

07:00 – 15:00 Јавно предузеће „Национални парк Ђердап“ – Изложба „Чувари народне баштине“ Музеја Крајине из Неготина

.

Жагубица

10:00 – 22:00 Галерија УЛУХ – Изложба „Импресија 4 елемената“ пожаревачког сликара Павла Миладиновића

10:00 – 22:00 Стари дом Жагубица – Музеј у гостима – предмети из збирки Народног музеја Пожаревац Археолошко благо Хомоља

 

Зрењанин

10:00 – 22:00  Народни музеј Зрењанин – Изложбе „Благо нама децама што смо таки мали – Детињство у традиционалној породици“ и „Музеј за децу“

10:00 – 22:00 Савремена галерија Уметничке колоније Ечка-Зрењанин –Тихо и ненаметљиво: Мирјана Шипош, изложба слика Мирјане Шипош (1916-1996) из збирке Савремене галерије Зрењанин

 .

 Јагодина

10:00 – 22:00 Галерија Завичајног музеја – Изложба  Живот народа и претрајавање храмова: фотографска сведочанства Етнографског музеја“

19:00 Завичајни музеј Јагодина – Предавање Представљање Етнографског музеја др Милош Матић

12:00 – 15:00 и 17:00 – 20:00 Музеј наивне и маргиналне уметности – Отворени конзерваторски атеље – припрема донираних скулптура за излагање

10:00 – 22:00 Музеј наивне и маргиналне уметности –  Пројекције документарних филмова

12:00 – 17:00 Музеј наивне и маргиналне уметности –  Мала радионица – Клуб деце љубитеља музеја

 

Краљево

10:00 – 22:00 Легат Оливере Радојковић Чоловић – Стална поставка

10:00 – 22:00 Галерија народног музеја Краљево – „Београдски атлас Јована Цвијића”, гостујућа изложба из Музеја града Београда

10:00 – 19:00 Галерија народног музеја Краљево – Стручна вођења кроз поставку изложбе „Београдски атлас Јована Цвијића”за ученике основних и средњих школа

12:00 Легат Оливере Радојковић Чоловић –  Предавање за ученике Уметничке школе: „Знаменити уметници у збирци Легата Оливере Радојковић Чоловић”

17:00 Легат Оливере Радојковић Чоловић – Представљање „Музеја слатка”, у оквиру теме Манифестације „Музеј у гостима”;

18:00 Галерија народног музеја Краљево – Путописна репортажа  „Поход на највиши врх Европе”, Александар Лазовић, Планинарско друштво „Гвоздац”

 

Крушевац

10:00 – 22:00 Народни музеј Крушевац – Стална поставка (посетиоцима овогодишње манифестације доступан је новоотворени део поставке)

10:00 – 22:00 Кућа Симића – Стална музејска поставка експоната Народног музеја Крушевац

10:00 – 22:00 Уметничка галерија – Изложба „Активизације 2014‒2016

10:00 – 12:00 – Народни музеј Крушевац – Дечја радионица Детектив у музеју

 

Књажевац

10:00 – 22:00 Звичајни музеј Књажевац – “Музеј у гостима“ Гостовање Народног музеја у Зајечару

19:00 Звичајни музеј Књажевац – Отварање гостујуће изложбе Народног музеја у Београду под називом “Од Лицеја до Музеја“ 

 

Лесковац 

10:00 – 22:00 Тексилни музеј у Стојковцу – Стална поставка

10:00 – 22:00 Народни музеј Лесковац – „Изложба музејских публикација“ – од оснивања Музеја до данас

10:00 – 22:00 Народни музеј Лесковац – Изложба „Тајне археолошких депоа “

19:00 Градска кућа – Отварање изложбе радова студената Технолошког факултета у Лесковцу

18:30 Градска кућа – Концерт групе „Либеро“

10:00 – 22:00 Народни музеј Лесковац – Изложба „Сима Жикић – сведок ратних страдања“ Завичајног музеја Књажевац

 

Неготин

10:00 – 22:00 Музеј Крајине – Стална поставка

10:00 – 22:00 Музеј Крајине – Стална поставка у Мокрањчевој кући

10:00 – 22:00 Музеј Хајдук Вељка (Музеј Крајине) – Стална поставка

10:00 – 22:00 Тодорчетов конак – Изложба „Ђорђе Вајферт Музеја рударства и металургије у Бору

Ниш

10:00 – 22:00 Галерија „Србија“ Павиљон у тврђави (Галерија савремене ликовне уметности Ниш) –  Пролећна изложба УЛУС-а

 

Нови Пазар

10:00 – 22:00 Музеј Рас –  Изложба „Писмо и Традиција  натписи на етнографским предметима“ Етнографски  Музеј у Београду гостује у Музеју „Рас

 

Панчево

10:00 – 22:00 Народни музеј Панчево – Изложба „Дрворези и бакрорези музеја Српске православне цркве“

10:00 – 22:00 Народни музеј Панчево – Изложба Ја српски пишем, читам, мислим“ – допринос акцији „Негујмо српски језик“ Министарства културе и информисања РС

10:00 – 22:00 Народни музеј Панчево – Изложба„Колски одбојеник, шта то беше?“

19:00 – Народни музеј Панчево – Промоција бродомакетарског клуба „Панон“ (сазнајте како се праве бродови у боци)

 

Параћин

10:00 – 22:00 Завичајни музеј „Параћин“ – Гостујућа изложба Природњачког музеја из Београда  „Старо и нестало воће Србије“

19:00 Завичајни музеј „Параћин“ – Отварање гостујуће изложбе Завичајног музеја Јагодина „Средње Поморавље у српско-бугарском рату 1885-1886. године“

10:00 – 16:00 Завичајни музеј „Параћин“ – Радионица Мали археолози

 

Петровац

08:00 – 22:00 Завичајни музеј Петровац на Млави – „Пјер Крижанић – цртежи и карикатуре“

08:00 – 20:00 Народна библиотека „Ђура Јакшић“ – Изложба стрип цртежа Спасоја Кулаузова „Стрип стрип“ 

09:00 – 20:00 Галерија Круг – Пролећна изложба Удружења ликовних уметника Петровац

10:00 – 18:00 Завичајни музеј Петровац на Млави – Радионице: „Карикатура кроз пазл игру“, „Појмовник историје и баштине мог краја“

19:00 – 22:00 Народна библиотека „Ђура Јакшић“ – Презентација Уметничке галерије Надежда Петровић из Чачка

 

Пожаревац

07:00 – 22:00 Народни музеј Пожаревац – Археолошка поставка предмета из збирки Праисторија, Антика и Виминацијум

10:00 – 22:00 Галерија савремене уметности – Изложба „Сибирски номадски свитак“

10:00 – 22:00 Стари дом Жагубица – Музеј у гостима – предмети из збирки Народног музеја Пожаревац Археолошко благо Хомоља

Пирот

10:00 – 22:00 Куће породице Христић (Музеј Понишавља) – Стална поставка „Стара кућа Пирота“

10:00 – 22:00 Пиротски град (Музеј Понишавља) – Стална археолошка поставка

20:00 Галерија Музеја Понишавља – Отварање гостујуће изложба Музеја афричке уметности под називом Традиционални мурали Африке

Прокупље

10:00 – 22:00 Народни музеј Топлице – Изложба “Добруџански ратници“ Музеј Војводине

10:00 – 22:00  Народни музеј Топлице – Изложба „Беч 1814/15 град и конгрес“ Аустријски културни центар

12:00 Народни музеј Топлице –  Отварање нове поставке “ Археолошка налазишта у Општини Покупље“

11:00 Народни музеј Топлице –  Предавање „Жене у Топличком устанку 1917.

историчар Марија Петровић” ( за ученике Гимназије)

12:00  Народни музеј Топлице –  Отварање поставке“ Археолошка налазишта у Општини Покупље“

13:30 Народни музеј Топлице –   Музејска учионица „Шта је то Музеј и шта се чува у њему?”

15:30  Народни музеј Топлице –  Музејска учионица „Учимо о српским народним ношњама”

17:00  Народни музеј Топлице –   Разговор у Музеју поводом Међународног дана Музеја

директор Дарко Жарић

18:00  Народни музеј Топлице –  Поетско – музичко вече „Изгрејала сјајна месечина“

Пољопривредна школа „Радош  Јовановић Сеља” Прокупље

20:00  Народни музеј Топлице – Поетско – музичко вече, Дом ученика средњих школа Прокупље

 

Рашка

12:00 – 14:00 Центар за културу, образовање и информисање „Градац“

Поткровље Куће Курсулића – Стручно вођење кроз сталну поставку „Рашка – ратна престоница Краљевине Србије 1915“

10:00 – 22:00 Центар за културу, образовање и информисање „Градац“ Галерија –Студијска изложба Музеја наивне и маргиналне уметности Јагодина “Изложбена и издавачка делатност МНМУ 1960-2015”

10:00 – 22:00  Центар за културу, образовање и информисање „Градац“ Галерија –Изложба Народног музеја Краљево “ Добривоје Божић, изумитељ и конструктор”

10:00 – 22:00 Центар за културу, образовање и информисање „Градац“

Поткровље Куће Курсулића – Прстење од 4. до краја 19. века из музејских збирки Музеја „Рас“ из Новог Пазара

18:00 Центар за културу, образовање и информисање „Градац“

Поткровље Куће Курсулића – Предавање Лаура Барна: Исидора

Рума

10:00 – 22:00 Завичајни музеј Рума – Музеј у гостима – Галерија „Лазар Возаревић“

10:00 – 22:00 Завичајни музеј Рума – „Успомене из Руме“, изложба разгледница из колекције Јосипа Циндрића, приватног колекционара.

10:00 – 22:00 Завичајни музеј Рума  –  „У знаку три потока“, изложба о румским грбовима.

.

Сомбор

18:00 Градски музеј Сомбор –  Отварање археолошке изложбе поводом Међународног дана музеја „Ритам спирале…“

 .

Сопот

09:00 – 15:00 Центар за културу Сопот – Стална поставка „Рим на Космају“, археолошка збирка, стручно вођење

11:00 – 14:00 Хол Центра за културу Сопот – Вајарска радионица

10:00 – 15:00 Галерија Центра за културу Сопот – Едукативна изложба Десанка Максимовић „Памтићу све“ Библиотека Града Београда

 

Суботица

10:00 – 22:00 Савремена галерија Суботица – Изложба Колекција: 55 разлога за размишљање о прошлости и садашњости

19:00  Савремена галерија Суботица Ауторско вођење кроз изложбу Колекција: 55 разлога за размишљање о прошлости и садашњости

12:00 Градски музеј Суботица – Предавање Рестаурација суботичких фрањевачких портрета (35 дела путујућег сликара Матијаса Ханиша из  XVIII века)

20:00 Градски музеј Суботица – Концерт ученика Музичке школе Суботица

 

Сремски Карловци

10:00 – 22:00 Завичајна збирка – “На трагу светости – Епископ бачки Иринеј Ћирић”, Музеј Српске православне цркве

10:00 – 22:00 Завичајна збирка – “Чајници – сведоци прошлости” (из колекције Марије Касаш)

.

Сремска Митровица

10:00 – 22:00 Музеј Срема (Трг Светог Стефана 15) – Стална археолошка поставка

10:00 – 22:00 Музеј Срема (Вука Караџића 3) – Изложба „Битка на Легету” 100. великог рата

10:00 – 22:00 Музеј Срема (Вука Караџића 3) – Изложба природњачког музеја из Београда „Три боје вина

17:00 Свечана сала Музеја Срема (Вука Караџића 3) – Предавање:“Трагови пробове неуспеле политике у античком Сирмијуму”

 

Трстеник

19:00 Музеј при Народном универзитету Трстеник – Отварање изложбе „Оком камере црно-бели свет“

 

Слике времена и догађаја на српском новцу, Ужице

Слике времена и догађаја на српском новцу, Ужице

Ужице

10:00 – 22:00 Народни музеј Ужице – Изложба „Лапидаријум античких споменика од II до IV века“

10:00 – 22:00 Народни музеј Ужице – Јокановића кућа-градска кућа с краја XIX и почетка XX века.

10:00 – 22:00 Народни музеј Ужице – Хидроцентрала под градом

10:00 – 22:00  Народни музеј Ужице –„Слике времена и догађаја на српском новцу“, Изложба Народне банке Србије, Београд

Ћуприја

10:00 – 22:00 Музеј „Хореум Марги-Равно“ –  Изложба „Звуци света“

10:00 – 22:00 Музеј „Хореум Марги-Равно“ – „БИБЕРЧЕ“, Изложба минијатурних посуде из праисторијских збирки Завичајног музеја Јагодина

19:00 Музеј „Хореум Марги-Равно“ – Инерактивна радионица „Звуци света“

Чачак

10:00 – 22:00 Галерија Народног музеја Чачак – Музеј у гостима – Народног музеја Крагујевац „Порекло музичких инструмената код Срба“ аутора кустоса-археолога Игора Ђуровића.

10:00 – 11:00 Галерија Народног музеја Чачак  –  Радионице за децу предшколског узраста „Наши народни инструменти“

10:00 – 22:00 Конак Јована Обреновића – Стална поставка

 

Шабац

10:00 – 22:00 Народни музеј Шабац – Стална поставка

10:00 – 22:00 Народни музеј Шабац – Изложба „Јанко Веселиновић

16:00 – 17:00 Народни музеј Шабац – Радионица за децу предшколског и школског узраста до петог разреда, под називом, Археолог и ја =археологија

 

Шид

11:00 – 13:00 Музеј наивне уметности „Илијанум“ Шид – „Рођендан“ Музеја, Обележава се Међународни дан музеја дружећи се са ученицима и наставницима ОШ „Ј.Јовановић Змај“ из Шида

10:00 – 22:00 Галерија слика „Саве Шумановић“ – Изложба „Шидијанке Саве Шумановића“

10:00 – 22:00  Галерија слика „Саве Шумановић“ – Изложба Српска уметност у десет слика. Из колекције Галерије Матице српске

Поделите

Stumbleupon

Одаберите писмо